Różnice miedzy UE48JU7000 a TX-50CX700E pomóżcie

marcin26pl

New member
Witam. Jakie sa róznice szczególnie w matrycach czy róznia sie odswiezaniem, czy dobrze jest wyswietlana czerń, wogóle który telewiozr wypada lepiej z tych konkretnych modeli:
UE48JU7000
TX-50CX700E
ewentualnie TX-50CX670E (nie wiem czym rózni sie od modelu wyzej) lub Sony KDL-50W755C
dwa ostanie modele z tego co mi wiadomo nie posiadaja 4K.

Nie wiem co wybrać zalezy mi na dobrym odwzorowaniu kolorów i matryzy 100/120hz i dobrym podswietleniu matrycy szczególnie na czarnym tle zeby nie było widac białych przebarwien.
Nie zalezy mi na 3D, ani aplikacjach umieszczonych w tv.
Tv bedzie ogladany na wprost i szczególnie filmy blu-ray z pendrive.
Musze podiasc jakas decyzje pomóżcie. :blagam:
 

racuh

Banned
JU7000 - rozdzielczość UHD, matryca 100Hz, bardzo dobry i stabilny system, aktywne 3D, najlepszy do multimediów, 1080 lini obrazu ruchomego z upłynnianiem
CX700E - rozdzielczość UHD, matryca 100Hz, aktywne 3D, bardzo dobry system ale dużo słabszy od Tizena, słabe podświetlenie matrycy, algorytm strefowego wygaszania nie jest taki jaki by wszyscy chcieli, wręcz słaby, 550 lini obrazu ruchomego z upłynnieniem
CX670 - rozdzielczosć UHD, matryca 50Hz, brak 3D, bardzo dobry kontrast i czerń, dolne podświetlenie bez strefowego wygaszania, 550 lini obrazu ruchomego z upłynnieniem
W755C - rozdzielczość FHD, matryca 100Hz, brak 3D, android, bardzo dobry procesor obrazu, 1080 lini obrazu ruchomego z upłynnianiem.
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
A konkretnie który model panasonica z 4k był by odpowiedni? Czytałem troche o CX700E i podobno ma bardzo dobra palete kolorów.

Panasonic ma bardzo przytłumione kolory, takie jest moje odczucie, nie każdemu to odpowiada, mi osobiście bardzo, w CX700 zdarzają się egzemplarze z beznadziejny strefowym podświetleniem, zobacz test na tym forum. Według mnie z Panasoniców lepszy będzie CXE720 albo CX680 (bez 3D)
Albo CX750 ten jest na matrycy IPS 120Hz od LG.
 

marcin26pl

New member
Pytanie czy model CX680 we wszystkich swoich tv 40,50 i 55 cali montuje takie same matryce czy sa podmieniane jak w przypadku samsunga UE55JU6800 (posiadam i nei jestem zadowolony) gdzie zamontowana jest 60hz?
Jaka matryca montowana jest w modelach cx680?
 
Do góry