Różnice między Klipsch R-28F a Klipsch RF-2 II

Różnice między Klipsch R-28F a Klipsch RF-82 II

Witam
Chciałbym się dowiedzieć coś o nowej serii a konkretnie o kolumnach Klipsch R-28F czy różnice między Klipsch RF-82 II polegają tylko na bass-reflexie który w nowej serii jest z przodu? Czy są jeszcze jakieś różnice?
 
Ostatnia edycja:

d@miano

New member
A co ma do rzeczy masa? Idąc tym tokiem myślenia to "odchudzone" amplitunery też są gorsze? Mam na myśli m.in. chwalonego przez Ciebie Harmana ;-) Nowe Onkyo, Denon czy Marantze też są lżejsze, bo wykończone plastikiem i oprócz walorów estetycznych chyba nie ma to wpływu na jakość? Nie wiem nie znam się... ;-) P.s. macie już te nowe? Może jakieś wyprzedaże starszych? ;-)
 
Ostatnia edycja:

duss

New member
Wyzsza waga zazwyczaj idzie w parze z lepszymi materialami i wieksza masa. Moje nowe onkyo 838 to najlrzejszych nie nalezy.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
A co ma do rzeczy masa? Idąc tym tokiem myślenia to "odchudzone" amplitunery też są gorsze? Mam na myśli m.in. chwalonego przez Ciebie Harmana ;-) Nowe Onkyo, Denon czy Marantze też są lżejsze, bo wykończone plastikiem i oprócz walorów estetycznych chyba nie ma to wpływu na jakość? Nie wiem nie znam się... ;-) P.s. macie już te nowe? Może jakieś wyprzedaże starszych? ;-)
To pierwszy rzucający się w oczy parametr różniący od siebie te konstrukcje.
Jak wczytasz się głębiej zobaczysz, że miedziany został tylko kolor przetworników, a w gwizdku tytan zmienił się w aluminium :)
 

d@miano

New member
czyli jednak oszczędności ... szkoda, że wciskają gorszy produkt podpisując go jako Reference - serię, która ma już renomę.
blackninja a macie te nowe? słuchałeś ich i masz porównanie ze staryszymi RF-62II czy np. JBL 280?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Marketing :)

Obie kolumny fajne, Klipsch ma problem z poprawną lokalizacją na scenie, JBL pod tym względem radzi sobie lepiej ale jak widzę przez lata, mało kto zwraca na to uwagę.
 
Do góry