różnice CX vs C1 i wpływ na jakość obrazu/dźwięku

emer

Member
Bez reklam
Wiadomo coś (nie mogę znaleźć) o różnicach zasadniczych między tymi modelami ?
A w konsekwencji - wpływie na jakość obrazu w modelu C1 w porównaniu z CX.
 

pantomima

Banned
dzięki, ale to suche dane i niepełne ... nie ma tez tam nowości technologicznych wspomagających odtwarzanie obrazu.
Rozumiem też, że trochę za wcześnie na coś więcej o C1 ...

Musisz zaczekać na konkretne porównanie, tzn. : te dwa modele obok siebie , oczywiście profesjonalnie skalibrowane , to samo źródło sygnału .
Na papierze mogą prezentować się różnie. W rzeczywistości mogą generować bardzo zbliżone do siebie obrazy .
 

pantomima

Banned
Jeśli tak piszą, to pewnie tak jest . Ale najlepiej będzie zobaczyć wyniki porównań obu tych modeli profesjonalnie skalibrowanych .
 

citisus

Member
dzięki, ale to suche dane i niepełne ... nie ma tez tam nowości technologicznych wspomagających odtwarzanie obrazu.
Rozumiem też, że trochę za wcześnie na coś więcej o C1 ...

Z tego co się zdążyłem zorientować to A1 i C1 będą mieć ten sam stary ciemny panel co CX z zeszłego roku.
Nowy, jasny typu Evo będą mieć nowe modele od G1 w górę.
Do tego A1 będzie mieć odświeżanie 50 Hz....co jak na dzisiejsze czasy jest kpiną. Będzie smużenie w czasie ruchu.
C1 będzie mieć 100(120) Hz.
Generalnie C1 będzie zorientowany na współpracę z komputerem (jako monitor) - poprawiona synchronizacja i płynność ruchu dla gier.
Szczegółów specyfikacji jeszcze nie podano, więc nie wiadomo co będzie zawierał konkretny model. A podobnie jak zeszłoroczny CX pewnie będzie kilka wersji ....trzeba czekać...
 

emer

Member
Bez reklam
Z tego co się zdążyłem zorientować to A1 i C1 będą mieć ten sam stary ciemny panel co CX z zeszłego roku.
Nowy, jasny typu Evo będą mieć nowe modele od G1 w górę.
Do tego A1 będzie mieć odświeżanie 50 Hz....co jak na dzisiejsze czasy jest kpiną. Będzie smużenie w czasie ruchu.
C1 będzie mieć 100(120) Hz.
Generalnie C1 będzie zorientowany na współpracę z komputerem (jako monitor) - poprawiona synchronizacja i płynność ruchu dla gier.
Szczegółów specyfikacji jeszcze nie podano, więc nie wiadomo co będzie zawierał konkretny model. A podobnie jak zeszłoroczny CX pewnie będzie kilka wersji ....trzeba czekać...
Jest jeszcze seria B ...
Seria A nie może mieć taki sam panel co CX, bo ma 50Hz.
A gdzie to pisze że taki sam panel w CX i C1? Ma być jakiś system chłodzenia, co ma pomóc w wyższej luminancji, coś jak w Panasonic z 2020 ... z tego co ja wiem :wink:
Niemniej, jak ktos znalazł jakieś nowe newsy/testy o modelach 2021 - pisać please ...
 

citisus

Member
Jest jeszcze seria B ...
Seria A nie może mieć taki sam panel co CX, bo ma 50Hz.
A gdzie to pisze że taki sam panel w CX i C1? Ma być jakiś system chłodzenia, co ma pomóc w wyższej luminancji, coś jak w Panasonic z 2020 ... z tego co ja wiem :wink:
Niemniej, jak ktos znalazł jakieś nowe newsy/testy o modelach 2021 - pisać please ...

Odświeżanie nie ma nic wspólnego z technologią matrycy. To elektronika, częstotliwość z jaką wyświetla się obraz na matrycy.
Nowe jasne matryce dostaną modele G1 i Z1. To flagowce.
Jak podają media telewizor kastrat A1 będzie tańszy o 500 zł....chyba się nie opłaca.
 

emer

Member
Bez reklam
Odświeżanie nie ma nic wspólnego z technologią matrycy. To elektronika, częstotliwość z jaką wyświetla się obraz na matrycy.
Nowe jasne matryce dostaną modele G1 i Z1. To flagowce.
Jak podają media telewizor kastrat A1 będzie tańszy o 500 zł....chyba się nie opłaca.
jakoś nie wydaje mi się, aby matryce były takie same na 50/60 i 100/120Hz i to kwestia elektroniki ... byłoby bez sensu robienie TV z 50/60Hz.
Jeżeli twierdzisz, że tylko G1 i Z1 mają nowsze matryce (evo), a C1 ma "starą" - podaj źródło, albo napisz, że to Twoje widzimisie ;)
 
Ostatnia edycja:

citisus

Member
jakoś nie wydaje mi się, aby matryce były takie same na 50/60 i 100/120Hz i to kwestia elektroniki ... byłoby bez sensu robienie TV z 50/60Hz.
Jeżeli twierdzisz, że tylko G1 i Z1 mają nowsze matryce (evo), a C1 ma "starą" - podaj źródło, albo napisz, że to Twoje widzimisie ;)

Sam szukam nowego oleda 48"..... i przeleciałem sporo różnych forów na świecie. Nie chce mi się szukać ponownie linku. Możesz wierzyć lub nie. Poczekaj to się przekonasz.....
Odświeżanie....to jest trywialnie mówiąc częstotliwość z jaką włączasz żarówkę. Nie zależy od żarówki a od urządzania jakie ją przełącza.
Czy to jest bez sensu? Może, ale księgowy LG ma inne zdanie....
 

emer

Member
Bez reklam
Sam szukam nowego oleda 48"..... i przeleciałem sporo różnych forów na świecie. Nie chce mi się szukać ponownie linku. Możesz wierzyć lub nie. Poczekaj to się przekonasz.....
Odświeżanie....to jest trywialnie mówiąc częstotliwość z jaką włączasz żarówkę. Nie zależy od żarówki a od urządzania jakie ją przełącza.
Czy to jest bez sensu? Może, ale księgowy LG ma inne zdanie....
mimo wszystko myślę (moje widzimisie), że matryca, która ma obsłużyć 120Hz musi być lepsza od tej, na której ma być 60Hz ... ;)
BTW - dlaczego 48 a nie więcej - ograniczenia finansowe czy cos innego ?
 

citisus

Member
mimo wszystko myślę (moje widzimisie), że matryca, która ma obsłużyć 120Hz musi być lepsza od tej, na której ma być 60Hz ... ;)
BTW - dlaczego 48 a nie więcej - ograniczenia finansowe czy cos innego ?

Dlaczego 60 Hz ? Kwestia elektroniki. A1 ma starszy procesor ...pozostałe modele z 2021 mają nowy procesor A9.
Myślę, że LG chciało rzucić na rynek tańszy model. Konkurencje dla QLED.
48" bo mam tyle miejsca....to jest drugi tv. W salonie jest Panasonic.
 

maciek26

New member
Kusi mnie żeby zamówić C1 48' w przedsprzedaży.. Będzie idealny do PC i konsoli .. tylko ciekawy jestem czy ta cena 5499 będzie regularna czy to tylko promocja na przedsprzedaż (rzekomo regularna to 6049)
 

citisus

Member
Kusi mnie żeby zamówić C1 48' w przedsprzedaży.. Będzie idealny do PC i konsoli .. tylko ciekawy jestem czy ta cena 5499 będzie regularna czy to tylko promocja na przedsprzedaż (rzekomo regularna to 6049)

Też jestem zainteresowany tym telewizorem. Cena 5499 jest ceną sugerowaną przez LG, więc raczej wyższa nie bedzie. Jeśli już to niższa po jakimś czasie. W przedsprzedaży LG daje jeszcze jakieś gratisy (słuchawki).
Czekam jeszcze na szczegółowa specyfikację, bo są różne odmiany tego telewizora.
Aha, na ten rok LG zapowiedziało jeszcze OLEDy 42" ....może na monitor nawet lepsze.
 
Ostatnia edycja:

citisus

Member
jakoś mam wątpliwości ... oled jako monitor? Aż się prosi zapytać - a co z wypaleniami?

Lepsze (od 48") jeśli chodzi o rozmiar ekranu. Jako tylko monitor też raczej bym brał LCD.
LG w modelu C1 dużo zrobił w kierunku współpracy z komputerem ....jednak OLED to nie jest technologia przyjazna
komputerowi.
 

maciek26

New member
Też właśnie chcę przeznaczyć ekran do komputera + do konsoli.. I zastanawiam się - czy oled to dobry pomysł..
42' oled ? Gdzie jest info? jaki model? bo jak jakieś A1 albo B1 to i tak by mnie nie interesowały :p
 

maciek26

New member
Korzystam z OLEDa 55' jako monitora już dość długo i nie mam problemów z wypaleniami.

Jak długo? ile dziennie spędzasz przy sprzęcie? Typowa praca tzn pasek windows i pasek przeglądarki?

Strasznie mnie kusi OLED do PC - wiadomo z jakiego powodu... Tym bardziej że będzie 48 :) idealny format dla mnie.. Tylko tego wypalania się obawiam.. Mam nadzieję że jesszcze lepiej je LG zabezpieczyło
 
Do góry