Różnica w realnym odświeżaniu 100Hz & 200Hz

aquanta

New member
Witajcie,

Jak wiemy, wartości podawane przez producentów na etykietach dla odświeżania ekranu znane pod pojęciami MCI, PMR itp. nie są realnymi wartościami odświeżania.

Znalazłem fajne tabelki dla 2 przykładowych firm LG i Philips, gdzie widać jak się mają te wartości.

street.pl/Real_refresh_rate.jpg (niestety nie mogę jeszcze wstawiać linków, więc trzeba przekopiować)

I teraz pytanie do osób, które być może miały możliwość zweryfikowania różnic pomiędzy realnym odświeżaniem 100Hz i 200Hz. Czy to widać, czuć, pomaga w czymś, czy to tylko gadzet marketingowy?
 

Dżyngis-chan

New member
W telewizorach CRT z sygnałem analogowym, wartość odświeżania ekranu jest kluczowym parametrem jakości wyświetlanego obrazu.
Obecnie w telewizorach (plazma, lcd, oled) z sygnałem cyfrowym. ten parametr jest głównie używany w celach marketingowych, występujący pod różnymi nazwami.
Określa on wydajność układów graficznych, w obrębie danego producenta, używającego dany parametr.
Aby uzyskać wspaniały obraz wystarczy prosty odbiornik HD, jakość leży po stronie sygnału cyfrowego, od niego zależy jakość obrazu, a nie para-parametrów odświeżania.

Każdy rodzaj ekranu (crt, plazma, lcd) ma inną zasadę uzyskania obrazu i nie można w sposób bezpośredni porównywać wartość odświeżania.
 
Ostatnia edycja:

aquanta

New member
Każdy rodzaj ekranu (crt, plazma, lcd) ma inną zasadę uzyskania obrazu i nie można w sposób bezpośredni porównywać wartość odświeżania.

Dzięki za dość wyczerpujące wyjaśnienie, aczkolwiek nie do końca w 100% wyczerpujące moją ciekawość. Może po prostu nie wyraźiłem swoich oczekiwań precyzyjnie.
Rozumiem, że miedzy technologiami paneli, czy firmami porównywanie tych parametrów może nie mieć sensu, ale czy w ramach jednej firmy z tą samą technolgią, dla tej samej linii TV da się zauważyć tą różnicę?

Weźmy na warsztat dobrze znane modele np: LG LM660S (MCI 400Hz, realne 100Hz) i LM760S (MCI 800Hz, realne 200Hz). Abstarchując od innych niewielkich różnic w tych modelach, czy jest sens dokładać pare ładnych stówek, aby mieć te 200Hz? Czy naprawdę da się zauwazyć tą różnicę?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Dzięki za dość wyczerpujące wyjaśnienie, aczkolwiek nie do końca w 100% wyczerpujące moją ciekawość. Może po prostu nie wyraźiłem swoich oczekiwań precyzyjnie.
Rozumiem, że miedzy technologiami paneli, czy firmami porównywanie tych parametrów może nie mieć sensu, ale czy w ramach jednej firmy z tą samą technolgią, dla tej samej linii TV da się zauważyć tą różnicę?

Weźmy na warsztat dobrze znane modele np: LG LM660S (MCI 400Hz, realne 100Hz) i LM760S (MCI 800Hz, realne 200Hz). Abstarchując od innych niewielkich różnic w tych modelach, czy jest sens dokładać pare ładnych stówek, aby mieć te 200Hz? Czy naprawdę da się zauwazyć tą różnicę?

Da się pzreczytaj poprzednie wątki wiele razy było to wałkowane na formum, lepsza płynność ruchu
wiele czasu spędziłem porównując np 6100 100hz@(CMR 200) 6800 100Hz@(CMR 400) i 7000 200Hz@(CMR800) i widać róznicę oczywiście nie na analogu czy cyfrówce w SD.
Cięzko rozpatrywać jakość samej matrycy zawsze za tym idzie lepsza elektronika lub nowszy algorytm...
Przykład to samo puszczone na USB na 7000 wyglądało najlepiej :)
 

Dżyngis-chan

New member
Jakby kogoś to jeszcze interesowało to tutaj fajne porównanie.

TV LCD / Plasma 100Hz, 200Hz, 400Hz, 600Hz - LCD Compare
Définition de TruMotion (LG)

Brakuje 800HZ, ale jest porównanie 400 i w dół, więc można sobie to wyobrazić.



Przykład typowego zakłamania marketingowego.
Jest różnica w wydajności układów graficznych, ale nie przesadzajmy, nie generują nieistniejących obrazów.
Science fiction, tak nie jest, wszystko zależy od cyfrowego sygnału, jego parametrów.
 

tdx

New member
Bez reklam
No wlasnie generuja kazdy tv dostaje sygnal taki sam roznica polega wlasnie na tworzeniu nowych klatek... oczywiscie powstaje wtedy efekt teatru i juz nie kazdemu to odpowiada....

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Do góry