Róznica w filmach BR a HD...?

bagieta

New member
Witam..

Jak w temacie,czyli:

czy zobaczę różnicę w jakości obrazu na swiom Panasie 37 cali pomiędzy filmami BR a HD(4-8 giga)?

chodzi mi głównie o koncerty i większe produkcje kinowe.

Zastanawiam się czy sobie nie kupić jakiegoś odtwarzacza BR za 5-7 stów..
Ma ktoś porównanie ?
 

pRzeKop

New member
Dwa lata temu zrezygnowano z prac nad HD DVD. Na Alledrogo jest wystawionych 40 razy więcej płyt BD niż HD DVD. Nie ma sensu inwestować w odtwarzacz inny niż Bluray.
 

jgx

New member
Bez reklam
Dwa lata temu zrezygnowano z prac nad HD DVD. Na Alledrogo jest wystawionych 40 razy więcej płyt BD niż HD DVD. Nie ma sensu inwestować w odtwarzacz inny niż Bluray.
kłania się czytanie ze zrozumieniem - nie chodzi o hddvd ale o pliki hd np. w formacie mkv -ja się nie wypowiem bo oglądam sporo mkv ale nie mam bd
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
maja sie mniej wiecej tak samo jak divx 750mb z dzwiekiem dwukanalowym do oryginalu DVD 5 gb z DTS.
 

KwaK-0

New member
W HD (przynajmniej w tych co ja oglądałem) maks to DD 5.1. BR masz już formaty bezstratne - jak masz dobry sprzęt audio to różnicę usłyszysz. Jeśli chodzi o obraz to na 37 calach nie będzie różnicy, ja na 42 z 3,5 m nie zauważam istotnych różnic. Wcale nie ma takiej przepaści jak między DVD a divx 750 mb.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jest- tylko jej nie widzisz...:)
na 90" roznica miedzy BD a "hd" jest wlasnie taka jak na 42" dvd a divx...:-D
 

tk_aug

New member
dziś własnie zastanawiałem się nad różnicą filmów HD tych po 2-3Giga a takimi po 11Giga, też jest jakas zauważalna różnica?
 

KwaK-0

New member
mat74 - na 90" calach nie oglądałem :) może jak miałbym okazję to mógłbym się wypowiedzieć. Wierzę ci, że na tak dużym obrazie różnica będzie bardzo widoczna.
tg_aug - 2,3 giga to przeważnie będzie 720b z wysoką kompresją, a te powyżej 10 giga to już raczej 1080p. Więc już jest różnica chociażby w samej rozdzielczości. Im większa kompresja tym gorszy obraz - to zrozumiałe.
 

Kaszan

New member
Pierwsza różnica to właśnie 720p i 1080p - generalnie na tv poniżej 40' prawie niezauważalna. Druga, dla mnie istotniejsza to dźwięk: 2-3gb to zwykłe ac3 w stereo lub wielokanałowy w bitrate nie wyższym niż 300kbps. Trochę lepiej jak jest jest DD 5.1 lub DTS. MKV po 9-11gb mają już w sobie cały DTS Core (1509kbps) i takie właśnie są najlepsze do oglądania i najbliższe oryginalnemu dyskowi BR.
 

janusz

New member
Bez reklam
Miałem kilka rzeczy 2-3 GB w mkv. Dźwięk DD 5.1 dość słabej jakości jak na moje ucho z amplitunera i niedrogich głośników Tannoya, ale np. z zestawu kina za około 1000-1500 zł różnicy nie będzie prawie żadnej. Zaskoczeniem może być obraz, przy 42 calach z 3 metrów jakość ciężko odróżnić od BR, a przy DVD obraz jest wręcz kosmicznie piękny.
 
Do góry