Różnica pomiędzy L4 a L6

ADI87PL

New member
Witam

Na wstępie chciałby napisać że wybieram mój pierwszy telewizor HD (i to mój pierwszy post :wink:). Od paru dni w tym siedzę i się uczę :).

Wybór padł na TV Toshiba 32L4333DG lecz nie daje mi spokoju jedna rzecz, czym się on różni od 32L6353DG :). Szukam po forach, czytam specyfikacje i widzę tylko wielkość, obudowa, głośniki i chyba dvb-s (dla L6). Trochę mało żeby od razu robić nową serię, dlatego pytanie, jakie są jeszcze różnice???

Jakiś lepszy procesor??? Więcej funkcji??? Telewizor ma wisieć w sypialni więc głośniki 5W w tej chwili wystarczają w sporym nadmiarze. Tuner DVB-S jest mi zbędny bo mam DVB-C i niemam anteny (ale mam złącze w ścianie :D).

Tv ma być do xbox-a, TV, komputera i smartfona :)

Dzięki za pomoc :)
 

paeru

New member
Bez reklam
L6 w 32 calach ma matrycę IPS (lebsze kąty, ale słabszy kontrast, matryca bardziej błyszcząca). Oprócz tego jest podświetlana krawędziowo (32L4 ma po prostu klaster diód z tyłu, to jest tańsze rozwiązanie), z tego też powodu 32L6 jest modelem bardziej cienkim. Przy okazji jest lepiej wykonany.

Funkcje te same.

Nie porównywałem nigdy 32L4 i L6 obok siebie, natomiast mogę tylko powiedzieć, że w swojej cenie ten pierwszy jest naprawdę fajną opcją, szczególnie biorąc pod uwagę jego cenę.
 

ADI87PL

New member
W takim razie jeśli dobrze się obeznałem krawędziowe pozwalają na stworzenie cieńszego telewizora ale nie maja funkcji miejscowego przyciemniania.

Dziękuję ślicznie za odpowiedzi :)
 
Do góry