Różnica między Sound Bar za 2 a 4 tys. zł

VoodoGT

New member
Hej

Z racji modernizacji salonu jest okazja pozbycia się starego zestawu SONY 5.1 którego jedyną zaletą jest.... że jest.

Zakładam że głównie sprzęt ma być wykorzystywany do oglądania TV czyli mają być czytelne dialogi
Później do oglądania filmów oraz trochę do koncertów 5.1. Muzyki słucham na oddzielnym zestawie stereo. Pokój 25m2 Budżet to +/- 4 tys. zł.

Teraz pytanie czy rzeczywiście różnica w generowanym dźwięku/efektach przestrzennych między soundbarami w kwotach ~2tys. a 4tys. uzasadnia taką dopłatę?. Które wg Was soundbary w podanych przedziałach kwotowych mają najlepszy stosunek cena/jakość.

Tak wstępnie się zastanawiam nad
- Q Acoustic M4
- Yamaha YSP-1600

- Yamaha YSP-2700
- Focal Dimention
- Philips Fidelio E6/B8
 

Pingwinek

Banned
Osobiście posiadam yamahe 2700 i spokojnie mogę polecić Obawiałem się o "moc" sprzętu ale pozytywnie mnie zaskoczył Miałem Fidelio B5 ale jakoś nie radzi sobie z podłączonymi tunerami sat Póki co z Yamaha nie miałem problemów Co do Dolby Atmos to netflix wprowadza do swojej oferty filmy z dzwiękiem w tym formacie Za to Yamaha obsługuje DTS MA Aplikacja Musiccast sprawuje się super Rozbudowa multiroomu jest prosta
 

pepka

Member
Bez reklam
Podpisuję się pod Yamahą. W sklepie nie urzeka... w domu, inna bajka. Mam porównanie do Soundtouch 300 (bez suba co prawda) ale Yamaha zdecydowanie wygrywa.
 

VoodoGT

New member
Pytanie do użytkowników Yamahy 2700 jak ten soundbar sprawdza się przy wieczornym oglądaniu TV w raczej cichym otoczeniu?
Czy dźwięk jest czytelny dla słuchacza?
Czy subwoofer nie dudni przy słabszej jakości sygnału audio np. z programów TV?
Jak współpracuje z dekoderem nc+?
 

Pingwinek

Banned
Jeżeli o nocne słuchanie to póki co nie pomogę bo wieczorem raczej go nie włączam Korzystam wtedy z głośników telewizora. Yamaha dobrze realizuje pass through w trybie czuwania Co do dudnienia suba to raczej nie będzie problemów gdyż masz ustawienia +/- 12 Z moim dekoderem nc+ wifi box działa normalnie Nie zauważyłem problemów
Dodam, że w końcu udało mi się "doprowadzić" dzwięk DD True HD i dts MA Jedyne co mi pozostało to skalibrować głośnik Niestety belkę czeka przeprowadzka do salonu i jakoś nie wiem czy jest sens ustawiać
 

Pingwinek

Banned
Sprawdziłem nocne granie i powiem, że jest bardzo dobrze Dialogi są o wiele wyraźniejsze niż przez tv i to nawet bardzo cichym oglądaniu Z subem nie ma żadnych problemów NIkogo nie obudzisz przy ustawieniu -15
 
Do góry