Różnica między HK 255 a 260? warto dopłacać?

piotr10

New member
Bez reklam
Witam.
Interesuje mnie zakup HK 255 lub 260
Różnica w cenie jest, ale w działaniu? czym się różnią? może softem? , może brzmieniem?, może łatwością obsługi?
 

pirx001

New member
255 posiada pre-out, nie posiada dolby volume
260 nie posiada pre-out, posiada dolby volume

To moim zdaniem najistotniejsze, o ile nie jedyne ważkie różnice.

--
Pozdrawiam

Piotr Wójtowicz
 

piotr10

New member
Bez reklam
Z tego co przeczytałem w specyfikacji to 260 ma regulację odcięcia niskich tonów z kolumn efektowych/frontów w kilku poziomach.
 

pirx001

New member
Opisy niestety często bardzo błądzą, może to kwestia tego, że niekiedy są to tłumaczenia z wersji anglojęzycznych (amerykańskich), a tamte sprzęty wyglądają i nazywają się tak samo (albo podobnie - w USA jest AVR 2600), ale mają "bogatsze" wnętrze:D
...


No to granda.
Nie dość, że 2600 kosztuje w USA w przeliczeniu jakieś 1800 zł, to ma dolby volume i dok do ipoda - czyli to co u nas ma model 360 za jakies 3500 zł (pomijając 5 W więcej na kanał)


Jakby w 2600 siedział uniwersalny zasilacz 120v-230v, to już bym sprowadzał go z USA.



--
Pozdrawiam

Piotr Wójtowicz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
napisz najpierw do parlamentu polskiego żeby zmniejszyli Vat przynajmniej o poziomu z Florydy . Będziesz mógł liczyć na znacznie niższe ceny.
 

pirx001

New member
napisz najpierw do parlamentu polskiego żeby zmniejszyli Vat przynajmniej o poziomu z Florydy . Będziesz mógł liczyć na znacznie niższe ceny.

Do poziomu Florydy nasz parlament i tak nie zmniejszy podatku
bo 6% jest dużo poniżej minimalnej europejskiej stawki 15%
(o ile nasz VAT można porównać z sales tax w USA).


Model 2600 kupiony na Florydzie z ich podatkiem 6% po naliczeniu naszego VAT-u (22%) nadal jest sporo tańszy od europejskiego modelu 260, który nie ma dolby volume i doka do ipoda.


Czyli de facto 2600 należy porównać raczej z naszym modelem 360 i w tym jest największa granda.
Pal licho różnice w cenie - z czegoś w końcu europejski socjał trzeba opłacać, ale różnice w funkcjonalności to już przegięcie.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Może kiki ( jako znawca) by się wypowiedział na temat różnicy hk 255 i 260 - chce kupic, ale chce tez wiedziec który ( jakbym mial te 400 zł dołożyć bez sensu to troszke szkoda by bylo )
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
A port USB? Jak sie nie myle to 260 jak i 360 ma z przodu wejscie na USB a poprzednicy tj. 255 i 355 takiego wejscia nie posiadaja
 

pirx001

New member
czyli wybrać 255 puki jest tansze?

Chyba tak.


Sam się do takiego zakupu przymierzam.
Stawiałem na 260 ze względu na dolby volume, którego
jak się okazuje nie ma.



Funkcjonalnościami najbardziej pasuje mi 355/360, ale to już zbyt duża dopłata (przynajmniej 1 tys zł).
Jak za złącze do ipoda (za dok i tak trzeba wydać dodatkowe 350 zł) i dolby volume to lekka przesada.

Za mniej niż tysiąc zł można kupić do zestawu klocek z internetowym radiem, obsługą USB i dokiem ipoda.
Tylko braku dolby volume nie ma jak zrekompensować.
Jesli działa to tak, jak pokazują w materiałach marketingowych, to jest to coś czego bardzo potrzebuje :)
 
Do góry