róźne kable w bi ampingu

wlodek1001

New member
mam Onkyo 875 połączone do kolumn B&W 603 kablami van de hul CS 122 w bi ampingu, jestem zadowolony z dźwięku, jednak ta opcja funkcjonuje już ponad 4 lata i zamierzam dokonać zmian, myślę o dwóch różnych kablach, para CS 122 zostanie,jako drugie czegoś szukam, mam pytanie do uzytkowników bi ampingu czy ktoś ma różne kable i jak to w rzeczywistości wygląda/ raczej jak to się słyszy/ kiedy za basy i wysokie tony odpowiadają inne kable? czy warto eksperymentować
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tez jestem ciekaw odpowiedzi, tez chce zrobić be amping i musze kabel dokupić ale nie znajde raczej identycznego i nie wiem czy jak dam troche inny to bedzie różnica czy to nie ma znaczenia?
 

mors111

Active member
Bez reklam
jak dla mnie różnica może wystąpić , ale pewnie minimalna
to nie ta klasa sprzętu aby się w kabelki bawić

sam miałem na początek fronty podłączone za pomocą 2x2,5mm z miedzi beztlenowej OFC z Technokabla

obecnie mam na wysokie tony 2x2,5mm2 ( te co były na całe kolumny na początek ) a na basy 2x4mm2 z Bitnera ( nasz polski producent ) też z OFC i basu mam jakby minimalnie więcej , ale to może złudzenie jest bo kable mają po 2,5m długości a w samej kolumnie jest nadal 2x2,5mm2 z miedzi beztlenowej

być może samo połączenie bi-amping zrobiło lepszy efekt , ale sama zmiana kabli to tylko złudzenie
 

mors111

Active member
Bez reklam
jak masz większą odległość to może i warto ( ja swoje kabelki 2x4mm2 dostałem za free od przedstawiciela Bitnera więc zaoszczędziłem ok 40zł )
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nawet 2x 2,5mm na fronty i 1,5 mm na tyły wystarcza. Nie popadajmy w przesadę. Wiadomo jak ktoś na tyły ciągnie 20m kabla to można dać grubszy bo po drodze mogą być jakieś straty, ale przy normalnym podłączeniu w zupełności wystarcza. Pamiętam że czytałem gdzieś test, to facet po pomiarach stwierdził że kabel 2mm przy standardowych kolumnach i wzmacniaczu to już jest więcej niż potrzeba. Podejrzewam że nikt z nas nie usłyszy różnicy pomiędzy kablem 2mm a 4mm. Mnie też się zdaje że w bi-ampingu gra średnica i wysokie lepiej, ale też nie jestem przekonany czy nie wmówiłem sobie tego:) Wiadomo, jak ktoś wywali kasę na drogie kable to nie powie że gra tak samo jak przy tanich.
 

wlodek1001

New member
właśnie w swoim zestawie testuje van den hul INSPIRATION , który do poniedziałku zastąpił w bi amp CS 122, jak na razie co do róźnic w brzmieniu to hmm, chyba jest bardziej ostrzejszy/ kabel nie wygrzany jeszcze/
 
D

Deleted member 121090

Guest
mam Onkyo 875 połączone do kolumn B&W 603 kablami van de hul CS 122 w bi ampingu, jestem zadowolony z dźwięku, jednak ta opcja funkcjonuje już ponad 4 lata i zamierzam dokonać zmian, myślę o dwóch różnych kablach, para CS 122 zostanie,jako drugie czegoś szukam, mam pytanie do uzytkowników bi ampingu czy ktoś ma różne kable i jak to w rzeczywistości wygląda/ raczej jak to się słyszy/ kiedy za basy i wysokie tony odpowiadają inne kable? czy warto eksperymentować
To faktycznie może coś dać ale przy poważnych wzmakach. Przy Onkyo 875 raczej niewiele Ci to da. Mam Onkyo 905 w kinie domowym. Uzyskałem bardzo duży skok jakościowy dokładając do jego wyjść pre-out, Pioneera Elite M-91 i zasilając z niego fronty. I podobną drogę radzę Ci wypróbować. Tu jest poprawa w każdym aspekcie. Moim zdaniem zabawa z kablami to nie przy amplitunerze.
 
Do góry