Różna impedencja zestawu.

Flisiu94

New member
Witam, posiadam zestaw Jamo S606 plus wzmacniacz Pioneer A-443. Mam takie pytanie czy różna impedencja może spalić te kolumny? Czy jest na to duża szansa? Regulator ustawiam najdalej na 12h, dosłownie ze dwa razy z taką mocą zagrały. Normalnie staram się 11 godziny nie przekraczać. Pozdrawiam
 

pkomp

New member
różna czyli jaka?jesli kolumny maja niższą od wzmacniacza to jesli wzmacniacz ma słabą wytrzymałość i nie ma zabezpieczeń to jak najbardziej przy głośnym słuchaniu
 

Flisiu94

New member
Tzn taka, że kolumny mają 6ohm, a wzmacniacz 8ohm. Napisałem jak słucham muzyki, jaki model wzmaka i teraz czekam na jakieś odp.
 

Flisiu94

New member
Kamień spadł mi z serca. Jeszcze mam takie pytania, może ktoś się orientuje, duża różnica będzie między moim Pionkiem, a takim z serii 6XX? Jak to jest z wilgotnością czy tak jak u mnie sprzęt, który stoi przy oknie jest narażony na usterki?
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
jak się skropli woda na elementach to jak najbardziej :) ale żeby się skropliła to sprzet musi być zimniejszy niż powietrze
 

pkomp

New member
a jak najbardziej - także wzmacniacz :)
zresztą jak i słuchanie każdego innego formatu - kwestia kto przygotowywał plik :)

można dodać składową stałą o tak dużej wartości że przeciąży się wzmacniacz albo na tyle mocnej by po kilkunastu razach przesłuchania spowodować odkształcenie resorów głośnika :)

pomijam już doznania przy słuchaniu syfu o jakości 56kbps......
 

Flisiu94

New member
O takich gniotach nawet nie mysle. Raczej staram sie 320 kbps, a jak nie to w najgorszym wypadku zmienne kbps. Nie slucham jakis techniawek czy tam tanecznych hitow. Ciezko mi dostac te plyty zagraniczne, ktore chce sluchac. Co sadzicie?
 

Flisiu94

New member
Ale ja nie mam podlaczonego sprzetu do kompa. Jestem zlodziejem zagranicznych, ktorych nie ma w empiku, czyli bardzo wielu. Nie wiem co mam robic, zeby nie uszkodzic przede wszystkim glosnikow. Zalozmy oryginalne plyty tez moga uszkodzic sprzet? Bo tam padlo zdanie zalezy od kogo plyty.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
ja nie twierdzę, że jesteś złodziejem, podpowiadam Ci jakie formaty kupować(mam gdzieś czy kupujesz czy ściągasz, Twoja sprawa). nie musisz mieć sprzętu podłączonego do kompa. Wystarczy przekonwertowac FLAC'a do formatu wav i nagrać pełna płytę CD.

Zalozmy oryginalne plyty tez moga uszkodzic sprzet? Bo tam padlo zdanie zalezy od kogo plyty.
kazda płyta może uszkodzić sprzęt, jesli jest zbyt głośno słuchana.
Chodzi o to, aby dźwięk miał jak najmniejsze zniekształcenia, aby nie przesterować wzmacniacza itp.
 
Ostatnia edycja:

Flisiu94

New member
Juz pisalem, ze nie przekraczam 12h, a nawet 11h - to taki typowy maks, ktory zdarza sie raz na kilka miesiecy. Do glosnikow, wzmacniacza nikt nie ma dostepu, takze bezmyslne odkrecenie galki nie wchodzi w gre. Co do formatu flac to nie kazda plyta jest na necie w tym formacie.
 

pkomp

New member
to czy jest za głośno to odrazu usłyszysz bo pojawią sie zniekształcenia

ale to czy ktos ci skopanego pliku nie podesłał to już mozesz nie usłyszeć i tu głośność nie ma takiego znaczenia:)
 

Flisiu94

New member
Skomplikowana sprawa, wychodzi na to, ze najlepiej nie sluchac muzyki. Po prostu mam leki jak czegos slucham, krece sie kolo glosnika i dosluchuje sie niewiadomo czego.. Najgorsze, ze sa rozne spekulacje na ten temat jedni mowia tak, drudzy nie. Mieszanka wybuchowa.
 

pkomp

New member
spokojnie - naprawdę to rzadkość by ktoś ci bubla wcisnął :)

a zawsze możesz wziąć jakiś edytor audio i sprawdzić wykres fali czy jest ok - czyli nie ma przesadnej stałej składowej czy przesadnie obciętych szczytów zniekształcających dźwięk
 

Flisiu94

New member
Tzn. Ostatnio staram sie sluchac tylko oryginalnych plyt na sprzecie bo sie zaniepokoilem tym wszystkim. Mp3 zostawiam dla pierdziawek komputerowych. Tylko w sumie kilka miesiecy po 1-2h dziennie byly grane mp3 na tym zestawie. Wszystko bedzie wporzadku jak teraz bedzie dostawal oryg? Czy jakies uszczerbki moze sie zrobily? Ja roznicy dzwieku nie slysze, wrecz polepszenie jedynie od plyt i glosniki graja w mniejszym pokoju teraz.
 
Do góry