Rozmyte logo kanału Philips 40pfl7007

mikolo6

New member
Witam. posiadam wyżej wymieniony TV i zauważyłem iż przy szybkich scenach na kanałach HD logo kanałów staje się rozmyte. Najbardziej widać to oczywiście na Polsat HD podczas oglądania F1 gdyż tam te logo jest bardzo duże, ale występuje to także na innych kanałach przy szybszym przesuwaniu się obrazu. Troszkę to wkurza gdyż rzuca się w oczy przy tak pięknym obrazie jaki ten tv generuje tym bardziej iż powoduje efekt drugiego logo. Jaki może być powód takich anomalii , jak je wyeliminować i czy ktoś też coś takiego zauważył w swoim tv. Posiadam NC+ z dekoderem Box+.
 

jenson

Banned
Ile masz już***ten telewizor? To są piękne artefakty, pojawiające się przy szybkim ruchu kamery. Wyeliminować? Jedyna opcja pozbycia się tego to wyłączyć HDNM, czy jak to tam nazwane w twoim modelu, ale wtedy obraz nie jest już***tak płynny.
 

mikolo6

New member
TV mam już 6 m-cy, ale na sygnale SD takiego efektu nie było a HD mam dopiero od miesiąca. Wyłączyłem i faktycznie teraz tego efektu nie ma i płynności też. Czy we wszystkich TV tak jest czy w niektórych podobna funkcja może być włączona, bo to jak dla mnie już nie to samo. Ewentualnie jakie to mogą być marki, bo w TV Philips to pewnie wszystkich jest.
 
Do góry