Rozmieszczenie zestawu 5.1

Jaxo64

New member
Otóż powróciłem do tematu zakupu kina domowego i pojawił się kłopot, rozkład pomieszczenia 20m2.







Czy fronty muszą mieć sporo miejsca z każdej strony czy wystarczy z tyłu około 20cm i po bokach po kilka, szafę mogę przesunąć o tyle by udało się zmieścić oba fronty i zostało kilka cm zapasu. Docelowo mam zamiar stolik zmienić na troszkę węższy i wyższy żeby wszystkie sprzęty pomieścić.

Jeśli chodzi o satelity to na jakiej wysokości je umieścić bo na nie nie mam kompletnie pomysłu sufit mam 3m wysoki i się zastanawiam jak to zrobić żeby było jednocześnie ładnie i dobrze. Czy nad samą rogówką wystarczy czy muszą być wyżej czy niżej??
 

Killarmy

New member
Strasznie mało miejsca... głośniki podłogowe lubią przestrzeń... Najbardziej optymalnie byłby wyjazd z szafą ale pewnie to nie wchodzi w grę. Poza tym rozstawiając głośniki na szerokość szafki, mam wrażenie że będą zbyt blisko siebie- patrząc na rozmiar Twojej kanapy. Sceny tu nie będzie...

co do satelitów, to zawieś je 15- 20 cm nad głową, na uchwytach skierowane na środek kanapy. I wygląda i działa. Chociaż na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy je w ogóle wieszać...
 
Ostatnia edycja:

Jaxo64

New member
No właśnie szukam jakiegoś sensownego wyjścia dla kina domowego, niestety szafy nie mogę przestawić bo myślałem wszystko na drugą ścianę wrzucić lecz wtedy drzwiami będe szafe obijać i tak źle tak nie dobrze. Może rzeczyiście lepszym pomysłem będzie grajbelka tylko wówczas jaka?? Ewentualnie ktoś bardzo kreatywny ma pomysł jak wcisnąć KD :)

Myślałem nad zamianą szafy z szafką ale boje się iż ciepło od kominka mogło by przygrzewać lewy front niestety.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Kombinuj jak pozbyc sie szafy. Zabiera kupę miejsca. Moze w innych pokojach upchniesz płaszcze i koszule. Połowę wywalisz, a reszta do jakiejs komody. Wtedy TV na środek i bedzie piekne 5.1.
 

Jaxo64

New member
Niestety nie mogę wywalić szafy, koncepcja KD powstała długo po wstawieniu szafy itd...

Lecz zaczęłem myśleć nad graj belką i zacząłem się zastanawiać nad Fidelio E6 tak naprawdę uniwersalizm tego urządzenia załatwi wszystko tylko czy zagra przy filmach jak KD?? Lubię czasem też posłuchać muzyki oraz mam kłopot bo potrzebuje podłączyć PS3/PS4/dekoder upc chyba ze dekoder moge zostawic podpiety hdmi do tv a dzwiek z tv optykiem do zestawu puscic ( załatwiło by to też sprawę filmów odtwarzanych z pendriva w fomacie mkv) ( dekoder nie ma optyka ) Może to lepsze rozwiązanie lub jakaś typowa beleczka ??
 

Jaxo64

New member
No właśnie, czyli, jednak soundbar?

Po głębszym namyśle chyba bedzie to najlepszym rozwiązaniem. Tylko za bardzo nie wiem jaki myślałem nad fidelio e6 akurat za 3200zl moglbym je kupić. Ewentualnie może coś innego równie dobrego? Głównie oglądam filmy i gram lecz czasem lubię posłuchać muzyki. Zastanawia mnie też jak rozwiązać problem podlączenia 3 urządzeń do fidelio gdyż są do dyspozycji tylko 2hdmi a mój tv nie posiada hdmi arc, samsung u37d5000.
 

RAF1977

Banned
No sam już napisałeś, jak to zrobić. Dekoder przez Tv i optyka.
Tylko czy tv przepustowości w ten sposób sygnał 5.1?
Powinien...
 

Jaxo64

New member
No sam już napisałeś, jak to zrobić. Dekoder przez Tv i optyka.
Tylko czy tv przepustowości w ten sposób sygnał 5.1?
Powinien...

Głośno tak myślałem tv powinien DD przepuścić wg tego co czytalem, myślałem że ktoś może potwierdzi ten wariant dekoder do tv i optykiem, tylko pytanie czy E6 jest wsrte swojej ceny 3200zł czy KD w podobnej cenie jest lepsze czy jeszcze lepszym pomysłem będzie grajbelka. To sa moje nie wiadome
 

mondomuppy

New member
Ja mam podpięte Fidelio E6 w ten sposób, że do TV przez HDMI leci dekoder i Ps 4 a Tv z głośnikami podpiąłem optykiem i wszystko działa jak należy. Czy warto kupować E6. Ja jestem bardzo zadowolony. Spełniły wszystkie moje oczekiwania przy słuchaniu muzyki, w filmach i w grach. Bardzo fajne rozwiązanie przy małej ilości miejsca.
 
Do góry