Rozmieszczenie TV, kina i remont pokoju

Masta

New member
Witam wszystkich.
Piszę bo potrzebuję pomocy w rozmieszczeniu sprzętu w nowym miejscu.
Tak sobie pomyślałem że lepiej zacząć planowanie już teraz, bo potem planuje remont, więc ściany i sufity można pruć :twisted: (konstrukcja drewniana)

Tak wygląda to teraz, jak spojrzycie w TV to zobaczycie mój powód przeniesienia TV.
https://zapodaj.net/4ac330756fbc6.jpg.html
To wszystko ma teraz wylądować w tym miejscu.
https://zapodaj.net/c3903d315fadb.jpg.html
A tak wygląda moje wstępne rozmieszczenie. Sorki za literkę ''r'' w drzwiach.
https://zapodaj.net/90e671d60787e.jpg.html

Teraz tak. TV ma 65 cali i pasuje idealnie szerokością na nowej ścianie. Tylko tu pojawia się problem z tym, że TV nie będzie na wprost sofy i tak się zastanawiam czy nie zamontować go na jakimś wysięgniku, co by mi telewizor przesuwał w lewą stronę gdy będę oglądał tv.
Zastanawiam się nad czymś takim LC-TS460A : Windy do TV : LC-TS460A tylko potrzebował bym jakąś szynę po której Tv mógł by się przemieszczać. Idzie gdzieś takie cudo kupić?

Drzwi które widać na rysunku są na taras i są przeszklone, więc kupię elektryczną roletę która odetnie światło z zewnątrz.

Drugi problem pojawia się z ustawieniem prawego przedniego głośnika . Nie chciał bym już mieć tak wysoko TV jak mam to teraz, więc głośnik musiał by stanąć obok telewizora i nie wiem czy nie będzie to głupio wyglądać, bo tam za głośnikiem jest już otwarta przestrzeń.
Myślałem nad mniejszymi frontami, ale wtedy ucierpi kino na mocy i sam już nie wiem.. Chyba że mamy coś na rynku co nie rujnuje kieszeni a dobrze zagra?

Co do suba to będę musiał przetestować w który miejscu najlepiej zabrzmi , czy pod tv czy w lewym rogu.

Zastawiam się jeszcze nad dwoma głośnikami w suficie, tylko czy gra jest warta świeczki?

Opis sprzętu
Głośniki Dali, z tym że tylne muszę zmienić bo są tymczasowo i są słabej jakości (marki Argon)
podłączone pod DENON AVR X1100W. TV to LG 65" UF950V .

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Masta

New member
Teraz tak. TV ma 65 cali i pasuje idealnie szerokością na nowej ścianie. Tylko tu pojawia się problem z tym, że TV nie będzie na wprost sofy i tak się zastanawiam czy nie zamontować go na jakimś wysięgniku, co by mi telewizor przesuwał w lewą stronę gdy będę oglądał tv.
Zastanawiam się nad czymś takim LC-TS460A : Windy do TV : LC-TS460A tylko potrzebował bym jakąś szynę po której Tv mógł by się przemieszczać. Idzie gdzieś takie cudo kupić?


Znalazłem na necie uchwyt Vogels Thin 445 i tu jak się nie mylę to można TV przesunąć trochę w bok. Widział ktoś podobną opcję ale z automatem sterowanym z pilota?

Po rozmowie z żoną stwierdziliśmy że opcja odwrócenia TV o 90 stopni w prawo też jest fajną opcją bo po prawej będziemy mieli stół jadalniany i zawsze można było by oglądać tv przy stole, lub meczyk w większym gronie przy piwie :mrgreen:
 

DrWredman

Active member
Kolego Masta, czy możesz pokazać więcej fotek całej przestrzeni? Co tam jest dalej? Skoro będzie remont warto przedyskutować wszystkie opcje. Może ktoś podsunie lepszy pomysł ustawienia sprzętów.
Podaj też wszystkie wymiary pomieszczenia. Im więcej danych tym łatwiej coś doradzić. ;)
 

Masta

New member
Podbijam posta.
I po lekkich przemyśleniach telewizor będzie musiał być na podobnej wysokości a żeby przedni lewy głośnik miał za sobą ścianę .

Teraz pytanie, jak rozmieścić głośniki żeby zrobić w miarę możliwości Atmos 5.1.2 ? Co lepiej zagra na tyłach, dipole czy zwykłe głośniki ?
Czy w moich warunkach dać sobie spokój z Atmos i zrobić tylko 5.1? Jak tak to jakie rozwiązanie będzie najlepsze na tyłach ?
 
Ostatnia edycja:

PawelP77

New member
Ja bym zrobił tak że sofę postawił przy wyjściu na taras frontem do ściany i zostawił około metra na wyjście na taras. Albo drugie rozwiązanie to postawienie sofy pod oknem i telewizor na środku. W obu przypadkach nie ma problemów z rozstawieniem sprzętu. Na ten wariant kombinowany co proponujesz bym się nie zdecydował.
 

Masta

New member
pawel777 żadna z opcji nie da rady.

Pytanie o głośniki na tył, czy taki DALI FAZON MIKRO zagra dużo słabiej od pełno wymiarowego głośnika?
 
Do góry