Rozmiar vs klasa premium - LED do 3000zł

Który model będzie najbardziej odpowiedni ?


  • Total voters
    0

plota

New member
50cm z każdej strony powinno wystarczyć- oczywiście im więcej tym lepiej. Na pewno nie należy spodziewać się dobrego efektu jeśli np. zamierzasz wstawić ten tv w "meblościankę" :). Gdzieś już widziałem na tym forum takie rozwiązanie :D.

I tutaj pojawia się problem, z jednej strony jest bardzo dużo miejsca, z drugiej max 20cm i jest koniec ściany - narożnik. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych odbłysków itp...
 

dzb

New member
50cm z każdej strony powinno wystarczyć- oczywiście im więcej tym lepiej. Na pewno nie należy spodziewać się dobrego efektu jeśli np. zamierzasz wstawić ten tv w "meblościankę" :). Gdzieś już widziałem na tym forum takie rozwiązanie :D.

Aż tak dużo?
Kurczę, zastanawiam się czy dobrze zrobiłem, że kupiłem telewizor z AL.
Mam taką długą, niską szafkę pod TV a po obu jej stronach są wyższe szafki z szufladami.
TV będzie miał po bokach około 30cm wolnego miejsca.
Dodatkowo nad nim będzie się zaczynał skośny sufit (pokój na poddaszu). Czy takie ustawienie pozwoli z przyjemnością korzystać z AL?
 

Piti11

New member
Ja wolę kupić lampkę led za 30zl, przykleić na ścianie za telewizorem i jest alternatywa dla drogiego ambilightu ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To akurat nie jest to samo.
Sam pobór energii jest kilkanaście razy większy.
Ambilight pobiera 3 W i działa w zakresach o których lampka może sobie jedynie pomarzyć.
A 30 cm od ściany będzie extra !!!
 

Piti11

New member
No tak, ale jeśli tv noe wisi na ścianie tylko jest od niej oddalony o 60cm to wtedy ambilight nie zrobi odpowiedniego wrażenia.
 

dzb

New member
30 cm będzie po bokach od telewizora wolnej ściany (bez mebli).
Sam telewizor będzie stał bliżej ściany niż 30cm.
 

zaki79

New member
30 cm będzie po bokach od telewizora wolnej ściany (bez mebli).
Sam telewizor będzie stał bliżej ściany niż 30cm.

Powinno być ok. W instrukcji podają odległość od tylnej ściany max 25cm, ale to raczej kwestia preferencji użytkownika. Szukałem teraz uchwytu do TV i wybiorę taki, który daje możliwość oddalenia telewizora od ściany na ok 15-20cm.
 
Do góry