Rozmiar ma znaczenie ale... - wybór telewizora

vigi

Member
Cześć

Od kilku tygodni borykam się z wyborem nowego tv do salonu chociaż określenie salon w m3 nie jest chyba zbyt właściwe - duży pokój lepiej oddaje jego rolę :lol:

na czytaniu postów tego forum spędziłem już wiele godzin i byłem bliski decyzji - wybór padł na Panasonica 55et60 chociaż wprowadzenie modeli z 2014 trochę mi namieszało i pojawiło się dwóch nowych graczy - Panasonic 55AS650 i Toshiba 55L7453 wprawdzie różnica w cenie jest znacząca - toshiba to prawie 1.000 zł w górę a nowy panas sporo ponad 1k ale może różnica jakościowa to zrekompensuje - póki co czekam na test AS650 kikiego (z bólem przeczytałem że przesunął publikacje o tydzień....).

Ale właśnie dopadły mnie wątpliwości co do rozmiaru.... Praktycznie wszyscy zgodnie twierdzą że im więcej cali tym lepiej i nikt jak dotąd nie stwierdził że kupiony tv jest za duży ale....

Generalnie oglądam tv z kanapy która jest oddalona od tv blisko 4m - 55" wydaje się ok, ale często też oglądamy tv np przy obiedzie lub gdy znajomi wpadną na jakąś posiadówkę - wtedy odległość od tv zmniejsza się radykalnie do 2 m. a nawet trochę mniej - w zależności od miejsca przy stole i dodatkowo dojdą też większe kąty patrzenia (więc pewnie matryca ips) - czy przypadkiem obraz nie będzie zbyt spixelowany / rozmyty / etc.
pewnie ważna tutaj będzie też jakość sygnału - aktualnie mam kablówkę która leci sobie analogowo (TK retsat osiedlowa ale nawet tutaj na forum czytałem że ma niezłą jakość), do nowego tv zamierzam dokupić moduł CI (Moduł TechniCrypt „CX") i przejść na jakość cyfrową (większość kanałów dodatkowo kilkanaście podstawowych jakości w HD)

No właśnie i jak myślicie co z tym rozmiarem - może zjechać do 50"
a może ktoś dodatkowo coś doradzi odnośnie modelu...

na wszelki wypadek dołączam szkic sytuacyjny pokoju (niestety z uwagi na małą ilość postów trzeba skopiować linka i samodzielnie dodać jedno w)
ww.topmmo.pl/salon.JPG

z góry dzięki za rady...
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Zdecydowanie nie warto zejść na 50".
Z 55" te które wymieniłeś są świetnym wyborem - i Panasonic gra bardzo dobrze, i Toshiba - ze świetnym podświetleniem i dźwiękiem.
Toshibę jakościowo osobiście bym raczej porównywał do serii AS740/AS800.
 

waz7

New member
Kupuj 55 o mniejszych nawet nie mysl. Ja normalnie oglądam z 3,5m i jest ok. Co do marki nie doradzę sam ma LG i jestem zadowolony.

Wysłane z mojego LG-F340S przy użyciu Tapatalka
 

vigi

Member
Zdecydowanie nie warto zejść na 50".
...
Toshibę jakościowo osobiście bym raczej porównywał do serii AS740/AS800.

hmmm.... serio - bo jeśli tak jest to biorąc pod uwagę aktualne ceny 55L7453 - 4889,00 zł Toshiba wygrywa z nimi w przedbiegach ;-).... 55AS740 - 6899,00 zł (2.000 zł drożej) a 55as800 - 8199,00 zł (3.310 zł drożej) to w sumie nie byłoby się nad czym zastanawiać.....
 

Karpaj

New member
Bez reklam
hmmm.... serio - bo jeśli tak jest to biorąc pod uwagę aktualne ceny 55L7453 - 4889,00 zł Toshiba wygrywa z nimi w przedbiegach ;-).... 55AS740 - 6899,00 zł (2.000 zł drożej) a 55as800 - 8199,00 zł (3.310 zł drożej) to w sumie nie byłoby się nad czym zastanawiać.....

Kwestia nowości, jak wchodził rok temu model WT60 to pierwsze dni kosztowała 55" około 11000zł. Po 2-3tygodniach cena poszła do ~8000zł. Toshiba ewidentnie nie ma teraz takiego podatku na starcie (Moja ZL1 kosztowała na starcie 19000zł :D)

Ja tylko mówię o porównaniu jakości - a wycena, to kwestia indywidualna firm :)
 
Do góry