Rozmazany obraz z pc

kaammyyk

New member
dvi , d-sub

Playerów używałem różnych, obraz wyswietlany - pulpit jest ok na calej wielkosci 1024x768 rozdzialka , natomiast filmy niezaleznie czy sa 720p czy 1080i zawsze maja czarne pasy na górze i dole - sa on węższe i szersze w zaleznosci od proporcji nagranego filmu , natomiast sztucznie moge rozciagnac obraz w playerze ale to chyba pogarsza obraz.A jak jest u ciebie , tzn czy filmy hd zajmują ci cala przestrzen tv? Zaznaczam ze ja mam plazme PV60 a nie LCD i moze to spr rozdzialki : lcd 1360x768 a plazma 1024x768 a film np 720p ma przeciez 1280x720? Sam nie wiem.Troche mnie załamales tym dvi-hdmi , czyżby mial byc gorszy obraz niz po d-sub? Pozdrawiam
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
kaammyyk: Hmm, pasy na dole i na gorze to kompromis na jaki zdecydowano sie w telewizorach panoramicznych (16:9) a rzeczywistymi proporcjami obrazu materiałów (głownie filmów kinowych). Reasumujac, pasy (górne, dolne) bedziesz mial prawie zawsze. Poniżej linki do wyjasniajace chociaz troche te zawilosci:

http://szewo.com/itv/index.itv/proporcje
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdzielczość_ekranu

By wykorzystac jak nawieksza powierzchnie ekranu TV, mozna troche obciac boki (lewo, prawo) przez opcje w TV lub w DVD, klasyczny zoom do pelnego wypelnienia ekranu TV, tez czesto w obcieciu gora dol (niestety powiekszenie jest realizowne skokowo a nie plynnie). Ot takie to TV 16:9 ;).

Do DVI-HDMI, w filmach przypuszczam nie bedziesz widzial roznicy, w fontach ekranowych (pisze o pulpicie) juz niestety tak, nie beda mialy takiej ostrosci i wyrazistosci jak w rozdzielczosci natywnej TV tu 1024x768. Mimo wszystko HD-ready to 1280x720 a nie 1024x768 (kolejny kompromis dla producentow TV, wazne tylko linie poziome jezeli jest 720p to i certyfikat HD-ready "w kieszeni", o innych wymogach nie pisze) i wymaga to dodatkowego skalownia przy wypuszczeniu sygnalu 720p stad tez utrata jakosci, moze nie porazajaca i nie do przyjecia ale widoczna.

Pzdr. (C)G
 
Do góry