Rozkmina co zrobić?

baldhead

New member
Witam
Chciałbym się poradzić forumowiczów co byście zrobili na moim miejscu
Otóż siostra kupiła tv sony kdl-40ex401 a że się pospieszyła i jakoś nie miałem wiedzy aby jej doradzić to teraz zastanawia sie czy nie wymienić na inny mamy jeszcze 3 dni
Już drugi dzień siedze na necie i czytam i nie wiem co zrobić zastanawiałem się nad wymianą na jakiegoś samsunga serii 6 bo wyczytałem że bez problemu odtwarzają filmy *.mkv
doradzi ktoś czy warto zamieniać sony bravie na samsunga ?? zastanawiałem się nad modelem
SAMSUNG LE40C650 !!

Obecnie posiadam CPolsat bez hd głownie tv bedzie używany do Polsatu i do filmów *.mkv puszczanych z laptopa , ale jezeli istnieje możliwość odtwarzania filmów mkv bez lapka tylko z zewnetrznego dysku to było by fajnie

Panowie doradzcie jak wypadaja w porównaniu te tv który bedzie miał lepszy obraz,lepsze technologie i który ma dużo ustawień aby sobie dostroić do własnych potrzeb.

Podkreślam że zależy mi na czasie !!! 2-3 dni max


Pozdro


 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych:
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

baldhead

New member
za mało danych:
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu 2.5-3m
jak słońce świeci w pokoju nie powinno byc problemu ze słońcem
Jak duży jest pokój ~16m2
jaki masz obecnie telewizor teraz kdl40ex401
jakie programy najczęściej oglądasz: z pakietu CP filmy z lapka albo z hdd usb( na co soniak nie pozwala bezposrednio po usb)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem wieczorrem
preferowana wielkość telewizora 40'
preferowana marka sony samsung
czego nie lubisz w telewizorach małej ilości ustawien ;)
jakie urządzenia będą podłączone CP laptop dysk zewnetrzny usb
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?50/50
jakimi złączami dekoder to tylko wyjscie na euro i bodajze component
jaki masz sygnał CP
ile programów HD 0
ma stać czy wisieć stać
jaka klasa cenowa ?do 3k
 

Ares78

New member
Jeśli budżet wynosi do 3k to możesz spokojnie (a raczej siostra) pozwolić na ex500 wyższy model dużo lepiej radzący sobie ze słabszym sygnałem, a z tego co piszesz to głównie taki będzie podawany do telewizora. Zastosowana matryca półmatowa...
 

baldhead

New member
dla mkv znalazłem coś takiego

dla mkv znalazłem coś takiego jak MULTIMEDIALNY ODTWARZACZ HD
Zmieniac na tv ktory lepiej radzi sobie z SD i zrezygnować z mkv w tv i zakupic taki odtwarzacz
:idea:
 

baldhead

New member
oba ledy a cos z lcd godnego polecenia do sd ?
w ogóle powiedzcie czyten soniak co go mam to dobry jest znajde cos lepszego w tej cenie? wymieniac go w ogóle? chciałem dodać że tv bedzie wymieniane w saturnie a tam różnie z cenami i z modelami. pozdro
 
Ostatnia edycja:

Mike25

New member
gorzej niż konkurencja niestety.
Lepiej radzi sobie w SD Sharp 40 LX705
A to ciekawa opinia, bo wg mnie jest na odwrót :) Sam przed zakupem wybierałem miedzy tymi modelami i Sharp mniej mi się spodobał. Nie wspominając o fakcie, że sony ma najlepiej działające 100hz ze wszystkich firm. Sony (modele z BE3) i Toshiba (resolution+) moim zdaniem mają najlepsze SD. Sharp na 3 miejscu u mnie.
 

baldhead

New member
bo w sumie siostra chciala tea soniaka jakiegos to wole zrezygnowac z mkv w tv kupic MULTIMEDIALNY ODTWARZACZ HD i wymienic na ex 500 dobre wyjscie z sytuacji? :)
 

baldhead

New member
Panowie przepraszam że piszę posta pod postem ale czas mnie goni, potrzebny godny tv lcd 40" radzacy sobie godnie z SD do 3k (kupno tylko w saturnie ze wzgledow na pewne okolicznosci)
pozdro
 

Ares78

New member
bo w sumie siostra chciala tea soniaka jakiegos to wole zrezygnowac z mkv w tv kupic MULTIMEDIALNY ODTWARZACZ HD i wymienic na ex 500 dobre wyjscie z sytuacji? :)

Ex500 jest jak najbardziej dobrym wyjście, jak Kiki wspomniał BE3 spisze się dużo lepiej przy słabszym sygnale i to jest fakt (wystarczy porównać, w4500 i w5500 co znaczy procesor obrazu). Odnośnie ceny to jak na przekątną 40" to o dużo za dużo, w sieci ceny zaczynają się od 2800-2900zł...
 

Ares78

New member
Dokładnie warto poszukać bardziej sprawdzonych sklepów internetowych, ale faktem jest, że znalezienie ex500 w wersji 40 calowej do 3000zł nie jest jakimś bardzo dużym wyzwaniem, ba można nawet poszukać takiego sklepu w okolicy~ 60km i zrobić sobie odbiór osobisty.
 
Do góry