Rozdzielenie sygnału analogowego

thommy18

New member
Jestem abonentem Multimedia. Posiadam pakiet Internet, TV Cyfrowa i analogowa. Mam całą masę przewodów, przejściówek i innych bajerów, które zainstalowali monteży. Zaszła potrzeba rozdzielenia sygnału na w sumie 3 odbiorniki. Na 1 odbiorniku mam TV cyfrową odbieraną z dekodera, który aktualnie jest podłączony do rozdzielacza aby była możliwość odbierania sygnału analogowego niezależnie na pozostałych telewizorach. 1 odbiornik mam podłączony do całkowicie nowej instalacji od Multimedia. Zrezygnowałem z usług poprzedniego operatora a przy pomocy kabli, które mi pozostały po starej instalacji podłączyłem sygnał analogowy multimedia. Problem polega na tym, że po rozdzieleniu sygnału odbiera dobrze tylko telewizor podłączony do dekodera oraz jeden z telewizorów odbierający sygnał analogowy, drugi telewizor, który odbiera sygnał analogowy ma zniekształcenia obrazu. Jak temu zaradzić ? Multimedia nadaje dość mocny sygnał (na dekoderze jest możliwość pomiaru sygnału i jego jakość nie ma żadnych skoków - siła sygnału utrzymuje się na poziomie 29-35). Nie wiem w czym może tkwić problem, ale mam tylko podstawową wiedzę z zakresu podłączania telewizji. Do wykonania podziału zastosowałem:
Dwa rozgałęźniki "Axing Sve 20-01", standardowy kabel koncentryczny, wtyki F. Nie wiem jak poprawić sygnał na jednym z telewizorów. Jeżeli ktoś ma jakieś sprawdzone rady to byłbym wdzięczny za udzielenie mi ich, bo śnieżący telewizor w XXI wieku jest mocno denerwujący.
 

rafallogi

New member
Musisz:
1. wyeliminować możliwość błędnego okablowania, czyli zniekształceń-zakłóceń wprowadzanych przez kable wykonane przez Ciebie.
Z rozdzielacza wyprowadź jeden kabel do TV i go uruchom- jeśli jest dobrze podłącz drugi TV- jeśli ok podłącz 3 TV. Jeśli 3 TV pracuje nieodpowiednio, to odłącz pozostałe TV i wepnij ten 3TV na wejście 1. Itd...
2. Ustal, czy Twój rozdzielacz posiada odpowiednią częstotliwość pracy, czyli ważne jest parametr zakres częstotlowości
www.AXING.pl Wzmacniacze, Multiswitche, akcesoria TV/SAT
 
Do góry