rozdzielenie HDMI na 2 telewizory

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Wobec konieczności dostarczenia sygnału z dekodera kablówki (Aster - Kaon) do drugiego pokoju w którym spędzam dużo czasu nabyłem kabel HDMI-HDMI średniej klasy 10 metrów. Gra i buczy (tzn. pięknie widać i słychać) :)
Następnie - aby uchronić gniazdo HDMI Kaona przed ciągłym przepinaniem - zakupiłem taki oto rozdzielacz sygnału HDMI:
http://www.allegro.pl/item374340230_hdmi_na_2_hdmi_super_oferta_szelanstwo_cenowe.html
jeśli
Moje "osiągnięcia" przy zastosowaniu tego adaptera są niezbyt imponujące:
- z odtwarzacza HD DVD na 2 TV: nie ma obrazu ani dźwięku na żadnym z obu TV
- z nagrywarki HD - identycznie jak wyżej, czyli nic
- natomiast z dekodera HD kablówki (do tego właśnie celu kupowałem rozgałęziacz) mam obraz na obu TV, natomiast na żadnym z nich nie ma
dźwięku.

Moje pytanie brzmi: czy to jest normalne?
Tzn. być może adapter był konstruowany z myślą wyłącznie o rozdziale sygnału z PC na 2 monitory (?)

Próbowałem różnych kombinacji 4-ch kabli HDMI, różnych wejść w TV itp., ale sukcesu nie odniosłem...

Rynek jest zalany urzadzeniami typu przełącznik sygnału z wielu źródeł na jedno wyjście HDMI, natomiast wśród rozgałęziaczy w odwrotną stronę (1 żródło -> 2 TV) panuje posucha... :???:

Możecie coś polecić? Oczywiście poza każdorazowym przełączaniem kabli i kupowaniem 2-go dekodera... :p
 

Marko0

New member
witam
Ja również będę miał podobny problem (nie dlugo zakup nowego TV), więc postanowiłem zadzownić do kilku punktów platformy cyfrowej (polsatu) i w każdym powiedziano mi że niezbędne będzie kupno drugiego dekodera wraz z rozgałęziaczem (konwerter). U mnie jest troszeczkę innaczej ponieważ jeden tv to CRT a drugi LCD (do odbioru HD), nie wiem czy istniej inne rozwiąznie niz 2 dekodery + konwerter.
Również proszę o odpowiedz czy istnieje inne rozwiązanie
pozdrawiam
 
Do góry