rozdzielczosc LCD

JaCkyLL

New member
witam,

mam do Was drodzy forumowicze pytanie dotyczące rozdzielczosci TV LCD. caly czas waham sie pomiedzy plasmą a lcd do kwoty okolo 7-7.5 tys pln i pytam poraz kolejny by wybrac jak najlepiej :)

wiem ze jak w kompie wyswietlam obraz o niskiej rozdzielczosci, np jakis film albo cos zgranego np z kamerki miniDV i rozciągnę go na cały ekran a ekran moze wyswietlic 1280 x 800 ( moze wiecej ale tak mam teraz ustawione w laptopie ) to jakosc nie jest zbyt fajna. czy analogicznie jest z tv LCD ?? np spod ziemi wykope jakies oszczednosci i doloze i stac mnie bedzie na pelne HD w LCD np jakis sharp to czy nie bede plakal jak zobacze sygnal jakiejs slabej jakosci ? np wlasnie jakis film nie HD, cokolwiek co nie jest HD a bedzie wyswietlane na TV HD. Czy lepiej skoro nie ma sie poki co zadnego zrodla HD to lepiej odbiornik tez lepiej kupic nie w pelni HD ??

prosze o podpowiedz, nie wiem jak to wyglada a niedlugo chce sie juz powoli decydowac na jakis sprzet. swieta idą :D !!!!

pozdr, j

... moze jednak ktos cos napisze :)
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
witaj
odpowiem Ci na przykładzie
wczoraj u kumpla widziałem DVD Władca Pierścieni 3 na jego LCD HD Ready LG a potem ten sam film /połowę/ porównałem na swoim Sharpie GE1E - różnica jest zauważalna i to bardzo

wniosek
warto dołożyć - to nie był DVD HD a było widzć różnicę /1080i/

pozd
 

scott

New member
za 7 tysiecy

lepiej kup sobie plazme. lekko zmiekcza obraz i nie widac tyle szumu co na LCD. za te pieniadze kupisz cos na prawde porzadnego. LCD jest do sygnalu wysokiej jakosci - plazma toleruje nizsza.
 

JaCkyLL

New member
scott napisał:
lepiej kup sobie plazme. lekko zmiekcza obraz i nie widac tyle szumu co na LCD. za te pieniadze kupisz cos na prawde porzadnego. LCD jest do sygnalu wysokiej jakosci - plazma toleruje nizsza.


1. jarwisz - dzieki za info w postaci przykladu - szkoda ze nie mogłem sam tego zobaczyc :D

2. scott - plasme panasonica ( pv60 ewentualnie pv600 ) tez biorę pod uwage ale czytalem w watku o panasonicu ze mogą byc jakies klopoty w wyswietlaniu jakich wysokich / pełnych rozdzielczosci HD. jest to ponoc zwiazane z rozdzialczoscia plasmy. ze obraz bardziej miekki, ze czern jest czarna, ze nie ma co sie bac panicznie "duszków" ... tyle wiem. ale jesli za jakis czas kupie jakies nadajniki HD to czy nie bedzie stresa i napiecia ze kupa kasy wydana i ze moze fajnie to wszystko wygląda ale ... mogloby byc fajniej na LCD ??


:) kolejne pytania ktore utrudniają podjecie wlasciwej decyzji :D

czolem, j
 

scott

New member
JaCkyLL napisał:
ze mogą byc jakies klopoty w wyswietlaniu jakich wysokich / pełnych rozdzielczosci HD.

wiadomo ze plazma za 7000 kupowana dzis nie wyswietli pelnego HD czyli 1080 linii, ale ogladajac zwykla telewizje (jesli ogladasz) nie bedziesz sie denerwowal beznadziejna jakoscia niektorych programów, która szczególnie widac im wiekszy jest ekran i im wrazliwszy na jakosc panel (czyli LCD).

kupujac dzisiaj plazme dostajesz zrównowazony obraz, czyli dobre SD i bardzo dobre HD. celuj w plazmy 1024 x 720 albo gestsze i bedzie dobrze. za piec lat, jak materialu HD bedzie odpowiednio duzo wymienisz sprzet i juz.
wtedy za 7 tysiecy kupisz pelne HD i nie bedziesz sie denerwowal niczym : )
 

JaCkyLL

New member
scott napisał:
kupujac dzisiaj plazme dostajesz zrównowazony obraz, czyli dobre SD i bardzo dobre HD. celuj w plazmy 1024 x 720 albo gestsze i bedzie dobrze.

no wlasnie, scott - dzieki za info. są plasmy z rozdzielczosciami wiekszymi niz 1024x720 ?? jesli juz przyjdzie mi kupic plasme to pewnie panasonica pv60 w 42" lub pv600 w 37" - koszty :) czytalem w wątku dotyczącym panasonica ze pojawiają sie wątpliwosci jak ta plasma wyswietli pelne HD - sa tacy ktorzy mowią ze nie wyswietli i ze procesor bedzie mial problemy ze skalowaniem tego do rozdzielczosci jej panela. nie bedzie wiec lipy ?? tak naprawde to chyba panele lcd sa przystosowane do wyswietlania sygnalow HD, rozdzielczosci plasmy sa jednak mniejsze.
 

bildex

New member
JaCkyLL napisał:
no wlasnie, scott - dzieki za info. są plasmy z rozdzielczosciami wiekszymi niz 1024x720 ?? jesli juz przyjdzie mi kupic plasme to pewnie panasonica pv60 w 42" lub pv600 w 37" - koszty :) czytalem w wątku dotyczącym panasonica ze pojawiają sie wątpliwosci jak ta plasma wyswietli pelne HD - sa tacy ktorzy mowią ze nie wyswietli i ze procesor bedzie mial problemy ze skalowaniem tego do rozdzielczosci jej panela. nie bedzie wiec lipy ?? tak naprawde to chyba panele lcd sa przystosowane do wyswietlania sygnalow HD, rozdzielczosci plasmy sa jednak mniejsze.



Witam!
Dołoże jeszcze swojej wiedzy. Mam plasme Philipsa model 42pf9967d I LCD philipsa 42pf9831d. Oczywiscie plazma z rozdziałką 1024 x 728. LCD jak to LCD .
Już mówie różnice.
Po pierwsze plazma pod względem kolorów, kontrastów, jakości SDTV przebija każdego LCD, no może nie każdego. Zobacz model 42pf9831(LCD)
jest bardzo dobry pod każdym względem , mimo że jestem zwolenikiem plazma muszę zwrócić honor temu LCD. ( Pixel PLUS3HD działa wyśmienicie, coś niesamowitego)
Przy HDTV narazie zapuszczanej z kompa jakość materiałów HD jest bardzo podobna.
Na twoim miejscu bym poczekał z full HD, a jak bardzo juz tak chcesz to kup plazme pionieera full HD model jakiś PV50000 coś takiego.
Pozdrawiam
 

JaCkyLL

New member
czyli najnormalniej w swiecie dac sobie spokoj z plazmą full HD :)
i tak pewnie koszt by mnie zabil wiec nie ma o czym gadac ....

mowisz 1024x768 ... to taka rozdzielczosc jak na panelu na kompie tyle ze w kwadracie. czyli na plasmie ten obraz jest rozciagniety ?? jak to jest ?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
czyli najnormalniej w swiecie dac sobie spokoj z plazmą full HD :)
i tak pewnie koszt by mnie zabil wiec nie ma o czym gadac ....
święte słowa

1024x768 ... to taka rozdzielczosc jak na panelu na kompie tyle ze w kwadracie. czyli na plasmie ten obraz jest rozciagniety ?? jak to jest ?

1.sposób - ustawiasz autoformat - masz cały ekran
2.sposób - zoom

pozd
 
Do góry