Rozdzielczość, jak bardzo jest ona istotna? i co to jest DVB

k0gi

New member
Plazma, LCD wielkie wybieranie :D co i dlaczego

Plazma to lepsze kolory (czarność widzę ;-)) tak?
a LCD lepsza rozdzielczość,, i właśnie,,,,,, co daje mi większa rozdzielczość ?

jaka jest w przypadku np Pioneera 436 ??? a jaka w LCD podobnej klasy do tego pioneera ?

czy dobrze czytam 1024 (Hor) x 768 (Ver)?
bo jeśli tak to przy ekranach LCD to pikuś :/


co ona mi daje i czy bardzo powinienem na nią zwracać uwagę przyy zakupie TV ??? czy ma ona duży wpływ na jakość odbioru z dobrego sygnału, czy LCD z lepszą rozdzielczością pobije przez to pioneera 436 w jakości obrazu? czy będzie tomiało wpływ na "żywotność" ekranu? (Czyli czy za dwa lata okaze się że pionieer z 1024x768 to staroć bo wszystkie TV będą miały "1900x1200" i obra na nich będzie miażdzył to co chciałbym teraz kupićza niemałe pieniądze???



aha i co to jest DVB ???

dzieki za odpowiedzi ewentualne z góry
 

janunio

New member
Bez reklam
KIKI: pierwszy dealer w Olsztynie, teraz już na całą Polskę

STYL oglądania:
[1] ciemność całkowita ?

[2] jawa - ośwetlenie dyskretne ?

Co preferujesz ?
 

k0gi

New member
pliki TS

TV bede używał zarówno do oglądania filmów wieczorkiem w zaciemnieniu jak i normalnei za dnia, więc całkowita ciemność to nie koniecznie,

dodatkowo TV bedzie na ścianie, na przeciw której mam dwa okna, co prawda małe ale jadnak, no i okno dachowe(pomieszczenie na poddaszu) wiecza dnia, na ogól będzie to jawa :)

więc ???

i co daje rozdzielczość w komforcie oglądania TV ? bo plazma to wiem, lepsze kolory i piękne kolory, a lepsza rozdzielczość LCD ???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wieksza rozdzielczość to więcej szczegółów.
Przy oknach na przeciw ekranu. To tylko LCD
.Matuwa matryce nie bedzie odbijać światła. Skoro pytasz o Plazmę - rozumiem ,że szukasz ekranu ok. 40 "
Musisz podać środki przeznaczone na zakup.
Jaki sygnał?
jakie złączą ?
jaka odległość ?

LCD 40 " Samsunga / modele 12.000 , 11000, 10000 zł/ lub Sony
LCD 37" JVC s 60, Sharp Ga 5, Sharp p 50

plazma Pioneera z pewnością szybko się nie zestarzeje. Czas pracy i plazm i LCD 60.000 godzin.

DVB- telewizja cyfrowa /poszukaj na forum jest piekne wyjaśnienie./
pozdrawiam
 

k0gi

New member
wiec mam Cyfrę+ z tunerem Philipsa, jest na nim znaczek DVB czyli cyfrowa telewizja???

odległość to 3,5 metra.

ona są dwa, ale małę naprzeciwko telewizora, chce telewizor powiesić na ścianie, to jest pomieszczenie na poddaszu, wiec okna są nisko i są małe, będą na wysokości telewizora i dwa rozmiarów takiego 43 calowca, do tego okno dachowe, ale ono nie rzuca światłą bezpośrednio na ścianę z TV.

Byłe praktycznie zdecydowany na plazmę pionieera w olsztynie, ale teraz to już nie wiem, więć jednak zastanawiać się nad LCD :/

im więcej tutaj czytam tym większe mam wątpliwości co kupić:( ojeju jeju jeju :/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
spoko
będziesz miał pokaz w domu - to bez problemu sie zdecydujesz.
W ciszy i w spokoju i z własnego sygnału, sam ocenisz najlepiej - tylko podziel sie z nami info.
pozdrawiam
 
Do góry