Rozdzielacz sygnału DIGITUS HDMI MATRIX SWITCH 4x2-PORT

Marcin87

New member
Witam

posiadam nastepujący rozdzielacz sygnału:

DIGITUS HDMI MATRIX SWITCH 4x2-PORT

ma on pracować na zasadzie:
WYJŚCIE: 1. Telewizor 2. Projektor
WEJŚCIE: 1. XBOX 2. DVD 3. LAPTOP 4. DEKODER POLSATU

na telewizorze wszystkie sprzęty działąją prawidłowo, problem pojawia gdy próbuje przesłać obraz na projektor, xbox działa prawidłowo natomiast obraz z dekodera i dvd mimo wyszukiwania obrazu nie pojawia się. Stąd moj problem i pytanie czym może być to spowodowane.

Z góry dziękuje za pomoc i wszelkie sugestie
 

Marcin87

New member
Więc pytanie brzmi czym i w jaki sposób najlepiej podłączyć w/w sprzęty? :)

@Bagiennik zastanawiałem się nad kupnem wymienionego przez Ciebie sprzętu i czy tak jak piszesz nie spełniał swoich funkcji? czym sie to objawiało?

Pozdrawiam :)
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Tak jak napisałem, nie było obrazu na OUTPUT2, znikały "pixele" na wyświetlaczach i wieszał się ;>
 

Arek

Member
Marcin87 czy udało się rozwiązać problem? Mam identyczny dylemat, tzn. poszukuję czegoś co rozdzieli sygnał na projektor i plazmę. 4in / 2 out pasuje w teorii idealnie. Czy jest tak jak pisze kolega Bagiennik i będzie trzeba zainwestować kilkaset plnów?
 
Ostatnia edycja:

Wronaavd

New member
Witam,

pozwolę sobie podpiąć się pod temat i zadać pytanie - poprzednio niestety nikt nie nie udzielił odpowiedzi...

Też szukam jakiegoś sposobu na zlikwidowanie problemu przełączania kabli HDMI... Już mówię co mam i co chcę uzyskać:

Out: TV 1080p + Projektor 720p
IN: BD, Dekoder N, PC

Wszystko na HDMI. Mój problem różni się tylko tym, że NIE potrzebuję oglądania równolegle obrazu na projektorze i TV, bo ekran projektora po rozwinięciu zasłania TV i go zastępuje, tak wiec nie wiem, czy potrzebuje jakichś droższych splitterów, które automatycznie wykryją źródło i wyjście - nie widzę problemu nawet z podejściem i przełączeniem jakichś suwaczków czy coś - byleby nie odsuwać szafki i nie przełączać kabli.

Może jest jedno urządzenie, które mi to umożliwi? Jeśli nie, to może 2 (jakieś "manulane" switche 3 -> 1 + coś podobnego, tylko 1 -> 2? Istnieją takie cuda? Dodam, że szukam w miarę niskobudżetowego rozwiązania - nie potrzebuję pilotów ani automatycznego przełączania (o ile takie w ogóle istnieje) - wystarczą proste "suwaki" czy przyciski

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 

Arek

Member
Wronaavd mam identyczną potrzebę znalezienia taniego splittera. Przeczytałem kilkadziesiąt stron tego działu i ... doszedłem do wniosku, że inwestując w Switche, nSplittery i kable iHDMI za moment zbliżę się do ceny nowego amplitunera z HDMI in x 8 i out x 2 :) Ale z drugiej strony jak poczytasz zagraniczne i polskie fora dotyczące problemów z najnowszymi amplitunerami w kontekście przesyłu VIDEO po HDMI chce Ci się wrócić do pierwotnego pomysłu :p przynajmniej ja tak mam

I tak po kilku dniach czytania doszedłem do wniosku, że zaryzykuję i kupię coś takiego:

rozgałęźnik HDMI 1.4A IR MRS

Jak nie wypali (bo mam plazmę 720p a proj 1080p) to trudno, ryzyk fizyk, każdy musi frycowe zapłacić :D notabene ok 160 zł brutto

potem zostanie już tylko chwalony na forum nSplitter Pro za 3 stówki

i tyle, chyba nie zbierzesz za dużo informacji w tym temacie, fakt że ciężko się szuka po wątkach które mają 2,3 posty, ale cóż taki urok takiego działu ;) chyba, że moderator zrobi ankietę najbardziej trafionych splitterów, wtedy będzie wszystko w jednym miejscu :D

pzdr
 

GracX

New member
Bez reklam
mam ten nsplitter i niezłe tarapaty tylko że jeszcze nie wiem czy z nim czy kablami/lapkiem będę śledził temat bo to ważne zagadnienie

ps.również zaczynam rozważać amplituner...
 

Arek

Member
Wronaand, przeczytałem Twojego posta raz jeszcze i doszedłem do wniosku, że my nie musimy szukać taniego splittera, jak mówiłem odpowiedź jest na forum :idea:

W jednym z wątków z 2009 roku kolega pisze:

...

Ten switch odwrotnie moze nie dzialac jako splitter , bo takiego kolega chyba potrzebuje, ale wiem ze ludzie uzywaja switchy recznych z przelacznikiem z powodzeniem jako splitter ,Takich najtanszych z dwoma przyciskami.Wtedy nie da sie ogladac z 2 odbiornikow na raz.

Dodam jeszcze ze taki na ebayu z darmowa wysylka kosztuje polowe tej ceny co u koników na allegro.


chwilę później JackS wyjaśnia:

Potrzebujesz nie switcha (koncentratora), tylko splitter (rozdzielacz) HDMI.

Ceny splitterów są znacznie wyższe niż switch'y, bo aby współpracowały ze źródłami sygnału chroniącymi go protokołem HDCP splittery muszą posiadać układy deszyfrujące, układy szyfrujące i własne klucze HDCP (za które producenci splitterów HDMI płacą opłaty licencyjne). A funkcja switchy sprowadza się do przekrosowania sygnału, czyli w najprostszym wypadku są to zwykłe izostaty. Jest tak ponieważ switch w danym momencie łączy tylko jedno źródło sygnału z jednym odbiornikiem, więc oprócz skrosowania drutów nic więcej robić nie musi. Splitter natomiast dekoduje zaszyfrowany sygnał ze źródła i wysyła go do kilku odbiorników równocześnie, kodując sygnał w locie dla każdego z odbiorników w oparciu o ich klucze HDCP.


Tak więc z całości wyłania się obraz, że nie potrzebujemy splittera , tylko zwykły rozgałęźnik z wajchą jak dróżnik przestawiający tory :D bo nie chcemy oglądać w tym samym czasie źródła na dwóch odbiornikach

dziś nawet w Auchan widziałem takie ustrojstwo za 19 plnów :shock:



Ale brakuje w nim wajchy , więc szukam dalej

:)
 

Arek

Member
Tak więc z całości wyłania się obraz, że nie potrzebujemy splittera , tylko zwykły rozgałęźnik z wajchą jak dróżnik przestawiający tory :D bo nie chcemy oglądać w tym samym czasie źródła na dwóch odbiornikach

:)

pozwolę sam siebie zacytować bo... po wnikliwych poszukiwaniach nie znajduję czegoś takiego. Albo są switche z 1 wyjściem OUT i wieloma IN , albo splittery, które mają 2 i więcej OUT przy 1 IN. Wniosek z tego taki, że nie da się sygnału OUT tak po prostu rozdzielić WAJCHĄ , do tego potrzebne jest właśnie rozkodowanie HDCP itd.

Poprawcie mnie jeśli się mylę
 
Witam, co do proponowanych urządzeń to:
na ogól ciężko lub niemożliwe jest rozdzielić sygnał z settop boxów jak n-ka, czasem cyfra+ z powodu zablokowania kluczy przez producenta- umożliwiających rozdział sygnału HDMI na więcej niż jedno wyjście. ponadto mogą występować problemy z właściwym zapisem EDID w odbiornikach szczególnie przy różnych standardach HDCP, albo gdy projektor nie ma HDCP (co w starszych projektorach sie często zdarza.
rozwiązeniem tego probelmu jest odkodowanie kluczy np. przy użyciu urządzenia Magic converter (jednak koszt jest bardzo wysoki)Magic Converter

ewentualnie pojedynczy EDID/HDCP manager :GoMax CV-5005H
są to rozwiązania dość drogie bo dla odbiorców przemysłowych.

do rodziału i przełączania sygnałów w proponowanej konfiguracji 4x2 należy użyć przełacznika matrycowego np. 4x2 np. LKV342. Przełączniki matrycowe tego typu są na ogół tanie i o uproszczonej konstrukcji. dużo pewniejsze są przełączniki np. 4x4 jak LKV344 lub inne Gefena, Kramera czy podobnej firmy jednak sa to duze koszty.
 

Arek

Member
Właśnie zrobiłem zestawienie gdzie podliczyłem wszystkie koszty kabli , splitterów etc., do tego dodałem hipotetyczną kwotę za sprzedaż obecnego ampli i... już jestem w połowie drogi do np. Onkyo TX-SR 515

szukam dalej :p

Tylko czy to będzie panaceum na wszelkie problemy ??? Sądząc po wątkach gigantach dotyczących problemów z tą linią amplitunerów sam nie wiem :niewiem:
 

GracX

New member
Bez reklam
Właśnie zrobiłem zestawienie gdzie podliczyłem wszystkie koszty kabli , splitterów etc., do tego dodałem hipotetyczną kwotę za sprzedaż obecnego ampli i... już jestem w połowie drogi do np. Onkyo TX-SR 515

szukam dalej :p

Tylko czy to będzie panaceum na wszelkie problemy ??? Sądząc po wątkach gigantach dotyczących problemów z tą linią amplitunerów sam nie wiem :niewiem:

masakra faktycznie jak to się podliczy to można by ampli kupić.. ja za sam ten nsplitter dałem prawie 4stówy tylko zastanawiam się czy jak podepnę pod ampli dekoder i lapka to czy da radę jednoczesnie wysyłać obraz z dekodera do tv a z lapka na projektor? osobno to wiadomo...
 

Wronaavd

New member
Kurde to nie może być takie skomplikowane. Ja jeszcze raz powtarzam, że nie potrzebują oglądać na 2 urządzeniach jednocześnie. ALBO tv ALBO projektor. Nigdy jednocześnie. Więc taki system z "wajchami" jak to ładnie kolega wyżej nazwał MUSI działać - bo przecież to dokładnie to samo, co odłączenie jednego kabla i podłączenie drugiego - robię tak i działa przecież - tylko chcę zastąpić odłączanie jednego kabla i podłączanie drugiego jakimś przyciskiem. Tylko czy coś takiego istnieje? To przecież powinno być mega proste... Nie chce mi się jakoś wierzyć, że nikt jeszcze nie miał takiego problemu i jakoś prosto i tanio go nie rozwiązał...
 

zwierzak11

New member
ja zakupiłem splitter 1.4 hdmi 1 in - 2 out z zamiarem rozdzialu sygału 3d na tv i dzwięku na amplituner z hdmi 1.3 jednak jak pojawia się sygnał 3d na wejściu splitter widzi że jedno wyjscie jest na hdmi 1.3 i nie puszcza sygnału 3d na tv a tylko 2d
 
Do góry