Rozdzielacz/przedłużacz HDMI z wyjściem optycznym

PeterMac

New member
Bez reklam
Chce podłączyć jakis przedłużacz/rozdzielacz z wyjściem optycznym przed wejściem HDMI w telewizorze, konkretnie chodzi mi o podłączenie nboxa który jest w innym pokoju, kabel biegnie z niego ponad 20m do telewizora, jednak chciałem wyprowadzić z tego kabla dźwięk cyfrowy 5.1 i wprowadzić do amplitunera, a nie chce ciągnać ponad 20 metrów optyka od tunera :)
Telewizor ma wyjscie oczywiscie optyczne ale wiadomo wypuszcza tylko Dolby Digital 2.0.

Moze ktoś coś doradzi jakis konkretny rozdzielacz/przedłużacz z wyjściem optycznym ?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
raz ze wszystkie HDMI w Onkyo mam juz zajete ;), dwa nie chce to przez Onkyo ponieważ do oglądania wiadomości nie bede włączał amplitunera przecież, takze n-ka musi być wpięta w TV bezpośrednio.

No Splitter to jest jakies na pewno rozwiązanie z tym ze kurcze wolałbym jakies takie urządzenie nie wymagające zewnętrznego zasilacza potrzebnego do pracy tego, ale chyba nie istnieje nic takiego wszystko musi byc zasilane zew. zasilaczem i koleja bryłka w listwie zasilającej ;)
 
Do góry