Rozdzielacz HMDI Matrix z wyjściem "coaxial audio"- co to jest?

rkaniews

Member
Witam,

Kupiłem do rozdzielenia syganłów video taki sprzęt:
Matrix Switch Splitter HDMI 4x2 3D 4K ARC CX-MX42b (5611802870) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Skusiłem się opisem, że przy dwóch wyjściach HDMI ma "coaxial audio", żeby wpiąć audio do wieży. Mam stareńkiego Technicsa EH-750 którym do tej pory puszczałem dzwięk.

Problem jest taki, że "coaxial audio" to jeden "cinch" do wpięcia, a do wieży muszę podłączyć 2 cinche pod wejście aux. Jak to ugryźć... Przejściówka? Próbowałem szukać gotowców, ale nie bardzo wiem nawet czego szukać.
 

Rafal7

Banned
Kolego w wiezy masz zapewne analogowe wejscie audio na cinch, a coaxial to wejscie i wyjscie cyfrowe, musiałbys teraz kupic konwerter sygnału z cyfrowego na analogowy, konwerter goni konwerter w twoim przypadku.
 

rkaniews

Member
Aby takie połączenie działało, to w wieży musiało by być wejście cyfrowe koaxial.
Kurcze, wieża jest starenka i wejścia cyfrowego nie ma. Sam się oszukalem, bo mogłem wziąć taki sam rozdzielacz z jednym wyjściem na słuchawki. Sprawę bym miał rozwiązana.

Wysłane z mojego SGP311 przy użyciu Tapatalka
 
Urządzenie jest super, szkoda że brak pełnego HDMI 2.0.
Kup sobie prosty konwerter coaxial-rca za 50 pln i będziesz miał temat załatwiony. Jeżeli będzie ci zależeć na fajnym dźwięku to możesz pomyśleć
o jakimś dacu. Tutaj to kupujesz na co cię stać,swoją drogą fajnie ktoś pomyślał by wyprowadzić osobne wyjście dla audio.
Szkoda tylko że model hdmi 2.0 z 4-oma wyj/wej kosztuje prawie 2tys,
trochę dużo jak na przełącznik.
 
Do góry