rozdzielacz HDMI oraz skręcana końcówka

GracX

New member
Bez reklam
Witam dziś w MM widziałem rozdzielacz HDMI podobny do tego Atlona switch rozdzielacz HDMI 1.3 3x1 automat 3D (1981249556) - Aukcje internetowe Allegro z tym że był tańszy czy takie coś się sprawdza? działa jak należy? projektor który mnie interesuje ma 1 wejscie HDI i takie coś było na wagę złota ciągłe zmienianie wtyczek w projektorze zawieszonym pod sufitem mi się nie uśmiecha a i na kablach po czasie pewnie by się to odbiło.
Druga spraw to kable z skręcającymi się końcówkami co o tym sądzicie? zamysł mi się bardzo podoba można swobodnie puścić kabel bez żadnego załamywania itp ale jakoś ten kabel w środku musi się obracać i czy to go po czasie nie uszkodzi?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam dziś w MM widziałem rozdzielacz HDMI podobny do tego Atlona switch rozdzielacz HDMI 1.3 3x1 automat 3D (1981249556) - Aukcje internetowe Allegro z tym że był tańszy czy takie coś się sprawdza? działa jak należy? projektor który mnie interesuje ma 1 wejscie HDI i takie coś było na wagę złota ciągłe zmienianie wtyczek w projektorze zawieszonym pod sufitem mi się nie uśmiecha a i na kablach po czasie pewnie by się to odbiło.
Druga spraw to kable z skręcającymi się końcówkami co o tym sądzicie? zamysł mi się bardzo podoba można swobodnie puścić kabel bez żadnego załamywania itp ale jakoś ten kabel w środku musi się obracać i czy to go po czasie nie uszkodzi?
Skoro chcesz jakiejś podpowiedzi, to może napisz najpierw konkretnie ile masz źródeł sygnału HDMI (i jakie) i na ilu (i jakich) odbiornikach chcesz je oglądać lub słuchać.
 

GracX

New member
Bez reklam
ampa raczej odpada bo na razie nie planuje kupna konkretnych kolumn,jeśli chodzi o sygnał to ps3/xboks360 laptop oraz czasami dekoder polsatu HD (mecze,walki itp) chce tylko wiedzieć czy to działa tak jak powinno czy obraz się nie ucierpi na tym bo sam zamysł mi się bardzo podoba i odpowiada
 

JackS.

New member
Bez reklam
ampa raczej odpada bo na razie nie planuje kupna konkretnych kolumn,jeśli chodzi o sygnał to ps3/xboks360 laptop oraz czasami dekoder polsatu HD (mecze,walki itp) chce tylko wiedzieć czy to działa tak jak powinno czy obraz się nie ucierpi na tym bo sam zamysł mi się bardzo podoba i odpowiada
Czy to znaczy, że projektor to jedyne urządzenie, przy pomocy którego chcesz oglądać te wszystkie źródła? Nie masz w ogóle telewizora?
 

GracX

New member
Bez reklam
tak jak w stopce mam phila 9075h właśnie zastanawiam się jak to ogarnąć wszystko phil 32cale jest w sypialni projektor będzie w salonie nie wiem czy da radę to jakoś sensownie podłączyć żeby dostęp był ciągły i na tv i na pj wtedy chyba zostaje mi ampli? ale czy jest sens kupna ampli do logitechów z906 no i ciągnięcia długich kabli do20m np HDMI z chęcią posłucham porad.
 

JackS.

New member
Bez reklam
tak jak w stopce mam phila 9075h właśnie zastanawiam się jak to ogarnąć wszystko phil 32cale jest w sypialni projektor będzie w salonie nie wiem czy da radę to jakoś sensownie podłączyć żeby dostęp był ciągły i na tv i na pj wtedy chyba zostaje mi ampli? ale czy jest sens kupna ampli do logitechów z906 no i ciągnięcia długich kabli do20m np HDMI z chęcią posłucham porad.

Rozumiem, że Logitechy masz w tym pomieszczeniu, gdzie projektor?

Potrzebował będziesz 3 urządzenia: switch HDMI przełączanego pilotem, splitter HDMI, który poradzi sobie z doborem optymalnych formatów dla równoczesnego połączenia telewizora i projektora (optymalny do tego będzie nSplitter Pro w wersji QS), oraz bezprzewodowy przedłużacz pilotów.

Switch musi mieć co najmniej tyle wejść z ilu urządzeń z wyjściami HDMI chcesz korzystać ( ps3, xboks360, laptop, dekoder Polsatu HD). Musi być przełączalny na pilota, abyś mógł zmieniać sobie źródła i z salonu, i z sypialni.

Wszystkie urządzenia z wyjściami HDMI łączysz do switcha, wyjście switcha łączysz z wejściem nSplittera, a do wyjść nSplittera łączysz telewizor i projektor. Dźwięk na telewizorze będziesz miał poprzez HDMI, a w salonie musisz połączyć wyjścia fonii wszystkich urządzeń do Twojego Logitecha. Ma on chyba 3 wejścia cyfrowe dla dźwięku przestrzennego (1 coax i 2 optyczne), ma też pewnie jakieś wejścia analogowe, więc powinno wystarczyć.

W sypialni musisz zainstalować nadajnik, a w salonie odbiornik bezprzewodowego przedłużacza pilota, no i od nSplittera zrobić jedno dłuższe połączenie kablem HDMI, to do sypialni. Tyle...
 

GracX

New member
Bez reklam
wielkie dzięki za pomoc okazała się bardzo pomocna, a więc tak logitechy oczywiście będą tylko w salonie tam gdzie projektor natomiast dekoder jest w sypialni wszystko poleci do nsplitera ale jak połącze wtedy tv z dekoderem on ma tylko jedno wyjście hdmi a co do tego dopasowywania formatów o co dokładniej chodzi ? na pj będę oglądać tylko wydarzenia sportowe filmy natomiast poprzez laptop mkv720p +3dvision wtedy musi być kabel minimum 1.3 prawda? jak takowy nadajnik się ustawia? nie będzie problemu z pilotem uniwersalnym,myślę nad zakupem harmony one.

Pozdrawiam.

edit: temat trochę się zmienił prosiłbym moda o przeniesienie do działu "jak to podłączyć"
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
wielkie dzięki za pomoc okazała się bardzo pomocna, a więc tak logitechy oczywiście będą tylko w salonie tam gdzie projektor natomiast dekoder jest w sypialni wszystko poleci do nsplitera ale jak połącze wtedy tv z dekoderem on ma tylko jedno wyjście hdmi
Jeśli chcesz mieć możliwość oglądania materiałów ze wszystkich źródeł i na TV, i na projektorze, to dekoder, tak jak i wszystkie inne źródła, łączysz do switcha HDMI, switch do nSplittera, a ten do TV i projektora. Żadnego dodatkowego połączenia dekoder - telewizor nie potrzebujesz. Ale jak bardzo chcesz to podłącz je sobie dodatkowo kablami COMPONENT (i cinch-cinch stereo).

a co do tego dopasowywania formatów o co dokładniej chodzi ?
Jeśli telewizor ma inny zestaw obsługiwanych formatów niż telewizor, na przykład tv potrafi odtwarzać format 1080p24, a projektor - nie, to nSplitter dba o to, aby źródła sygnału zawsze dowiadywały się jakie mogą wysyłać maksymalne formaty, by na którymś z odbiorników nie wyświetlała się tylko czarna plansza.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
A nie lepiej, prościej i taniej kupić tylko jeden matrix hdmi 4x2? Będziesz miał 4 wejścia hdmi i 2 wyjścia hdmi, które bedą mogły wyświetlać jednocześnie to samo albo każde wyjście co innego z innego wejścia hdmi. Jedno urządzenie, jeden pilot i dużo większa uniwersalność.
 

GracX

New member
Bez reklam
to z tymi formatami teoretycznie przydatne gdyż tv mam FHD a pj HD z tym że oglądam filmy 720p, dekoder to też max HD więc czy będzie to potrzebne? ten rozdzielacz też wygląda sensownie, no i na pewno zakupie przedłużacz do pilota aby móc zmieniać kanały w obu pokojach czy taki sprzęt będzie współpracował bez problemu z pilotem uniwersalnym logitecha? dzięki za odpowiedzi.
 
Do góry