Rozdzielacz hdmi do PS3

todei

New member
Witam.Planuję zakup TV 3D. Mam amplituner Denon z serii 09,który jak wiadomo nie obsługuje obrazu 3D i podpiętą do niego PS3 przez hdmi.
Mam więc w związku z tym pytanie,czy można jakoś rozdzielić sygnał wyjściowy hdmi z ps3 na dwa sygnały tak,żeby jedno hdmi podpiąć bezpośrednio do TV a drugie do amplitunera? Głównie chodzi o to,że nie chcę podpiąć do amp.optykiem,żeby nie stracić dźwięków HD i 7.1.
 

klemens007

New member
Przecież napisał że chce mieć dźwięk HD i oczywistym rozwiązaniem jest rozgałęziacz hdmi a Ty proponujesz optyka.Kolega nie chce mieć włączonego ampa za każdym razem jak odpala konsole.Bardzo dobre rozwiązanie jak pociechy grają na plejaku.Ktoś na forum dawał linka na taki rozgałęziacz bo te kilku wejściowe twittery są kosmicznie grogie.
 
Ostatnia edycja:

todei

New member
Ja nie kojarzę. Widziałem taki za 29 zł ale to pewnie zwykły trójnik który sygnału równocześnie z dwóch wyjść nie puści...
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam.Planuję zakup TV 3D. Mam amplituner Denon z serii 09,który jak wiadomo nie obsługuje obrazu 3D i podpiętą do niego PS3 przez hdmi.
Mam więc w związku z tym pytanie,czy można jakoś rozdzielić sygnał wyjściowy hdmi z ps3 na dwa sygnały tak,żeby jedno hdmi podpiąć bezpośrednio do TV a drugie do amplitunera? Głównie chodzi o to,że nie chcę podpiąć do amp.optykiem,żeby nie stracić dźwięków HD i 7.1.

Witam!

Jeśli zamierzasz korzystać wyłącznie z PS3 jako źródła 3D, wszystko powinno działać z amplitunerem Denona. PS3 ma tylko złącza HDMI 1.3 i wysyła obraz 3D w postaci 1080i (do dwóch strumieni 1080p potrzebne jest HDMI 1.4, tak jak mają stacjonarne odtwarzacze BD). W tej sytuacji amplituner zdekoduje ścieżki dźwiękowe HD (obsługuje HDMI 1.3) i wyśle obraz 3D do telewizora. Nie sprawdzałem tego, ale w teorii tak to wygląda.

Podsumowując, amplituner bez złączy HDMI 1.4 nie przekaże obrazu 3D z odtwarzacza Blu-Ray 3D do telewizora 3D, natomiast prześle bez problemu obraz 3D z transmisji satelitarnych side-by-side (emisje testowe platformy "n") oraz z PS3 w formacie 1080i.

Pozdrawiam.
 

todei

New member
No ciekawe. Faktycznie możesz mieć racje. Najwyżej zmienie w ustawieniach konsoli z 1080 p na 1080i tak żeby filmy poszły w 3D przez amp. bo gry 3D pewnie i tak nie są w 1080 p . Sprawdzę jak już będę szczęśliwym posiadaczem takiego tv 3D ale wcześniej pewnie zabiorę ps3 do jakiegoś sklepu na próbę,żeby się jeszcze bardziej"nakręcić":) Dzięki
 
Do góry