Rozciąganie obrazu TV Samsung 40D

jojoc

New member
Dzień dobry,
chciałbym zapytać czy jest jakiś sposób na rozciągnięcie obrazu w telewizorze Samsung 40D?

Przesyłam obraz po HDMI z komputera z ustawioną rozdzielczością 800x600 i obraz wypełnia jedynie mały obszar na środku telewizora. W ustawieniach TV testowałem wszystkie formaty obrazu, włącznie z "dopasuj ekran", ale nic to nie daje. Wystarczające mogłyby się okazać formaty Zoom, ale są nieaktywne...

Przesyłanie większych rozdzielczości oczywiście powoduje powiększanie okienka, ale mi zależy na tej konkretnej rozdzielczości i żeby pokrywała jak największą część ekranu.

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam jeżeli zły dział wybrałem
 

KubaArek

New member
Bez reklam
czegoś nie rozumiem ,w czym przeszkadza Tobie ustawienie tego obrazu w komputerze na większy ? przecież efekt i tak był by taki sam.
 

jojoc

New member
czegoś nie rozumiem ,w czym przeszkadza Tobie ustawienie tego obrazu w komputerze na większy ? przecież efekt i tak był by taki sam.

Śpieszę z wyjaśnieniami:
Jak pisałem wyżej - zależy mi na tej konkretnej rozdzielczości bo mam przygotowaną wizualizację tego rozmiaru, a zmiana rozdzielczości wizualizacji spowoduje jej rozjechanie itp.

Mam też wizualizację w rozdzielczości 640x480 i aktualnie na niej się skupiam, bo lepiej mi pasuje, nie ważne dlaczego.

Z manuala telewizora wyczytałem, że jeżeli przesyłam mu obraz 480i albo 480p to będą aktywne funkcje Zoom, ale niestety nie w przypadku, jeżeli pc jest podłączony do komputera za pomocą HDMI. Nie mam możliwości podłączenia komputera złączem VGA, gdyż jest to komputer przemysłowy i nie ma takiego wyjścia.

Ponawiam więc pytanie - czy zna ktoś jakiś niestandardowy i sprytny sposób jak powiększyć ten obraz?

Pozdrawiam serdecznie
 
Do góry