Rozbudowa stereo do 5.1 - Zensor 1 czy Zensor 3

piechu

Member
Bez reklam
Rozbudowa stereo 5.1 - Dali Zensor1 czy Zensor3? Jakie standy pod te głośniczki?

Coraz mocniej rozkminiam temat rozbudowy mojego pseudo-stereo o głośniki do pełnego 5.1. Co prawda w salonie nie mam warunków aby rozstawić głośniki na stałe (stad padło pierwotnie na zakup tylko dwóch podłogówek Zensor 7) ale świta mi w głowie pomysł nad systemem przechowywania (w trakcie nieużywania) głośników surround. Rozstawiane byłyby one tylko na czas oglądania filmów. Na razie jest to plan, który jeszcze muszę ogarnąć od strony technicznej i oczywiście finansowej

W kwestii głośników najbardziej zastanawiam się nad surroundami - wybrać Zensory 1 czy Zensory 3.
Co byście doradzili? z jednej strony Z1 wydają się być za małe, z drugiej Z3 za duże i mogłyby pewnie nadać się nawet na małe stereo.
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Sam salon to ~23m2 połączony z otwartą kuchnią (8m2) oraz przedpokojem (7m2)
Przy okazji zapytam jakie standy pod te głośniki byście polecili? W miarę estetyczne byleby nie zrujnowały mojego budżetu, im taniej tym lepiej ;) Najlepiej aby standy zajmowały jak najmniej miejsca. Głośniki będę chował do szafki rtv, którą zrobi dla mnie stolarz wg mojego projektu. Standy natomiast będzie trzeba przechowywać w jakimś innym miejscu, pewnie w szafie więc im bardziej kompaktowe tym lepsze.
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Czyli brać transze z1. Z drugiej strony na początku będę bez suba z powodu ograniczonych funduszy więc przez jakiś czas będzie to 5.0. W takim przypadku też nie ma sensu dopłacać do Z3? Z ciekawości - do jakiego metrażu maksymalnie nadaje się traki zestaw 5.1, przyszłościowo?
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Ech Pawle, gdybym miał kasę to nie zadawałbym miliojona pytań tylko od razu leciał po Z3 i E12F :D Sęk w tym, że kasy brak ;) Z jednej strony chce kupić tanio, z drugiej boję się takiej pozornej oszczędności bo biednego nie stać na oszczędzanie ;)
Ale skoro w zestawie 5.0 producenta dodawane są Z1 a nie Z3 to chyba wie co robi? ;)

A gdzie tu jeszcze wzmak stereo, BD, DAC etc. etc... masakra :)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja kupiłem ostatnio u blackninja norstone stylum 2. Ładne, nie za duże i cena przystępna. Lub masz też standy Dali STAND E-600, nie są drogie.
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Tak, są bardzo ładne. Widziałem je w Twoim wątku o kolumnach podstawkowych. Niestety nawet po rabacie będzie to wysoka cena jeśli weźmiemy pod uwagę, że owe standy nie będą na stałe rozstawione a będą tylko epizodycznie pojawiać się w salonie. Nie chcę wydawać dużo (choć to pojęcie względne) pieniędzy na coś co będzie przez większość czasu stać w szafie. Co innego gdyby miały one swoje stałe miejsce w salonie - wtedy byłbym w stanie wydać nawet więcej kasy niż na ww. modele.
 

Rafal7

Banned
Na fotkach wyglądają średnio, na żywo to wygląda znacznie lepiej.

Teraz doczytałem że kolega chce wystawiać tyły tylko na seanse filmowe, także chyba lepiej kupić jak najtańsze przy ciągłym wystawianiu ich zawsze można coś uszkodzić.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja też się przyglądałem tym standom co wkleiłeś link, tylko ja znalazłem takie Profesjonalne stojaki pod kolumny standy 88cm FV (4632272186) - Allegro.pl - Wi. 20zł więcej kosztują, ale chyba mają wejście na kable od spodu stojaka. Uważam to za bardziej estetyczne rozwiązanie niż z boku rurki, bo niby stojaczek ładny a tu kablisko biegnie przez podstawę. Chociaż może w tym co wkleiłem tez tak jest, tylko na zdjęciu nie widać? Fajnie gdyby można bylo do czarnego szkła dobrać chromowaną rurę. Ja jeszcze patrzyłem na takie cudo PODSTAWKI /STOJAKI/STANDY/STENDY (4616574801) - Allegro.pl - Wi.
 
Do góry