Rozbudowa kina domowego.

Szym3k

Member
Warto też odpowiedzieć "im mniej wiesz tym krócej będziesz przesłuchiwana". W 1 przypadku na 1 000 000 działa. Więc warto spróbować ;) .
 

DrWredman

Active member
OMG, ja tu skrzynki wieszam , kalibruje i po kable wpadam do sklepu przed zamknięciem, a tu temat połówek lepiej się rozkręcił niż by ktoś zapytał: jaki ampli kupić do 3k? :D :D :D

Jak ci wygoogluje ile za zestaw klipschy to 500+ będziesz jej oddawał przez kilka lat :D
Załóż filtr blokujący w przeglądarce, żeby nie wchodziła na strony z audio :)

To se w robocie sprawdzi, i co zrobisz ;)

No to niezła wpadka :D
Na przyszłość naklej naklejkę z napisem Diora i nie zdejmuj przez minimum tydzień ;)

to już lepiej LG, ale jakby się zepsuło to by powiedziała, że jakieś badziewie kupiłem :D

Czemu sam o tym nie pomyslalem. Heh u mnie to nie przejdzie. Moja dzwoni do sklepow i sie pyta o ceny a zadyme mam srednio co 3-4 miechy o moje zakupy hehe poprostu trzeba przebolec 😅

Gdybym tak często coś kupował to też bym joby zbierał :)

Warto też odpowiedzieć "im mniej wiesz tym krócej będziesz przesłuchiwana". W 1 przypadku na 1 000 000 działa. Więc warto spróbować ;) .

A to dobre, muszę zapamiętać. :D
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Jak Onkyo M5000r kupilem to ppwiedzialem ze tylko 500f dalem bo okazja. A na drugi dzien zadzwonila do UPS dala numer paczki z naklejki i dowiedziala sie ktory to sklep. Zadzwonila i dowiedziala sie za ile kupilem i juz czekala tylko jak wroce z pracy i joooobyyyy.... 😅😅😅
 

DrWredman

Active member
Jak Onkyo M5000r kupilem to ppwiedzialem ze tylko 500f dalem bo okazja. A na drugi dzien zadzwonila do UPS dala numer paczki z naklejki i dowiedziala sie ktory to sklep. Zadzwonila i dowiedziala sie za ile kupilem i juz czekala tylko jak wroce z pracy i joooobyyyy.... 😅😅😅

Ubaw po pachy :D :D
Sprytną masz żonę. Nie ma co. :D. Powiedz, że koledzy z forum ją pozdrawiają :D
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Lepiej nie bo zaraz bedzie myslala ze znowu cos chce kupic i zrobi inwigilacje i moje plany pojda do piachu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ładne przeboje. Moja zawsze coś tam mruczy pod nosem, ale przy waszych ekscesach moja to aniołek, choć ja twierdzę, że to herszt baba :D
U mnie tez zawsze jest promocja, niemal za darmo dawali, ale zawsze kończy się - przecież jak chcesz to sprawdź w Internecie.
 

Szym3k

Member
Witam po małej przerwie.
Kolumienki Canton Chrono 502.2 zakupione. Teraz przymierzam się do głośników sufitowych. Będą tylko dwa. Czy kupować również Canton'y, żeby miały ten sam charakter? Jeżeli tak to które wybrać? Przyznam, że nie chciałbym wydawać dużej kwoty. Pokój w którym gra kino ma wymiary 6,8 x 4,1 i powierzchnię około 28m^2. Docelowo ma to być układ 5.1.2. Pozostałe elementy zestawu to seria Chrono: 509.2, 505.2 no i wspomniane 502.2.
Gdy coś zaproponujecie posypią się kolejne pytania ;).

P.S.
Zapomniałem dodać. Głośniki mają być zamontowane w suficie podwieszanym z płyty KG. Dom jest parterowy. Sufit jest podwójny - między jedną a drugą jego warstwą jest około 6 cm - w sumie na montaż głośnika miałbym 7,5 cm. Ewentualnie w drugiej warstwie (tej od strychu) mogę wyciąć dziurą aby zwiększyć ilość miejsca na głośni. Jeżeli coś jest niejasne jutro postarał bym się wrzucić jakiś schemat.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Szym3k jeśli chcesz wydać kasę na głośniki sufitowe, to oczywiście w Twoim przypadku najlepsze będą Cantona. Ja mam takie jak w stopce, kupowane też do kompletu z Cantonem. Jednak moje głośniki frontowe miały już kilka dobrych wiosen, dlatego sufitowce nieco odstawały brzmieniem. Słychać to było tylko w teście szumowym, a w kinie wogóle nie przeszkadza. Brzmienie głośników sufitowych i tak jest inaczej odbierane przez nasze uszy. Nawet gdybyś powiesił identyczny głośnik surround to i tak inaczej zabrzmi.
Polecałbym wersję z dwoma tweeterami, bo wydaje mi się, że jeden to za mało. Jeśli chodzi o moc to powinna być zbliżona do głośników surround, a to dlatego, że często dźwięki są odtwarzane równocześnie z surroundami i lepiej abyś nie odczuwał różnicy w brzmieniu.
Ja zamontowałem swoje w skrzynce z wygłuszeniem. Głośniki są dość ciężkie, więc jeśli chcesz tylko wyciąć otwór w GK to lepiej podłożyć jakis kawałek sklejki od wewnątrz. Ale jak to zagra bez skrzynki to nie wiem.
Nie żałuj kasy, sufit też powinien mieć moc, bo grzmoty w filmach muszą brzmieć.
Zapytaj Blackninja bo na cantony miał dość dobre ceny, a i ja u niego kupowałem.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na OLX jest ogłoszenie: 6 szt sufitowych cantona w bdb stanie. Jak byś sie zdecydował to daj znać, Ty weźmiesz 2 a ja pozostałe 4, coś zawsze utargujemy :)
 

Szym3k

Member
DrWredman właśnie ubiegłeś moje kolejne pytanie - o skrzynki. Jakie dałeś wymiary, z czego zrobiłeś, kleiłeś czy zbiłeś, czym wygłuszyłeś?
Jak się sprawują Twoje 465. Na Allegro jest właśnie dostępna wersja DT.
Szczerze mówiąc o takich myślełem. A powiedz mi proszę jeszcze... seria Chrono ma aluminiowe membrany, Canton ma w swojej ofercie głośniki sufitowe z membranami polipropylenowymi i aluminiowymi - iść w aluminium?
Jakiś konkretny model Cantonów byś polecał?

Zochu91 - wiem o nich, zastanawiam się nad nimi, ale chyba wolę serię DT. Sam nie wiem... Musisz mi dać trochę czasu na zastanowienie się.
 

DrWredman

Active member
DrWredman właśnie ubiegłeś moje kolejne pytanie - o skrzynki. Jakie dałeś wymiary, z czego zrobiłeś, kleiłeś czy zbiłeś, czym wygłuszyłeś?
Jak się sprawują Twoje 465. Na Allegro jest właśnie dostępna wersja DT.
Szczerze mówiąc o takich myślełem. A powiedz mi proszę jeszcze... seria Chrono ma aluminiowe membrany, Canton ma w swojej ofercie głośniki sufitowe z membranami polipropylenowymi i aluminiowymi - iść w aluminium?
Jakiś konkretny model Cantonów byś polecał?

Zochu91 - wiem o nich, zastanawiam się nad nimi, ale chyba wolę serię DT. Sam nie wiem... Musisz mi dać trochę czasu na zastanowienie się.

Ja zrobiłem kwadratowe skrzynki o kubaturze podobnej do monitorów i głębokości 12 cm. Wygłuszyłem wewnątrz samoprzylepną pianką akustyczną. Nie chciałem aby dźwięk mnie zaskoczył, albo cały sufit wpadał w jakiś rezonans. Gdzieś w moim wątku są fotki. Głośniki grają spoko, ale tak jak pisałem, gdybym kupował nowe to z podwójnym tweeterem.
Co do membran to nie wiem, ale myślę, że w przypadku sufitu nie ma to większego znaczenia. Zawsze lepiej aby głośniki były z tej samej serii co zestaw podłogowy, ale Canton chyba nie ma tak opisanych serii.

Z tym super stanem z OLX to bym uważał. Maskownica bardzo ciężko się wyjmuje. Jeśli gość dbał to może są OK.

Dajcie link do tej aukcji bo nie widzę tych głośników.
 

Szym3k

Member
In Ceiling 465 DT z dwoma tweeterami są na allegro CANTON IN CEILING 465 DT GWARANCJA FV SUPER CENA (5970084131) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. , natomiast na OLX są takie https://www.olx.pl/oferta/glosnik-canton-in-wall-650-sufitowy-CID99-IDkrqgg.html#b1dc8a5d96 .
Do tych na OLX też bym ostrożnie podchodził, bo opisane są jako In Wall a na zdjęciach są In Ceiling.

P.S.
Słuchajcie tak się napaliłem na tego Atmosa a teraz zaświtało mi pytanie - czy do mojego RZ800 będę musiał dokupić jakaś końcówkę mocy żeby śmigało 5.1.2 czy sam ampli wystarczy?
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zochu91 - wiem o nich, zastanawiam się nad nimi, ale chyba wolę serię DT. Sam nie wiem... Musisz mi dać trochę czasu na zastanowienie się.

Ja kupiłem juz co prawda 4 szt. Canton Inwall 650 ale zastanawiam się czy je montować, bo będą prostokątne otwory, w razie podmianki na inne będzie problem - przy okrągłych zawsze łatwiej :) Pomyśl
 

DrWredman

Active member
In Ceiling 465 DT z dwoma tweeterami są na allegro CANTON IN CEILING 465 DT GWARANCJA FV SUPER CENA (5970084131) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. , natomiast na OLX są takie https://www.olx.pl/oferta/glosnik-canton-in-wall-650-sufitowy-CID99-IDkrqgg.html#b1dc8a5d96 .
Do tych na OLX też bym ostrożnie podchodził, bo opisane są jako In Wall a na zdjęciach są In Ceiling.

P.S.
Słuchajcie tak się napaliłem na tego Atmosa a teraz zaświtało mi pytanie - czy do mojego RZ800 będę musiał dokupić jakaś końcówkę mocy żeby śmigało 5.1.2 czy sam ampli wystarczy?

Te z Allegro można brać.

RZ 800 spokojnie obsłuży 5.1.2
 

Szym3k

Member
No niestety Zochu ma rację. To tylko jedna sztuka - zapytałem sprzedawcy.
No nic trzeba polować na jakąś okazję...
 
Do góry