Równloległe podłączenie kolumn do wzmaka i ampa.

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Czy można podłączyć jednocześnie kolumny głośnikowe do wzmacniacza stereo i amplitunera bez szkody dla jakiegokolwiek elementu tego zestawu oraz dla jakości dźwięku, zwłaszcza stereo ?
Oczywiście jako pewnik należy stosować zasadę , że albo gra stereo i amplituner jest wyłączony, albo gra amplituner a wzmacniacz stereo jest wyłączony. nigdy razem.
 

klemens007

New member
Dobry temat. Sam mam stary wzmak stereo i chciałbym podłączyć do niego moje kolumny. Mądrzejsi ode mnie piszą że można amplifire podpiąć do av kina poprzez sekcje pre out. Może ktoś mądrzejszy i mający takie zestawienie napisze coś sęsownego "co i jak".
 

pkomp

New member
klemens popracuj nad językiem polskim bo aż wstyd.....

tak można tak podłączyć jeśli kino posiada wyjście preout


gatar - teoretycznie można by ale ja na twoim miejscu bym nie ryzykował
wyjdź z jednego elementu zwykłym wyjściem stereo (preout) i wejdź w ampli i po sprawie - tak się to robi
 

pkomp

New member
to przykre ale jak widze "sęsownego" to zastanawiam sie ile klas podstawówki ludzie kończą.....przykre że nie rozumiesz
i co to jest amplifire?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Amplifier. Wzmacniacz czyli.
Amplifire. Wzamcniacz czyli.

Gatar - podaj typ sprzętu lub fotki tylnych paneli ampli i wzmaka.
 

gatar

Active member
Bez reklam
witam.
Tak wiem, preout z HK255 do CA304A np. do wejścia aux, fronty podpiąć do CA340A, analogowo z CA340C do CA340A i ustawić gałę mocy w CA340A np. na połowę, skalibrować dźwięk na HK255 dla KD i wszystko działa. W KD steruję głośnością z HK255 a w stereo działa tylko CA. Nieco drażni mnie, że aby posłuchać choćby radia z HK255 muszę włączać CA340A. Wiem, że to jest chyba najlepsze rozwiązanie.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
HK ma sterowane gniazdko 230 VAC, należy zasilić z niego układ przekaźnikowy przełączający głośniki pomiędzy wyjściami amplitunera i wzmacniacza.
 

klemens007

New member
to przykre ale jak widze "sęsownego" to zastanawiam sie ile klas podstawówki ludzie kończą.....przykre że nie rozumiesz
i co to jest amplifir
Ja nie rozumiem co to amplifire? Coś ci się pomieszało, a to że dałem babola w pisowni to chyba nie przestępstwo i każdemu może się zdarzyć i nie jest to powód żeby się tu tak wytrząsać i głosić takie tekściki panie przemądry(po prostu nie zauważyłem). A klas podstawówki skończyłem pewnie więcej od ciebie skoro nawet nie wiesz co to jest amplifire:fool:
 

klemens007

New member
Moi znajomi również używają słowa amplifire(amplifajer) i faktycznie też są bez szkoły-raptem po jednej klasie podstawówki:-D. Amlifier czy amplifire-każdy wie o co chodzi. No ale jak ktoś chce się do czegoś.
przyczepić to zawsze znajdzie.
Pozdrawiam panie przemądry:mrgreen:
 

gatar

Active member
Bez reklam
HK ma sterowane gniazdko 230 VAC, należy zasilić z niego układ przekaźnikowy przełączający głośniki pomiędzy wyjściami amplitunera i wzmacniacza.
Witaj.
Czy chodzi Ci o urządzenie zbudowane na przekaźnikach, KD<->stereo ?
Tylko czy takowe urządzenie, gdzie jest sporo różnych połączeń nie "zdegraduje" mi dźwięku "idącego" na fronty?
 
Do góry