router ps3

milanoa

Member
Witam

tak ale zeby rozdzielic sygnal z radiowki musisz posiadac 2 takie urzadzenia ( jeden jako AP w trybie client a drugi jako Router) malo tego provider czasami blokuje dostep tylko do jednego komputera i aby moc rozdzielic taki sygnal potrzebujesz urzadzenia z podbiciem TTL oraz mozliwosc klonowania MAC adresow (oczywiscie tylko wtedy jezeli chcesz aby PS3 bylo podlaczone droga radiowa)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

szakal9999

New member
no dobrze. to ja spróbuję po polsku:p
No więc zacznę od końca. Niektórzy dostawcy żeby blokować podział łącza na kilka komputerów włączaja blokowanie adresów mac (adres zapisany w karcie sieciowej). wtedy nie możesz podłączyś użądzenia którego oni nie mają wpisanego. klonowanie MAC to możliwość ustawienia w urządzeniu dowolnego adresu mac (bierzesz mac twojej karty sieciowej i ustawiasz w routerze i operator mysli że to twoja karta sieciowa). TTL to licznik zapisany w każdej ramce(porcji informacji), po przejściu przez urządzenie wartość jest mniejszana o jeden. kiedy osiagnie 0 jest uznawana, za zgubioną i zatrzymana. (Zapobiega to krążeniu informacji w nieskończoność) Operatorzy często stosują to do zabezpieczenia przed stosowanie routera. Ustawiaja jej wartość na minimum przed wysłaniem do twojego komputera. Jeśli masz podpiety komp, to ok, bo nie zostanie ona przekazana dalej, jeśli trafi do routera zostanie zniszczona, bo wartość licznika ttl osiągnie 0. dlatego jeśli twój operator stosuje coś takiego, to będziesz potrzebował router, który zwiększy tą wartość(albo przynajmniej jej nie będzie ruszać). A teraz co do accespointa. Jest tu pewien problem. osobiście nie spotkałem się z routerem który na wyjściu WAN(tym do internetu) ma antenę. Ty masz internet radiowy więc potrzebujesz router, który na wejściu do internetu ma antenę i na wyjściu na komputery ma antenę. więc rozwiązanie jest takie, że musisz mieć access point(takie urządzenie jak jest np w routerach zintegrowane, żeby mieć radiówkę). AP musisz podpiąć do wejścia WAN w routerze(wtedy router już ze zwykłym kablem sieciowym na WAN musi być).

Uff.

Niestety jak to skonfigurować ci nie powiem, bo nigdy nie robiłem czegoś takiego.
Powodzenia
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
W jaki sposób aktualnie sygnał sieciowy dochodzi do Twojego komputera?
RJ45? Bezpośrednio radiowo? USB?

Pozdrawiam,
 

invisibleshadow

New member
siema mam ps3 i chcial bym je podpiac pod neta ..... i mam pytanie mam stale łacze siec w bloku. powiedzcie mi jaki mam kupic router bo sie na tym kompletnie nie znam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Twój nowy router powinien posiadać możliwość klonowania adresu MAC.

W zależności czy będziesz chciał mieć łączność bezprzewodową kupujesz router z WiFi lub bez.

Pozdrawiam,
 

Banzai

New member
Masta_J napisał:
Może być i taki chociaż ja polecam raczej coś firmowego np. LinkSys.

Pozdrawiam,
A możesz podać konkretnie jaki model ? Mam net z kablówki i chcę przyłączyć ps3 i kompa przez WI-FI.
 

cin0

New member
wifi, ps3, 2 laptopy, ipod

witam, chcialbym kupic router, ktory obsluzy mojego dostawce internetowego ice broadband w irlandii;
jest to radiowka, na dachu mam antene, z anteny idzie rj45 do czarnej skrzynki w pokoju i ze skrzynki wychodzi kolejny rj45 do komputera, chcialbym rozdzielic ten sygnal poprzez wifi na dwa laptopy, ipoda, ps3, podejrzewam ze wystarczy standard G, poniewaz zadne z urzadzen u mnie w domu i tak nie pracuje w N (chyba ze ps3?)..
zastanawialem sie nad tym routerem:

Linksys WRV200 EURangeBooster

czy spelni moje wymagania? ma klonowanie mac? bo sie doczytac nie moge..
chce koniecznie linksysa, ktore sa lepsze, ten moj ktory podalem z range boosterem, czy moze te z serii wrt54?

dziekuje :)
 

brx

New member
Rozumiem, że opcja "range booster" ma zwiększyć zasięg routera? Ja bym polecił wrt54GL - ten model nie ma "boostera", a moc nadajnika jest taka sama jak w modelu, który podałeś:D. Do wrt jest dostępna masa alternatywnego oprogramowania na licencji GPL, które tak naprawdę pokazuje, na co stać ten sprzęt. Polecam poczytać sobie tutaj http://www.openlinksys.info/.
 

cin0

New member
range booster i mimo maja wlasnie zwiekszyc mi zasieg, gdyz mieszkam w domku, gdzie rotuer bedzie stal na pierwszym pietrze, a sprzet mam zarowno na gorze jak i na parterze, po drodze kilka scian..
myslisz ze w takiej sytuacji starczy ten wrt54GL? aha.. i co oznacza L na koncu modelu?

rozumiem ze w mojej sytuacji potrzebuje routera z access pointem prawda? z tego co sie na szybkiego zorientowalem to modele WRT, czyli Wireless Router T.. sa tylko urzadzeniami do routingu, bez access pointa, natomiast modele WAP, czyli W.. Access Point maja wlasnie access pointa...
jak to jest, jeszcze raz w takim razie podsumowujac, czy w moim przypadku sprawdzi sie ten model WRT54G? aha.. i czy mozesz mi wyszukac ten model, ktory masz na mysli na stronie dabs(.ie) gdyz mieszkam w irlandii i tutaj te ostatnie literki w modelach sprzetu sie czasem roznia i nie moge sie doszukac, zajmie Ci to z 3min, wpisz na stronie glownej tylko linksys wrt

dziekowac :)



EDIT
-----
o jednak wrt tez maja access pointa, teraz tylko prosilbym o roznice pomiedzy wrt54G, GS, GL..
najdrozszy z tych trzech modeli to GL, jaka jest jego przewaga nad pozostalymi dwoma modelami, czy do kazdego mozna wgrac oprogramowanie opensource'owe? wyczytalem ze GPL mozna wgrac tylko na GL v1.0 & v1.1, ale w jaki sposob sprawdzic jaka jest wersja urzadzenia kupujac przez internet [na dabs.(ie)]? normalnie jest to pewnie napisane na pudelku.. czyli serial nr CL7A, CL7B, CL7C, czy jest szansa ze akurat trafi mi sie inny, do ktorego oprogramowanie GPL nie bedzie wchodzilo?
 
Ostatnia edycja:

brx

New member
no i po miłym niedzielnym obiadku :D

Wracając do oznaczeń routerów, przyjmujemy, że G, to podstawowa wersja:
GL - 16mb ram, 4mb flash (G ma odpowiednio 8 i 2), a dodatkowo posiada możliwość zarządzania przez SNMPv1, SNMPv2, CLI, Telnet oraz firmware bazuje na kernelu linuksa na licencji GPL (udostępnione źródła)
GS - to co w G, dodatkowa pamięć ram, plus opcja SpeedBooster - czyli zwiększona prędkość przesyłu danych.

Co do alternatywnego oprogramowania, to problemy związane są z ilością dostępnej pamięci flash. GL ma jej najwięcej.

Jak sprawdzić wersję? Zapytać sprzedawcę, jeżeli nie podał tego w opisie.

Ja na Twoim miejscu wziął bym GL'a. Najbardziej rozbudowany sprzętowo, więc jest szansa, że będzie najbardziej wydajny z opisanych trzech i nie ma opcji, że nie będziesz miał możliwości wgrania alt. softu :D

Tutaj masz link do dabs.ie z tym modelem (trwało to krócej niż 3 minuty ;))
http://tinyurl.com/5ow7pf

Pozdro
 
Do góry