Roth Oli 50 + AX-500

płoć

New member
Witam !
Zakupiłem Oli Roth 50 i mam stary wzmacniacz yamahę ax-500 czy inwestować w coś nowego czy mogę pozostać przy starym wzmacniaczu ?
Ew. ile musiał bym wyłożyć by poczuć różnicę w jakości ?
Dodam że rothy grają na pokoju 370x576 na dłuższej ścianie na jednej krótkie balkon na drugiej otwarcie na aneks 35m2
Moje preferencje muzyczne rock
 

maniekn274

New member
Bez reklam
zależy ile pln chcesz
wydać,jak do 4000 pln to hk990 bym brał pod uwagę,pięknie to zagra z 50-tkami.a jak mniej tzn 2000-3000 pln to marantza 7004.to moje zdanie ale odsłuchać trzeba,pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

stanczyk1

New member
te kolumny nie lubią słabych wzmacniaczy z tego co czytałem. może don111 się wypowie - ostatnio rozwiązywał z nimi problem na audiostereo.pl, z tego co czytałem.
 

don111

Banned
powinna być OK
Yamahy z serii ax - X00 to porządne klocki, pobór mocy 430W więc przyzwoicie
jakbyś chciał coś lepszego z nowych to musiałbyś celować w coś z okolic >2,5 tys.
 

płoć

New member
Przepraszam nie sprecyzowałem , nowego czyli coś innego nie koniecznie nowego nieużywanego by poczuć różnicę w brzmieniu.
Kolega słucha 50 z hk980 ja nie słyszę różnicy między tymi wzmacniaczami więc może mój słuch na to nie pozwala i nie ma sensu ? Tak na prawdę niczego mi nie brakuje ale może jednak warto coś zmienić bo dostrzec coś więcej ?
 

płoć

New member
Wysokie są bardzo dobre nie kłują po uszach nawet przy długich odsłuchach , bass jest "ogromny" są to tąpnięcia a średnie mogły by być cieplejsze.
Stereofonia jest ok moc porażająca.
Więc może troche ciepłego brzmienia i zmięczkenia delikatnie basu tego by mi było trzeba.Chociaż i tak jestem mega zadowolony z tego wzmaka i jego stosunku do ceny ;]
Źródło to sanyo cdp-980/PS3 kable zwykłe 2,5mm
 
Do góry