ROTH Oli 40 do 30m2?

troll202

New member
tak jak w temacie. czy te kolumny sa wystarczajace do ok.30m2 grajac np. jako stereo do muzyki lub jako 5,0 do filmow. bo to ze graja ladnie czyli czysto i "prawdziwie" to juz zdazylem sie przekonac... chociaz nie mialem za duzego wyboru. dzieki za podpowiedzi.

hmm..........
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież jak słuchałeś i wiesz oraz Ci się podoba to chyba warto.
A może podasz więcej warunków i potrzeb to będzie znacznie łatwiej.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
tak jak w temacie. czy te kolumny sa wystarczajace do ok.30m2 grajac np. jako stereo do muzyki lub jako 5,0 do filmow. bo to ze graja ladnie czyli czysto i "prawdziwie" to juz zdazylem sie przekonac... chociaz nie mialem za duzego wyboru. dzieki za podpowiedzi.

Te kolumny się dobrze sprawdzają na ok 25mkw, więc myślę że na 30mkw też dadzą radę. Nie wiem jakie masz zapotrzebowanie na bas? Do normalnego słuchania na pewno stykną, ale jak ktoś lubi subsoniczne doznania to musi kupić coś większego. Kiedyś był jeszcze model Oli 50, ale wycofali ze sprzedarzy nie wiedzieć czemu? Ktoś na forum pisał że ma Oli 30 na 30 mkw i mu wystarcza, więc myślę że będzie dobrze. Są różni ludzie, jedni jak pisałem kupią Oli 30 na taki metraż, a inni że woleli Oli 40 na 16 mkw:)
 

WiTT

New member
Bez reklam
30m2 to całkiem sporo, Roth 40 wielkie raczej nie są. Pytanie czy będziesz słuchał na pełnych 30m2 czy jakoś ograniczysz pole odsłuchowe?
Na ten metraż fajnie by zgrały TAGA Harmony Platinum v2 F-100.
Podaj jeszcze co będzie zasilało te kolumny.
 

troll202

New member
Bedzie to onkyo 616 chociaż jeszcze go nie zakupilem. Zrobię to razem z kolumnami. słuchać będę muzyki na prawie 30m2 ale i będę oglądać filmy. raz na divx na na dvd a innym na br. z muzyka tak samo. Głos chciałbym mieć czysty ale jak będzie muzyka z basem to chciałbym go poczuć, tak samo z efektami w filmie. chociaż lubie czysty bas nie dudnienie:) no i rzadko ale lubie czasami odkręcić wolume;)
 

adamllca

New member
Bez reklam
kolego troll202 tak jak piszesz ze chcesz poczuc bass w 30m2 to sub to obowiazek przy roth 40 tu nie ma najmejszej mowy jesli chodzi o kino, o stereo to tez niezle wyzwanie , jest spora powierzchnia do naglosnienia jak bym sie rozejrzala moze za czyms z paradigm lub klipsch jesli takie brzmienie ci odpowiada
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wszystko się rozchodzi o akustykę w pomieszczeniu. Jak jest kiepska to albo basu będzie za mało, pomimo dobrych kolumn, albo będzie dudnił. Dlatego niektórym wystarcza na 30mkw Oli 40, a niektórzy te same kolumny kupują na 16 mkw. Oczywiście można kupić mocniejsze kolumny typu Klipsch RF 82 czy Paradigm 11 v.7 ale koszt tych pudełek to ok. 4k - 4,5 za parę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry