Roku Streaming Stick 4K

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Potestowałem sobie trochę ten stick i musze przyznać, że pod wieloma względami wypada naprawdę dobrze - przede wszystkim jakość obrazu, responsywność interfejsu, liczba dostępnych aplikacji, jakość i moc WiFi.
To przedostatnie urządzenie do streamingu popularnych serwisów wypuszczone przez cenioną na zachodzie firmę Roku, która u nas jest stosunkowo mało znana. Stick ten pojawia się w naszych serwisach sprzedażowych w bardzo atrakcyjnych cenach i jeżeli ktoś potrzebuje urządzenie do streamingu to można trafić na prawdziwe okazję. Ostatnio wiedziałem za 139 zł w najpopularniejszej krajowej platformie sprzedażowej za 139 zł i moim zdaniem warto kupić. Wystarczy podłączyć do gniazda HDMI w telewizorze i do zasilania, założyć przez internetową przeglądarkę bezpłatne konto w serwisie Roku i już prawie możemy korzystać. Prawie, bo pierwsze logowanie trzeba wykonać przez VPN, najlepiej wybierając Niemcy. Osobiście uczyniłem to wykorzystując smartphon jako router. Gdy już po pierwszym logowaniu uzyskamy pełny interfejs, można się spokojnie przełączyć na domowy router. Konto raczej nie będzie już później potrzebne, chyba, że chcemy robić różne eksperymenty z nieoficjalnymi aplikacjami itp. Jest na temat w sieci sporo materiałów, nie trzeba większych umiejętności.

Obraz: 4K/UHD z HDR/ HDR10+, HLG do 60fps i Dolby Vision. Dźwięk: DTS, Dolby-encoded audio, Digital Surround, Digital stereo. Z abonowanych serwisów skorzystałem z takich jak: Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, HBO MAX, AppleTV, YouTube. Korzysta się znakomicie - ładują się błyskawicznie, działają bez zacięć, obraz świetny. Są też do dyspozycji setki innych, w tym wiele oferujących filmy i seriale bezpłatnie (konieczny język angielski). Wybór jest naprawdę olbrzymi – według ostatnich danych stick daje możliwość zainstalowania ponad 26 tys. aplikacji. Polskie serwisy obsługiwane są przez cast. Ma możliwość upscalingu, czyli podciąga znacząco i widocznie jakość materiałów 720p i 1080p.

Sprzęt jest wyposażony w odbiornik WiFi dalekiego zasięgu (umieszony na kablu, którym podawane jest zasilanie), co pozwala mu na połączenia z domowymi routerami czterokrotnie bardziej oddalonymi od niego niż w przypadku innych tego typu sticków. Tak twierdzi producent, ale nie sprawdziłem, bo nie chciało mi się demontować routera. Z recenzji wynika, że to faktycznie działa. WiFi jest dwuzakresowe, w standardzie ac.
Stick ma wbudowany Chromecast i Air Play, pilot z wbudowanym mikrofonem obsługuje głosowo - co ciekawe, bo to chyba tylko w tym sprzęcie - Google Assistant, Amazon Alexa, Apple Homekit i Apple Airplay 2. Stick natychmiast się zameldował w Google Home (korzystam w domu z ekosystemu Google) i bezproblemowo reagował na polecenia głosowe przez Google Nest Hub ver.2 i Nest Mini.
Doskonale współpracuje z projektorami.

Krótka specyfikacja:

4K, HDR10+, HLG, Dolby Vision
1080P up to 60fps
802.11ac MIMO dual-band Wi-Fi
Współpracuje z Google Assistant i Alexa, Apple integracja z AirPlay i Homekit
HDMI 2.0b,
USB for Power & Long-range Wi-Fi receiver
Dolby-encoded audio, DTS Digital Surround, Digital stereo
 

Attachments

  • roku1.jpg
    roku1.jpg
    36,4 KB · Wyś: 17
  • roku2.jpg
    roku2.jpg
    58,7 KB · Wyś: 27
  • roku3.jpg
    roku3.jpg
    166,3 KB · Wyś: 12

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A jaki jest haczyk z tymi bezpłatnymi filmami i programami telewizyjnymi,których jest rzekomo ponad 80 000 ? ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Aaaa, rozumiem. Mnie bardziej chodziło o free serwisy typu Cracle i temu podobne. Np. z Cracle chętnie korzystam, bo lubię starocie SF.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Atmosa nie wspiera, Kodi tylko castowanie lub mirrowanie z zewnętrznych źródeł. RokuOS to bardzo zamknięty system.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mało popularny u nas, przede wszystkim z uwagi na regionalizację. Przypuszczam, że gdyby był oficjalnie na polskim rynku, to biorąc pod uwagę cena/możliwości byłby jednm z popularniejszych wśród osób, które posiadają starsze tv i interesuje ich tylko streaming.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Fire stick w promocji kosztuje mniej wiecej tyle samo a mozliwości ma zdecydowanie większe.
Ci ,których interesują platformy streamingowe w znacznej większości mają TV 4k te z kolei w znacznej większości mają zaimplementowane aplikacje tych platform.
To znacznie zawęża rynek potencjalnych nabywców.
Z resztą powiem Ci,że u mnie w UK przez jakiś czas urządzenia Roku (kiedys był jeszcze jeden streamer oprócz sticków) walały się w każdym markecie,obecnie jakoś poznikały z półek.
 
Do góry