Rok 2015 - rokiem LG ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rok 2015 - rokiem LG ?
LG_Logo.jpg

WYNIKI FINANSOWE: ZYSKI LG WZRASTAJĄ O 125%

24 procentowy wzrost w segmencie Smartfonów pozytywnie przekłada się na wzrost profitu firmy.
Firma LG Electronics Inc. (LG) ogłosiła najnowsze wyniki finansowe, z których wynika, iż zysk netto za rok 2014 wyniósł 474,81 mln USD (501,40 mld KRW), co oznacza wzrost o 125% w stosunku do roku 2013. Zysk operacyjny wzrósł wyraźnie w 2014 roku do poziomu 1,73 mld USD (1,83 bln KRW), co w porównaniu do zeszłorocznego wyniku (1,14 mld USD, czyli 1,25 bln KRW) wskazuje na wzrost o 46%. Skonsolidowany przychód za cały rok wyniósł 55,91 mld USD (59,04 bln KRW), na co miał wpływ dział Mobile i wzrost sprzedaż smartfonów LG aż o 24%.

[youtube]-AsuUdi1BiY#t=97[/youtube]
 

Made_Guy

New member
Nieźle.

To teraz powinni wysupłać parę groszy na zatrudnienie inżynierów od pionnera, tych samych, których przejął panasonic do produkcji swoim plazm
[*]

Albo kogokolwiek innego mającego pojęcie o produkcji wysokiej klasy tv i elektroniki sterującej.

Inaczej Oledy od LG zostaną na zawsze na poziomie lodówek i reszty agd, które produkują. Bo nie oszukujmy się tv LG nigdy nie potrafiło robić dobrych. LCD zawsze mieli i mają nadal jedne z najgorszych, plazmy to samo. Teraz mają monopol na OLEDa ale ciekawe ile będzie on wart, kiedy już sony i panas wypuszczą własne modele - co prawda na matrycach LG ale z własną elektroniką, czyli tym co w LG kuleje najbardziej.

Będzie ciekawie!
 

andreas2012

New member
A tam będzie ciekawie będzie walka. Samsung będzie dodawał marketingkwych funkcji do LCD będzie się szukalo wad oleda będzie wielka promocja lcd 4k. Byle tylko ominąć oled.

Ale jak wkroczy sony i Panasonic i zrobi dobrego oleda na panelu lg to wtedy czeka nas oled. Do tego czasu duzo marketingowego g...a nas będzie czekało. Juz suhd czytaj kolejny lcd ktory chce oszukac oleda sie pojawil i takie cos na razie nas czeka.
 

bluray

Banned
Trend wzrostowy LG jest widoczny od wielu lat.
Dla fanów TV wymyślili pasywne 3D.
W 2009 kupili kluczowe licencja na OLED WRGB.

Są odważni i innowacyjni. Od wielu lat.
Cieszy fana HD TV sukces finansowy.

OLED WRGB LG 4K uderzy w cały światowy rynek TV.
Zapewniam ! Mają monopol i kasę.

4K dla pasywnego 3D to rewelacja dla fanów 3D.
 

Tonito

New member
Trend wzrostowy LG jest widoczny od wielu lat.
Dla fanów TV wymyślili pasywne 3D.
W 2009 kupili kluczowe licencja na OLED WRGB.

Są odważni i innowacyjni. Od wielu lat.
Cieszy fana HD TV sukces finansowy.

OLED WRGB LG 4K uderzy w cały światowy rynek TV.
Zapewniam ! Mają monopol i kasę.

4K dla pasywnego 3D to rewelacja dla fanów 3D.

Wymyslili pasywne 3D ktore nie jest FullHD!

Maja monopol? Maja tylko licencje na OLED WRGB! Nic wiecej ...

Mozesz tutaj napisac cos o tych LG "inowacjach"?

"4K dla pasywnego 3D to rewelacja dla fanów 3D". Tak, narescie LG przestanie oszukiwac uzywacieli i pasywne 3D bedzie na 4K telewizorach Full HD ... :lol:

LG High-End. Dobry humor na weekend ... :cool:

Pozdrawiam z Czech.

Tony
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Smartfon LG G3 jest bardzo udany. ;)

Zgadzam się również i nie dlatego że mam :) ale dlatego że ma go wielu znajomych i chwali ten model jak i G3 S... sam mam soniaka ale w przyszłym roku będę wymieniał i kto wie czy to nie będzie Lg :)


A propo Oledów to wszystko się okaże za jakieś dwa lata jak już ludzie pokupują i zaczną użytkować wtedy zobaczymy ile są warte pod względem technicznym...


Ja mam nadzieję, że oledy od Panasa i Soniaka będą w porównywalnej cenie , bo pod względem technicznym - elektronika sterowanie , awaryjność daje w ciemno że to będzie po stronie tych dwóch firm ale zobaczymy jak będzie cenowo..


Bluray tylko pamiętaj o jednym że ten sukces finansowy to jest między innym powtarzam między innymi dzięki wyzyskowi pracowników jaki jest w Korei ( ich pensja w stosunku do tego ile muszą zapłacić np firmy japońskie swoim pracownikom) plus jak to co niektórzy mówią że kto wie czy Państwo nie pomaga im troszeczkę :) pytanie czym pomaga i czy jest to troszeczkę... W Japonii jest to niemożliwe nawet taka firma jak Sony( a wszyscy wiemy czym jest Sony dla Japonii i dla Japończyków) ma problemy i Rząd nic w tym kierunku nie robi żeby jakoś im pomóc - zresztą wg mnie bardzo dobrze - sami muszą się podnieść, bo udzielona pomoc byłaby nieuczciwa w stosunku do innych firm. Kolejne pytanie się nasuwa czy w Korei znają takie słowo jak uczciwość, patrząc co oni dokładają czasem do swoich tv( jakie maja ceny na swoje tv) uważam że nawet jeśli znają to słowo jest to przez bardzo małe "u" pisane.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Słuchajcie bo nic nie ma lepszego od tego jak się zaczyna z dobrym humorem piątkowy wieczór :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
LG od lat jest innowacyjny i to na wielu płaszczyznach, wystarczy spojrzeć na monitory. To LG wprowadził, a przede wszystkim wypromował jako pierwszy monitory 21:9, a jak pisałem wielokrotnie, dla mnie NIE MA nic lepszego i chwała im za to. Konkurencja łaskawie się pobudziła, ale i tak nic nie zawojowała. Testów i dyskusji w sieci jest cała masa.
Mamy cały wątek na ten temat.
Smarfony, tutaj już spora konkurencja, ale LG niczym nie odstaje od Sony, czy Samsunga (kwestia indywidualnych wyborów), ale kiedyś? LG slide, czy chociażby Chocolade. Kto się odważył na takie produkty? To były jeszcze czasy jak LG kojarzył się z kuchenkami, ale dziś?
Soundbary, podobnie (zaskoczenie). Odsłuchiwałem wiele i jak dla mnie LG jest w czołówce (w swoim budżecie), koledzy którzy byli na odsłuchach potwierdzą.
Teraz mamy Oledy, więc nie narzekajmy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja myślę że to nie kwestia narzekania, a każdy inaczej postrzega to co się teraz dzieje.. Ja tak jak pisałem wielokrotnie nawet jeśli cena oleda będzie porównywalna do cen powiedzmy tv 4k, a Lg nie da oświadczenia odnośnie trwałości matryc nigdy nie kupię oleda/// a jak na razie nie chcą takiego oświadczenia wydać.. ale zanim ceny zrównają się to już mam nadzieję że i Panasonic i Sony też będą robić oledy i będzie większa konkurencja w tej materii. A tym samym myślę, że obie te firmy nie kupią matryc jeśli nie będą pewni o jej trwałości. Choć kto to wie...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się z tym co pisze Armanig.LG to już nie jest "ta sama" firma co 1O lat temu,gdzie "wstydziłbym" się mieć coś ze sprzętu audio/video z ich logo.
Co do oświadczenia o trwałości matryc - myślicie że jakby należały one do Samsunga,Sony czy Panasonica,to te firmy wydałyby na dzień dzisiejszy to oświadczenie...? ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek, myślisz, że ew. nietrwałość matryc Oleda od LG jest wynikiem niedbalstwa, czy pierwszą faza i skutkiem technologi, bo jak dla mnie to drugie.
Cieszę się, że LG cokolwiek robi bo w przeciwieństwie do innych nie śpi.
Dla mnie OLED to next step i finalnie wszyscy skorzystamy, a który znaczek będzie na froncie to już mi lotto. Naturalnie też nie chciałbym wypalonych/świecących pikseli po roku, ale dla mnie to nic innego jak choroby wieku dziecięcego. Inne firmy pewnie grzecznie poczekają i ruszą z kopyta jak sytuacja się unormuje, ale to LG odwala kawał dobrej roboty.

Piramida, dokładnie.
LG kiedyś to był obciach, to samo zresztą z Samsungiem. Dziś to inna bajka, ale jak ktoś siedzi z ręką w nocniku i maca produkty przez ekran monitora, to cóż można więcej dodać.
Aczkolwiek o wiele bardziej cenie sobie LG od Samsunga, zwyczajnie produkty Samsunga mi się sypały, LG nic a nic.
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
Na działce mam TV LG FLATRON z płaskim kineskopem 29" i działa od nowości bez naprawy, pięknie odbiera. SONY Trinitron 29" ( uszatek) zmarł latem ( zaledwie rok starszy, obydwa z lat '90-tych). Jeszcze działa Blaupunkt 21" i SHARP 14 - te ostatnie pamiętają PEWEX :mrgreen:;)
Jak LG ( wcześniej Gold Star , później podłączył się z kapitałem ZENITH -USA) produkowało telewizory , to nikt nie słyszał o Samsungu.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się z tym co pisze Armanig.LG to już nie jest "ta sama" firma co 1O lat temu,gdzie "wstydziłbym" się mieć coś ze sprzętu audio/video z ich logo.
Co do oświadczenia o trwałości matryc - myślicie że jakby należały one do Samsunga,Sony czy Panasonica,to te firmy wydałyby na dzień dzisiejszy to oświadczenie...? ;-)


Oczywiście że tak - Lg teraz to zupełnie co innego jak 10 lat temu i to trzeba mówić otwarcie.. Każdy może mieć swoje zdanie o tej firmie tak jak i ja mam, ale to nie zmienia rzeczy że jest postęp ogromny w stosunku do tego co było.
Co prawda jak na razie z elektroniki to mam tylko monitor od Lg ale spoko na razie jest wszystko ok.. Generalnie z monitorami czy ze smartfonami jest znacznie lepiej w Lg jak z tv z tego co można poczytać czy też z tego co zauważyłem wśród znajomych. Osobiście jakbym kupował tv to na 99% wolałbym kupić tv Samsunga niż Lg ale każdy ma swoje podejście do tematu.

Lolek, myślisz, że ew. nietrwałość matryc Oleda od LG jest wynikiem niedbalstwa, czy pierwszą faza i skutkiem technologi, bo jak dla mnie to drugie.
Cieszę się, że LG cokolwiek robi bo w przeciwieństwie do innych nie śpi.
Dla mnie OLED to next step i finalnie wszyscy skorzystamy, a który znaczek będzie na froncie to już mi lotto. Naturalnie też nie chciałbym wypalonych/świecących pikseli po roku, ale dla mnie to nic innego jak choroby wieku dziecięcego. Inne firmy pewnie grzecznie poczekają i ruszą z kopyta jak sytuacja się unormuje, ale to LG odwala kawał dobrej roboty.

Piramida, dokładnie.
LG kiedyś to był obciach, to samo zresztą z Samsungiem. Dziś to inna bajka, ale jak ktoś siedzi z ręką w nocniku i maca produkty przez ekran monitora, to cóż można więcej dodać.
Aczkolwiek o wiele bardziej cenie sobie LG od Samsunga, zwyczajnie produkty Samsunga mi się sypały, LG nic a nic.


Oczywiście masz rację bez względu u kogo byłby oled byłyby błędy.. i jeszcze troszkę czasu upłynie zanim będzie ten panel dopracowany... chodzi mi jedynie tylko o fakt że mogliby jasno powiedzieć jak to jest na chwilę obecną z tym panelem ... o ile mniej jest narażony na wypalanie pikseli czy tracenie kolorów po pewnym czasie użytkowania... a jest całkowita cisza... i to dla mnie jest już mało profesjonalne patrząc ile te tv z tego roku będą kosztować. Uważam żę kupując dany towar chciałbym być pewny co kupuje - a z oledami jakbym kupował nie wiem tak naprawdę co kupuje w stosunku do pierwszych oledów
 
Ostatnia edycja:

_Gamer_

New member
Na audiostereo w dziale - kino domowe - w temacie oled - pojawiła się obszerna relacja użytkownika tego tv i nawet kilka fot. Polecam lekturę. Bardzo fajnie i rzetelnie opisał jak wygląda obcowanie z tv w jego przypadku.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przeczytałem co napisał i tak odnośnie tv 4k Sonego i Samsunga to zdecydowanie przesadza pomimo że nie dużo napisał ale zdecydowanie tak nie jest jak pisze.. Sonym bawiłem się około 4 godzin w pomieszczeniu dedykowanym do tych celów i dobrze wiem jak ten tv się sprawuje, Samsungiem bawiłem się tylko w sklepie ale rozmawiałem z kalibratorem tv który to ten tv wzdłuż i wszerz u siebie testował w warunkach domowych i potwierdził że tv jest naprawdę na wysokim poziomie.. Co do płynności w Oledzie to tak jak sam zauważyłem w sklepie i co pisałem kilka razy, że coś jest nie halo i wszystko się wyjaśniło że Lg ma z tym problem..
Mi szczerze co jakiś czas nie chciałoby mi się wchodzić w Menu i bawić się upłynniaczami.. może to kwestia softu ale zdecydowanie trzeba to poprawić bo to jest bardzo ważna sprawa..
 

_Gamer_

New member
Jasne, każdy może mieć własne odczucia i wrażenia po obcowaniu ze sprzętem i trzeba brać na to poprawkę. Ale 100 razy bardziej wartościowe moim zdaniem są takie relacje użytkowników, którzy faktycznie coś mają w domu, korzystają z tego na co dzień, widzą zalety i wady niż taki bełkot "Janunia", którego nie da się już czytać. A on nawet nie ma oleda i nie wiadomo czy go chociaż widział w MM czy saturnie. Zwyczajne naganianie i bicie pisany. Nie znoszę czegoś takiego. Generalnie ocenianie jakości tv w markecie to kabaret. Raz, że dynamiczne ustawienia obrazu, dwa, że powłączane wszystkie wodotryski, nienaturlane podbite kolory i temperatura barw, claudingu/bandingu/dse też w sklepie nie ocenimy. Dlatego tylko obcując z tv we własnym domu i normalnym oświetleniu i jego braku można się o jego jakości wypowiadać, kiedy już się ustawi jak należy i powyłącza wszystkie "ulepszacze".

Ja widziałem oledy wyłącznie w marketach na jakichś prawie statycznych filmikach pokazowych z kwiatkami i farbami. Niewiele można na tej podstawie powiedzieć. Jasne, czerń jak smoła. Problem w tym, że ustawiony obok lcd oświetlony na maxa halogenami też taką czerń pozornie ma. Iluzja światła. A w domu wychodzi szydło z worka.

Bardzo dobrą radę dał koleś, jak już kupować oleda (w sumie każdy tv tak się powinno) to tylko przez net żeby była możliwość zwrotu ewentualnego. jestem za.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jasne, każdy może mieć własne odczucia i wrażenia po obcowaniu ze sprzętem i trzeba brać na to poprawkę. Ale 100 razy bardziej wartościowe moim zdaniem są takie relacje użytkowników, którzy faktycznie coś mają w domu, korzystają z tego na co dzień, widzą zalety i wady niż taki bełkot "Janunia", którego nie da się już czytać. A on nawet nie ma oleda i nie wiadomo czy go chociaż widział w MM czy saturnie. Zwyczajne naganianie i bicie pisany. Nie znoszę czegoś takiego. Generalnie ocenianie jakości tv w markecie to kabaret. Raz, że dynamiczne ustawienia obrazu, dwa, że powłączane wszystkie wodotryski, nienaturlane podbite kolory i temperatura barw, claudingu/bandingu/dse też w sklepie nie ocenimy. Dlatego tylko obcując z tv we własnym domu i normalnym oświetleniu i jego braku można się o jego jakości wypowiadać, kiedy już się ustawi jak należy i powyłącza wszystkie "ulepszacze".

Ja widziałem oledy wyłącznie w marketach na jakichś prawie statycznych filmikach pokazowych z kwiatkami i farbami. Niewiele można na tej podstawie powiedzieć. Jasne, czerń jak smoła. Problem w tym, że ustawiony obok lcd oświetlony na maxa halogenami też taką czerń pozornie ma. Iluzja światła. A w domu wychodzi szydło z worka.

Bardzo dobrą radę dał koleś, jak już kupować oleda (w sumie każdy tv tak się powinno) to tylko przez net żeby była możliwość zwrotu ewentualnego. jestem za.

Gość Janunia ja nigdy nie pisze w taki sposób ale ten jegomość ewidentnie cos z nim nie jest tak - nie wiem czy jego matka nie kochała czy problem ma w rodzinie ale to szkoda nawet coś więcej pisać,,
A kupować tak jak napisał Brodacz lepiej wychodzi w Saturnie lub MM - 30 dni jest na zwrot..
 
Do góry