Rodzinny TV LED - tylko jaki?

PLukowiak

New member
Witajcie. Otóż po 2 latach użytkowania Samsunga LE40B651 (LCD, nie LED) postanowiłem oddać go siostrze natomiast sobie zakupić większy. Odpowiedziałem na pytania:

1. Odległość od ekranu: 4,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna na zachód z roletami wewnętrznymi, światło w południe będzie padać na cały ekran (przy samsungu dało się oglądać jednak lekko to przeszkadzało).
3. Jak duży jest pokój: 4x5m (20m2)
4. Preferowana technologia: LED 100%
5. jaki masz obecnie telewizor: 40” LCD Samsung
6. jakie programy najczęściej oglądasz/do czego ma służyć: programy z telewizji n, kilkanaście kanałów HD, filmy z HDD też FullHD. Dużo sportu. Nieraz może komputer się podepnie i NFS uruchomi.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem 65% w dzień 35%
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wolę oglądać bez światła, ewentualnie małe światło w rogu pokoju.
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: yyy, nie wiem :)
10. matryca błyszcząca czy matowa: też nie wiem :)
11. preferowana wielkość telewizora: 46-52 cale
12. preferowana marka: brak
14. jakie urządzenia będą podłączone: dekoder n, kino domowe samsunga z HDMI, czasem komputer
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% telewizji, 15% filmy HD, 5% gry
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost
17. czy ważne jest wifi : może się przydać
18. czy będziesz korzystać z widgetów: nie
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : nieraz się przyda
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : Dobrze by było
22. ma mieć 3D: nie kręci mnie 3D dlatego nie musi być
23. ma mieć slot na karty SD: nie używam
24. ma mieć tuner DVB-S: nie używam
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: tuner n i kino domowe - 2x HDMI, komputer - wszystko jedno czy D-SUB, czy DVI, czy HDMI
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy i analogowy: cyfrowy
27. ile programów HD: około 30
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-4,5h
28. ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: przyda się
31. Na czym najbardziej Ci zależy: bardzo dobry obraz, odtwarzanie przez USB filmów mkv, aby nie był szary :)
32. Ile osób ogląda: często 2 ale zdarza się że nawet i 5
33. Jaka klasa cenowa: do 5500zł (i nie więcej)

Doradźcie co wybrać. Ważne, żebym mógł odebrać go w woj. łódzkim.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych warunków jak największy:
Sharp 52le830 lub 60 le 635
Samsung 55d6500
Panasonic 50 VT 30
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ja Ci tylko powiem, żebyś brał jak największy. Ja mam 4 metry niecałe do ekranu i kupiłem 50VT30 i leżąc wieczorem na sofie i oglądając filmy stwierdziłem, że mógłby być większy. A przesiadka była z 37'.
 

PLukowiak

New member
Ja Ci tylko powiem, żebyś brał jak największy. Ja mam 4 metry niecałe do ekranu i kupiłem 50VT30 i leżąc wieczorem na sofie i oglądając filmy stwierdziłem, że mógłby być większy. A przesiadka była z 37'.

Kurde, 60 cali to chyba by było za dużo moim zdaniem - o połowę większy od obecnego :)

A co do podanych modeli, to czy panasonic nie jest lepszy w plazmach? A w ledach samsung i sharp?
 

PLukowiak

New member
Podsumowując to wszystko co przejrzałem dzisiaj mam dylemat. Na początku byłem przekonany na LED-y. Teraz już sam nie wiem. Wziąłem pod uwagę te tv:

1. Panasonic TX-P50GT30E
2. Samsung UE55D6100

3. Samsung UE46D6750
4. Samsung UE46D7000

Pomóżcie bo już mam taki mętlik w głowie że nie wiem co zrobić.

PS: Panasonic VT30 jest za drogi - 6000zł to niestety za dużo dla mnie.
 
Do góry