rodzaje płyt CD

makmk

New member
Jestem nowicjuszem, a chciałbym słuchać dobrze nagranych plyt. W internecie można kupić audiofilskie płyty jednak jest tyle rodzajów że trudno zdecydować się.
- 180g (chyba chodzi o wagę?)
- 20 Bit K2
- 24 K Gold Disc (pewnie złota?)
- Hybrid Stereo- ?
- HDCD -?
- Mini LP - ?
i o co tu w tym wszystkim chodzi?, jaka jest kolejność pod względem jakości?
Pozdrawiam
 

marivs

New member
Kupuj płyty nagrane przez znane wytwórnie - one zazwyczaj trzymają dobry poziom np. BMG Sony a unikaj tych, o których nie słyszałeś - wiem, że zbyt ogólnikowo napisałem ale dobre i to :) Możesz jeszcze pokusić się o wydania audiofilskie ale tutaj płyty potrafią kosztować sporo ponad 100 a nawet 1000 PLN.
Poczytaj na stronach traktujących o audio - udostępniają nazwy wytwórni płytowych.
 

Skibus

New member
Heh, większość znanych i dużych wytwórni wypuszcza kichy. Z dobrymi płytami to ogolnie jest problem. Albo wydania audiofilskie, jak napisał przedmówca ( np Ceski Records )
20 Bit K2 - system kodowania k2. Ciekawy, podobający się. Podbite zakresy
24 K Gold Disc (pewnie złota?) - złota, często bardzo dobrze nagrana
Hybrid Stereo- to dotyczy płyt HDCD/CD, SACD/CD. Nagrane dwie wartwy i w zalezności od mozliwości sprzetu odczytywana jest albo zwykła CD albo SACD / HDCD.
HDCD - kodowanie hdcd, prawie martwe, ale jakością nadrabia ( mam i najczęściej brzmi lepiej niż CD )
nie ma 100% reguły co brzmi najlepiej zależy od realizacji.

Kluczem do dobrej płyty jest realizacja. Dobra realizacja + zwykłe cd będzie lepiej niż średnia + dowolny format "gęsty" ( HDCD, SACD )
 
Do góry