RL838 problem z .mkv

adrk

New member
Witam,

Posiadam od jakiegoś czasu telewizor 40" RL838 - jest podłączony kablem do routera. Router bezprzewodowo do laptopa. Bez problemu działają usługi internetowe, odtwarzanie filmów .avi, .mp4

Problem pojawia się z plikami .mkv Nie są one zupełnie widziane przez telewizor niezależnie czy udostępnie je w osobnym katalogu, czy też w tym samym co reszta filmów. Nie wyświetlają się również napisy nawet po konwersji na wiele sposobów opisanych na tym forum.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
 

Felini

New member
Według instrukcji obsługi RL838 przez połączenie sieciowe wyświetla tylko formaty: MPEG-2, MP4 i ASF. Dziwne, że AVI daje się obsłużyć.
Mam podobny model - 40TL968 i AVI nie odtwarza się przez połączenie sieciowe. Można odtworzyć poprzez funkcję transkodowania, ale jakość gorsza i brak pełnej obsługi (pauza, przewijanie).
Jakiego serwera multimedialnego używasz?
 

adrk

New member
Używam serwera windowsowego. Czytałem, że TV powinien odtworzyć również mkv - z pendrive idą normalnie.

W sprawie napisów do pozostałych filmów, czy nasuwają Ci się jakieś rozwiązania?
 

Felini

New member
Prawie nigdy nie korzystam z napisów w osobnym pliku, więc trudno coś powiedzieć. Mam kilka filmów z napisami "wtopionymi" na stałe i nie ma to znaczenia przy odtwarzaniu.

Spróbuję sprawdzić czy przez WMP Toshiba odtworzy AVI.
 
Do góry