rezygnacja z CP

koper711

Member
Zgodnie z warunkami Porozumienia miałem 10 dniowy termin na wypowiedzenie. Wysłałem wypowiedzenie po 3 dniach listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Później kilkanaście telefonów do COK ( odpowiedzieli, że mam czekać na wiadomośc w jaki sposób odesłać dekoder, potwierdzili otrzymanie pisma) ale mija miesiąc i nie otrzymuję żadnej wiadomości. Czy ktoś wypowiadał w ten sposób umowę?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Ja jestem z Wrocławia, znalazłem we Wrocławiu BOK, pojechałem i za pokwitowaniem zwróciłem dekoder.

NASTĘPNIE wymówiłem umowę.

Obawiam się, że jak bezczynnie czekałeś miesiąc to wpadłeś w następny okres umowy :mrgreen:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

koper711

Member
No nie bezczynnie, wysłałem pisemne wymówienie i w rozmowach (nagrywanych) oraz w mailu od CP mam potwierdzenie, że pismo dotarło. W regulaminie nic nie jest napisane na temat terminu w jakim należy zwrócić dekoder.
 

jackn28

New member
Ja odesłałem rezygnację i dekoder w ten sam dzień za potwierdzeniem odbioru. Dostali je 23.09. - do dziś cisza, mimo zawalenia ich mailami ponaglającymi. Nie uśmiecha mi się dzwonić do nich po 20 razy i tracić 100 zł na rozmowy... Ale chyba trzeba podjąć jakieś radykalniejsze kroki, bo to już 2 miesiące...
 

opcio

New member
Ja wypowiedziałem skutecznie w czerwcu - odełałem sprzęt i pismo z wypowiedzeniem do Warszawy. X ilości maili, telefonów i pism - po kilku miesiącach otrzymałem zwrot kasy.
 

jackn28

New member
I pewnie nie dostaniesz żadnego pisma. A i domagać się go nie masz co, bo będą Ci wciskać, że wysłali. I to Ty musisz udowodnić, że nie otrzymałeś, bo oni mówią, że list nie wrócił do nich, to znaczy, że otrzymałeś...
 

sonsiad

New member
u mnie sytuacja wygląda tak - umowa 18-miesięczna skończyła mi się około maja , wypowiedzenie wysłałem dopiero w sierpniu i mam płacić do końca grudnia ( 3 miesięczny okres wypowiedzenia) - wszystko jasne - tylko mam pytanie odnośnie dekodera - przeczytałem umowę ze 2 razy ale nie trafiłem tam na punkt odnośnie zwrotu sprzętu - jeżeli nie zwrócę dekoderu to będę musiał coś płacić polsatowi... chociażby za możliwość odbioru tych kilku podstawowych kanałów?
czegoś tu nie rozumiem...
z góry dziękuję za odpowiedź!
 

klolik

New member
Jeżeli wykupiłeś na własność to nic nie musisz zwracać. Jeżeli była to dzierżawa sprzętu a nie pisze nic w regulaminie to jest to dziwne. Tak czy inaczej skontaktuj się wcześniej z nimi by uniknąć nieprzyjemności.
 

jackn28

New member
Dostałem wczoraj pismo od tych sku.... Po dwóch miesiącach... Napisali, że umowe wypowiedziałem (!) 23 września z 3-mies. okresem wypowiedz., czyli do 23 grudnia - a dekoder, który jest moją własnością (!) odeślą mi spowrotem na mój koszt!
Nie wiem czy ja jestem nienormalny, czy ktoś sobie jaja ze mnie robi?!
Przypomne, ze porozumienie z nowym dekoderem podpisałem 16 września, a 23 września mieli już u siebie pismo o odstąpieniu od tego porozumienia i dekoder na magazynie. Czyli zmieściłem się w 10 dniach. Czekam na zwrot kasy, a tu taki tekst mi przysyłają...
Ręce opadają...
Mam już odpowiedź (w dość ostrym tonie) ale muszę najpierw skonsultować z prawnikiem...

To już druga taka sytuacja z Polsatem. Najpierw w lutym zablokowali mi dekoder, bo zapłaciłem 35 zł zamiast 37,90 - nie wiedziałem o podwyższe, a żadne pismo z polsatu do mnie nie dotarło... Teraz znowu problemy...

NIGDY WIĘCEJ POLSATU!!!!
 
Do góry