Rewolucja kablowa czyli 300 MB + TV z C+ za 70 zł

brodacz

Active member
Bez reklam
Proszę o wyrozumiałość administrację ale chciałem mój ukochany portal uczynić pierwszym informującym o tym co światło dzienne ujrzy dopiero jutro w informacjach prasowych.
Miło mi zatem poinformować, że już dziś na terenie W-wy i K-owa można zamawiać usługi multimedialne w nierealnych dotychczas cenach.
Przykładowe paczki mają się następująco:
TV kablowa HD (każdy sam dobiera interesujące pakiety) + internet 20 MB/s = 39,90 zł
TV + 100 Mb = 49,90 zł
TV + 300 Mb = 59,90 zł
Dodatkowy dekoder w opcji multirum to 1 zł na zawsze.
Do powyższych pakietów można zamówić usługi telefoniczne w cenach od 5 do 30 zł. Pełny pakiet C+ to dopłata 10 zł.
Wszystkie umowy na rok, instalacja max 20 zł i pierwszy miesiąc taniej.

Usługi te dostępne są jedynie w blokach, w których swą sieć miały UPC i Aster a świadczy je... Netia.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
To raczej mało prawdopodobne bo mają zdecydowanie wyższe koszty. Netia po przejęciu sieci poasterowskiej pozbyła się ciężaru TV analogowej oraz DVB-C i postawiła na streaming. Dzięki temu nie tylko ograniczyli koszty infrastruktury ale i dadzą w niedalekiej przyszłości wiele nieznanych dotąd usług. Testowane jest już 4k i nagrywanie w chmurze. Zatem dekodery nie potrzebują twardych dysków bo można podłączyć własny nawet kilku terabajtowy albo nagrywać w chmurze także programy, które zostały nadane do tygodnia wstecz! Dodatkowo już teraz z poziomu dekodera jest dostęp do wielu aplikacji internetowych. Gniazdo USB służy za czytnik fotek, filmów z np mkv czy muzyki.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jak ja marzę o takim internecie :( Ale cóż, w mojej wiosce zabitej dechami z ledwo 20tyś ludzi przecież nikt nie pociągnie porządnych światłowodów, 8mb ludziom starczy... :/
 

marianowic

New member
Te pięknie niskie ceny spowodowane są kladzeniem przez Netie światłowodów, co z kolei dofinansowywane jest przez Unie Eurepejska. Dlatego tez przez pierwszy rok Netia ma obowiązek dawać takie niskie ceny.
Jak mieszkałem we Wrocławiu w tamtym roku tez tak miałem, a po roku podnieśli ceny i teraz 4Mbit-y kosztują 39zl.

Nie zmienia to faktu ze oferowane prędkości są piękne i wprowadzają nas w nowa erę.
 

boromirep

New member
tez mialem netie z dofinansowaniem a jak się skończył rok to musiałem zrezygnować bo nic nie dało sie dogadać z nimi i po podwyzszeniu opłat wróciłem do starego operatora .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Brzmi to jak Prima Aprilis, na stronie jeszcze nie ma takich informacji, ale jak to wszystko okaże się prawdą, to nie ma nad czym się zastanawiać i biorę 300mb
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dofinansowanie otrzymali na technologię CU a tu jest mowa o HFC. Ceny po roku są ustalone (i wpisane w umowę) na 20 zł wyższe.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To raczej mało prawdopodobne bo mają zdecydowanie wyższe koszty. Netia po przejęciu sieci poasterowskiej pozbyła się ciężaru TV analogowej oraz DVB-C i postawiła na streaming. Dzięki temu nie tylko ograniczyli koszty infrastruktury ale i dadzą w niedalekiej przyszłości wiele nieznanych dotąd usług. Testowane jest już 4k i nagrywanie w chmurze. Zatem dekodery nie potrzebują twardych dysków bo można podłączyć własny nawet kilku terabajtowy albo nagrywać w chmurze także programy, które zostały nadane do tygodnia wstecz! Dodatkowo już teraz z poziomu dekodera jest dostęp do wielu aplikacji internetowych. Gniazdo USB służy za czytnik fotek, filmów z np mkv czy muzyki.

Możesz napisać coś więcej o testowaniu 4k - co miałeś na myśli ..bo rozumiem ,że ni eo Netię Ci chodziło???
tez mialem netie z dofinansowaniem a jak się skończył rok to musiałem zrezygnować bo nic nie dało sie dogadać z nimi i po podwyzszeniu opłat wróciłem do starego operatora .

Podobnie mieli moi znajomi co mieli umowy własnie z tą firmą, dokładnie tak samo zrobili jak i Ty, u jednego z nich niemalże cały blok zrezygnował ...
Jak ja marzę o takim internecie :( Ale cóż, w mojej wiosce zabitej dechami z ledwo 20tyś ludzi przecież nikt nie pociągnie porządnych światłowodów, 8mb ludziom starczy... :/

Kolego pocieszę Cie, ja mam dom w odległości od granicy Warszawy około 7 km, w linii prostej myślę że byłoby około 5 km i też 8mb musi ludziom wystarczyć, a jakby chcieć radiowy net to chyba 4 mb jest max czy coś kolo tego... ( specjalnie blisko dom kupiłem , kupę kasy za tę bliskość zapłaciłem wierząc że będzie lepiej jeśli chodzi o ten aspekt) ja mam to głęboko w poważaniu bo nie ściągam muzyki ani filmu i mi nie są potrzebne takie prędkości, ale jakby był światłowód to by człowiek nie pogardził.. chodzi tylko o sam fakt gdzie jesteśmy patrząc na świat..
Nie zapomnę jak w 90 roku pojechałem do Niemiec na jakieś zawody śmieszne - mieścina miała około 15-20 tyś ludzi jak weszliśmy na stadion to usiedliśmy wszyscy z wrażenia - taki stadion że szczena opadała - bieżnia tartan, murawa szał, zaplecze stadionu razem z siłownią i basenem, a tam szkoda gadać ... dziś już u nas jest lepiej ze stadionami i infrastrukturą sportową ( ale to był rok 1990), a z netem też będzie pewnie lepiej za jakieś 10 lat - światłowody muszą stanieć lub gminy muszą dofinansowaniem się zainteresować z UE. A na razie wszyscy co mają domy w Polsce dostają po d.... i małe miasta gdzie nikomu nie opłaca się robić dobrej infrastruktury pod internet.. Jak to mówi Pani Minister sorry taki klimat, albo gdzie są bramki tam są korki.... ;-)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Możesz napisać coś więcej o testowaniu 4k - co miałeś na myśli ..bo rozumiem ,że ni eo Netię Ci chodziło???

Pisałem wyłącznie o Netii. Testy są wewnątrzfirmowe i na razie wąskim gardłem są gniazda HDMI w dekoderach ale sam dosył działa poprawnie. Dodam, że dekodery pod HFC są dużo nowocześniejsze od obecnych i mają świetny procesor, dzięki czemu kanały przekraczają się natychmiastowo a necik też śmiga bez zarzutu. Ciekawostką jest wielkość tych dekoderów, mniejsza od kaset wideo.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pisałem wyłącznie o Netii. Testy są wewnątrzfirmowe i na razie wąskim gardłem są gniazda HDMI w dekoderach ale sam dosył działa poprawnie. Dodam, że dekodery pod HFC są dużo nowocześniejsze od obecnych i mają świetny procesor, dzięki czemu kanały przekraczają się natychmiastowo a necik też śmiga bez zarzutu. Ciekawostką jest wielkość tych dekoderów, mniejsza od kaset wideo.

Jeśli chodzi o szybkość przełączania kanałów to dobra wiadomość może i inni zaczną nad tym pracować. To że małe będą to fajna sprawa, przecież to nie odtwarzacz bluray , po co takie pudła robić..czyli jak na razie to sam dosył był testowany tak to należy rozumieć, obrazu z dekoderów Netii jeszcze nikt nie widział w 4k ?
 

bluray

Banned
Bo raz jest MB a raz Mb.
Czyli cena w zależności od szybkości łącza.
Zapewne No Limit.

[1]
Powstaje pytanie o ofertę programową.
Jakie kanały TV ?
I o jakość PQ i audio (5.1 ? / bitrate ).

[2]
" można podłączyć własny nawet kilku terabajtowy albo nagrywać w chmurze także programy, które zostały nadane do tygodnia wstecz !"
NARESZCIE !!!

[3]
Szczegóły bardzo ważna bo mój znajomy zawarł wczoraj umowę z jakimś dostawcą, który daje dostawę światłowodem do mieszkania.
Ma jeszcze 8 dni na ostateczną decyzję.
Wygląda na podobną , nową generację technologii.

Wiele razy zdarza się, że dostajemy informację typu:
wczoraj Marcus Miler zagrał w TVP KULTURA na żywo z Eaperanca i Namysłowskim ...

[4]
Dostawca to NETIA ?
cyt.:
" Usługi te dostępne są jedynie w blokach, w których swą sieć miały UPC i Aster a świadczy je... Netia."
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
@bluray
Nie wiem jak się odnosić do Twych pytań bo kluczową informacja jest to, że ta oferta NETII jest dostępna WYŁĄCZNIE w blokach, w których przed dniem 5.09.2011 występowały obie kablówki: Aster i UPC. Jest świadczona nie na kablach "miedziowych" dawnej TPSA lecz na koncentrykach.
 

masloww

New member
Bez reklam
jak to będzie ten sam stream co jest oferowany obecnie (a pewnie tak będzie) to z jakością nie powalczą
http://netia-stv-top.live.e247-pi.insyscd.net/polsathd.isml/Manifest
http://netia-stv-top.live.e247-pi.insyscd.net/tvp2hd.isml/Manifest
http://netia-stv-top.live.e247-pi.insyscd.net/tv4.isml/Manifest
Płynność obrazu telewizji Netii w technologi Streaming TV - YouTube
o dźwięku 5.1, wyborze ścieżek dźwiękowych i napisach można zapomnieć

p.s.
zwróćcie uwagę na rozdzielczość

p.s.2
na kanałach HBO i C+ są dostępne oryginalne ścieżki dźwiękowe ale napisów brak
http://netia-stv-top.live.e247-pi.insyscd.net/hbohd.isml/Manifest
http://netia-stv-top.live.e247-pi.insyscd.net/canalplushd.isml/Manifest
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
to nie są zarzuty, to są komendy z parametrami jakie trafiają do Netia Playera;
jeśli tak jak piszesz tv tutaj będzie po streamingu i będą te same Playery to takie właśnie komendy do nich będą docierały
 
Do góry