reset menu serwisowego

bargi87

New member
witam,

wszedłem w menu serwisowe z ciekawości (tak, wiem, źle zrobiłem) i przestawiłem typ matrycy przypadkiem i teraz nie wiem jaką miałem, czy jest możliwość zresetowania tego menu serwisowego do ustawień fabrycznych? factory reset w tym menu jedyne co resetuje to ustawienia tv a nie menu serwisowe..

Jest jakaś inna możliwość sprawdzenia jaką się ma matrycę oprócz menu serwisowego i rozkręcania tv?:razz:
 

mafia35

New member
Bez reklam
Naklejka na boku telewizora. Powinno być tam napisane 'version' i dalej skrót np sq01 itp. Matryce można jeszcze sprawdzić przez otwory wentylacyjne z tylu obudowy - potrzebna latarka.
Jaki to model telewizora?

Wysłane z Sony Xperia P za pomocą Tapatalk 2
 

bargi87

New member
dziękuje za odp.

model tv to ue46es5500.
popatrzyłem z tyłu i jest version 01, nic więcej. czy pomoże to określić jaką mam matrycę? czy będę musiał ściągać tv ze ściany?;/
 

mafia35

New member
Bez reklam
Na 90% jest to matryca sq czyli s-pva od samsunga. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Wysłane z Sony Xperia P za pomocą Tapatalk 2
 

bargi87

New member
samo 'version 01' nic nie mówi :( znalazłem w internecie rozpiskę rodzajów matryc i wiele typów ma 01 :

Version "A" panels: AC01, AC02, AC03, AC04, AA01, AA02, AA03, AA04 and BA01 all come from AU Optronics.
Version "S" panels: SQ01, SQ02, SQ03, SQ04, SS01, SS02, SS03, SS04 and SX03 are made by Samsung.
Version "C" panels: CN01, CN02, BN01 and BN02 stand for CMO.
Version "H" panels: H305, H306, H308, unclear what these are, but so far they seem to be made by Samsung (data pending).

no więc zdjąłem tv ze ściany i pozaglądałem w te otwory wentylacyjne i nic tam nie widać takiego tylko jakaś naklejka na brązowej płytce ECBA144771. Chyba, że źle szukam, ale nic innego nie znzlazłem. Rozkręcać tv nie będę, już trudno sam sobie jestem winny, mam nauczkę za zabawę w menu serwisowym hehe, aczkolwiek podejrzewam, że producenci tv mogą umyślnie ustawiać inny typ matrycy w menu serwisowym gdzie tak naprawdę zamontowana jest całkiem inna matryca i pewnie jedynym sposobem sprawdzenia jaka się matryce na 100% jest właśnie rozkręcenie tv. Trochę to jest bezczelne bo jak kupuje coś od samsunga to chciałbym mieć wszystkie podzespoły od samsunga a nie do jakiś noname'ów.

znalazłem jeszcze inny sposób:

How to determine whats inside:
1. Sticker info
2. Panel Codename in Service Menu
3. Pixel Photo
4. Most exact evidence - sticker on panel inside TV (Disassembling required in most cases)

tylko nie rozumiem o co chodzi z tym pixel photo?
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Pixel foto: zrobienie zdjęcia matrycy tak aby był widoczny układ pixeli. Lustrzanka statyw i lupa wskazane.
Lepszy jest punkt 2: Panel codename in service menu: wejdź w menu serwisowe (jak widać potrafisz ;)). Na głównym ekranie będziesz miał informacje dot. wersji oprogramowania itd. Znajduje się tam linijka z takim tekstem: "Type: i tu wersja np. 40A1UFOC" Chodzi o tą pierwszą literę po 40 (u ciebie będzie 46).
Litera ta wskazuje producenta matrycy. Porównaj ją sobie z tym co napisałeś wyżej i już wszystko będziesz wiedział.

Poglądowe zdjęcie: http://www.hdtv.com.pl/forum/attach...34168646-samsung-le40d503-filmy-usb-forum.jpg
 

bargi87

New member
Pixel foto: zrobienie zdjęcia matrycy tak aby był widoczny układ pixeli. Lustrzanka statyw i lupa wskazane.
Lepszy jest punkt 2: Panel codename in service menu: wejdź w menu serwisowe (jak widać potrafisz ;)). Na głównym ekranie będziesz miał informacje dot. wersji oprogramowania itd. Znajduje się tam linijka z takim tekstem: "Type: i tu wersja np. 40A1UFOC" Chodzi o tą pierwszą literę po 40 (u ciebie będzie 46).
Litera ta wskazuje producenta matrycy. Porównaj ją sobie z tym co napisałeś wyżej i już wszystko będziesz wiedział.

Poglądowe zdjęcie: http://www.hdtv.com.pl/forum/attach...34168646-samsung-le40d503-filmy-usb-forum.jpg


no właśnie tu jest problem, wszedłem tak za pierwszym razem i przypadkiem zmieniłem ten type na inny :D i nie pamiętam co tam było.. :(
 

PrzemoR25

New member
ja tez tak zrobiłem szok tv drugi dzień w domu,wejdź w te menu typ i po kolei zmieniaj włączaj zmieniaj włączaj aż trafisz mi się udało jak to zmieniłem to śnieg i do góry nogami nogami wszystko było tylko się nie pogub
 

paszis

New member
ja tez tak zrobiłem szok tv drugi dzień w domu,wejdź w te menu typ i po kolei zmieniaj włączaj zmieniaj włączaj aż trafisz mi się udało jak to zmieniłem to śnieg i do góry nogami nogami wszystko było tylko się nie pogub

Ludzie po jakie licho takie kombinacje?
Przecie tu niema żadnego problemu jest kompletny brak myślenia.

Zobaczyć model tv co ma Hz itd. jaki led zobaczyć jakie są parametry matryc.
(wszystko w 5sekund do znalezienia w necie tu na forum bylo to 100 X podawane)

I okazuje się ze do wyboru zostają 3-4 matryce , mało tego zmiana jednej na inną nie zmienia kompletnie nic w jakości obrazu.

Testowałem dawno temu z UE40c6710 .
 

Dżyngis-chan

New member
Resetowanie do ustawień fabrycznych nic nie da, ustawienia fabryczne (konfiguracyjne) są zdefiniowane w Meni Serwisowym. Analogicznie zmieniajac MS zmienia się ustawienia fabryczne.
Zmiana matryc ma duże znaczenie, chodź na pierwszy rzut oka nic nie uległo zmianie, lepiej jej nie zmieniać, zmianą ulegają inne konfiguracje w MS związane z grafiką.

Po co Wy tam włazicie?
Dla zabawy?
 

paszis

New member
Resetowanie do ustawień fabrycznych nic nie da, ustawienia fabryczne (konfiguracyjne) są zdefiniowane w Meni Serwisowym. Analogicznie zmieniajac MS zmienia się ustawienia fabryczne.
Zmiana matryc ma duże znaczenie, chodź na pierwszy rzut oka nic nie uległo zmianie, lepiej jej nie zmieniać, zmianą ulegają inne konfiguracje w MS związane z grafiką.

Po co Wy tam włazicie?
Dla zabawy?

Mi samsung ustawił matryce oryginalnie ŹLE nie dość ze inny rozmiar to i inna matryca he he.
Więc po to się w chodzi do menu aby poprawić co spartolili albo odblokować co zablokowali.
Proste.

Zmieniałem matryce z CMO na Samsung i ZERO ZERO różnicy.
 
Do góry