Renderer w Sony Bravia kdl-46z4500

Hunt3D

New member
Jak uruchomić tą opcję? Szukałem trochę na ten temat, ale nic konkretnego nie znalazłem, do tego potrzebny jest jakiś soft?? Bo jeśli dobrze rozumiem, to przez tą funkcję mogę przez sieć wysyłać obraz np z laptopa??
 

promyk79

New member
Renderer

Funkcja Renderer
Umożliwia telewizorowi odtwarzanie zdjęć lub muzyki przechowywanych na innych urządzeniach, takich jak cyfrowy aparat fotograficzny lub telefon komórkowy przy użyciu tych urządzeń sterujących przez sieć.
Renderer - kontrola dostępu
Wybierz „Wł.”, aby umożliwić dostęp z poziomu wskazanego urządzenia sterującego.
Ustawienia funkcji Renderer
Funkcja „Automatyczne przydzielenie dostępu” umożliwia automatyczny dostęp do funkcji telewizora, gdy urządzenie sieciowe uzyskuje dostęp do telewizora po raz pierwszy.
Po ustawieniu opcji „Inteligentny wybór” na „Wł.” telewizor reaguje na sygnały podczerwone wysyłane przez urządzenia sterujące.
Nazwę telewizora wyświetlaną na urządzeniu sterującym można ustawić w polu „Renderer - nazwa”.
 

Hunt3D

New member
Chodzi zarówno o zdjęcia jak i filmy, już mniej więcej wiem o co z tym chodzi, odpaliłem program servvo (czy jakoś tak) i tv nie widzi, tzn jak wyszukuję serwera to nic nie ma, jak sprawdza serwer (jakaś taka opcja) pisze że jest ip się zgadza, lecz błąd i nie ma połączenia
 

promyk79

New member
Serviio media serwer zainstalowałeś i w nim udostępniłeś jakiś katalog ? jaki masz windows na kompie ? jakie oprogramowanie antywirusowe ? bo sam antywirus z funkcją firewall może blokować Serviio
 
Ostatnia edycja:

Hunt3D

New member
Antywirusa brak, mam windows 7, zapory systemowej również nie posiadam, gdy chcę wejść w jej ustawienia wyskakuje błąd, że nie może odnaleźć pliku, nie wiem o co chodzi.
Ostatnio pojawił się również problem z udostępnianiem plików w mojej sieci, komputer nie łączy się z laptopem, tzn. laptop widzi pliki kompa, lecz nie może na nie wejść a komp nie widzi nawet plików z laptopa.
 

promyk79

New member
a widzisz to bardziej problem w Twoim systemie bo windows 7 ma wbudowany media serwer i gdyby z nim było wszystko oki mógłbyś nawet bez zainstalowanego serviio wyświetlać pliki na TV . Może nawet masz zainfekowany ten komputer skoro nie ma na nim antywirusa. A na drugim kompie jaki masz windows ? Jak XP zainstaluj na nim serviio media serwer to będziesz miał pewność że możesz wypuszczać pliki z kompa na TV
 

Hunt3D

New member
laptop ma noda, jest czysty, lecz tak czy inaczej tv nie widzi tego media center, ani na pc ani na lapku, oba mają win 7
 
Do góry