REL T5, czy warto?

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak podłączasz suba. A kolumny tak jak miałeś wcześniej. Kabelki w tym kablu od Rel-a są cieknie więc nie ma problemu z ich wciśnięciem jednocześnie z kablami od kolumn.

Aha jeśli masz założone banany na kablach głośnikowych (ja tak mam) to też nic nie przeszkadza.

rel.jpg
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Aha chyba ze tak. Ale powiedzcie mi co ma na celu podlaczenie jednoczesnie RCA i wysokopoziomowo? Przeciez ten sam sygnal subwoofer dostaje po RCA i wykorzystuje swoj wzmacniacz + regulacja crossover. Wysokopoziomowo to pamietam podlaczalo sie kiedys suby pasywne ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jednoczesne podłączenie LFE + wysokopoziomowe ma to sens przy kinie domowych (amplituner kd). Przynajmniej wg Rel-a. Wtedy sub dostaje sygnał LFE i dodatkowo wspomaga niskie częstotliwości z kolumn frontowych (jeśli go podłączysz po fronty bo można by pod centralny bądź tylne). Oczywiście w subie jest osobna regulacja odcięcia dla wysokopoziomowego bo LFE steruje amplituner kd. W stereo Rel zaleca wysokopoziomowe, ponieważ wtedy łatwiej zgrać kolumny z subem. Sub dostaje taki sam sygnał niskich częstotliwości jak kolumny. Whiplash nie bój się takiego podłączenia (wysokopoziomowego), nie odciążyłoby Ci wzmacniacza. Sub korzysta ze swojego wbudowanego wzmacniacza. Tym kablem otrzymuje tylko sygnał. Zresztą jak się na niego zdecydujesz to możesz sprawdzić czy będzie lepiej RCA czy wysokopoziomowo.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja sie niczego nie boje tylko pytam z ciekawosci bo co jak co ale takie podlaczenie jest troszke dziwne i zastanawiajace.

Hmm niby dlaczego latwiej zgrac suba z frontami w stereo jesli podlaczymy go wysokopoziomowo? Po RCA tez dostaje pelne pasmo a crossoverem regulujemy gdzie ma je ucinac :)

Szkoda ze nie mam mozliwosci testu w domu suba jak gra ze wzmacniaczem, bo moze sie okaze ze mnie to nie podejdzie i bedzie kasa wywalona w bloto.
 

hans2

Banned
w RELu T5 wejscie LFE ma inny spadek, ale low-level i high-level juz maja taki sam.
moim zdaniem nie powinno byc zadnej roznicy.

ze wzmacniaczem bedzie gral tak samo jak z ampli bo zasilanie jest z suba.
z ampli/wzmaka jest tylko sygnal.
 

viki0987

Member
Szukam dalej suba zamkniętego niestety jbl 550p odpada nie idzie go dostać. Głównie zależy mi na subie do muzyki który będzie grał z jamo s 608 i hk avr 255 pokój otwarty około 40 m .
 

mors111

Active member
Bez reklam
Szukam dalej suba zamkniętego niestety jbl 550p odpada nie idzie go dostać. Głównie zależy mi na subie do muzyki który będzie grał z jamo s 608 i hk avr 255 pokój otwarty około 40 m .

no to T5 będzie za mały jak na 40m2 , T7 podobnie , T9 już pewnie dobrze , ale swoje kosztuje

ten JBL będzie tańszy , zapytaj Blackninja o ofertę , ma najlepsze ceny
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A patrzyłeś na Jamo sub 660? Do kompletu z kolumnami, a dodatkowo potężny i w konstrukcji zamkniętej, zapewniającej odpowiednią szybkość w stereo. Oczywiście, to nie ta klasa co suby bardziej renomowanych marek, ale przy tej klasie kolumn nie ma sensu Bóg wie ile wywalać na suba. Chyba że w przyszlości szykuje się zmiana?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz jeszcze zainteresować się subami SVS. Jeśli się nie mylę to SB-1000 i 2000 to konstrukcja zamknięta. Niestety nie słyszałem ich.
 

MatriX84

Banned
A mi jaki sub polecicie do pokoju 18 m2? Filmy muzyka 50/50 Amplituner Onkoy 606 kolumny Melodi 310

Ten REL T5 da radę na tych metrach w kinie i muzyce? I jak podłączyć go żeby w muzyce i kinie był dobry bas.
 
Ostatnia edycja:

MatriX84

Banned
A jak suby grają na podłodze drewnianej z pełnej deski. Chyba powinny lepiej grać.

Ta konstrukcja ten model ile jest na rynku z 3 lata? Jakiś nowy model wyszedł? REL T5 ?

Konstrukcja 4 letnia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry