reklamacja ze wzgledu na clouding

darekguma

New member
Bez reklam
A jak się wam podoba podświetlenie w moim LG?

55lm670s03.jpg


55lm670s02.jpg


55lm670s01.jpg


LG odmówiło mi nawet przyjęcia zgłoszenia gwarancyjnego!

Według pani Róży Janickiej z LG, która oceniła mój telewizor wyłącznie po trzech zdjęciach (musiałem je sam wykonać), z podświetleniem tego telewizora wszystko jest ok. Po wymienieniu się kilku mailami w te i we w te, otrzymałem w końcu taką odpowiedź:
"Zjawisko będzie wadą jeżeli będzie wykazane na teście obrazu, a takiego zdjęcia nie otrzymaliśmy."

Jakby ktoś nie wiedział jak wygląda obraz testowy do którego odwołuje się bystra przedstawicielka LG, to zamieszczam jego zrzut poniżej. To jest obraz na którym należy wykazać clouding i banding:

testscreen.jpg


Prawda że w LG mają poczucie humoru?
Przerabiałem to z Sonówką. Na dzień dzisiejsz bardziej akceptuje wady PDP. Czekam na coś co połączy plusy Lcd i PDP oczywiście w normalnej cenie.
 

farba

New member
Wklejanie zdjęć niczego nie udowadniania, ponieważ trzy z czterech trybów, mają załączone automatyczne ściemnianie, którego wyłączyć się nie da. Owe ściemnianie markuje clouding, jednocześnie kaszaniąc obraz, który wygląda jak czarna płachta, co skutkuje dużo mniejszą ilością widocznych szczegółów. Jedynie tryb "Film" jest wolny od tego automatu, dlatego większość kalibracji przeprowadza się w tym trybie. Wiele osób ma załączony tryb "Dynamiczny" i się chwali, że u nich cloudingu nie ma. Nie ma, bo nie może być, skoro ekran samoczynnie się ściemnia.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Clouding jest clouding i tyle . Można tworzyć teorie ale nie poprawią tak dużego cloudingu - współczuję Ci tego LG.
 

fula

New member
Clouding jest i to widoczny, ale......
Warunki do badania tego zjawiska są inne niż Twoje darekguma ciemne tła.
Przy takich założeniach jakie Ty wymagasz, połowa LCDeków z rynku musiała by być wycofana.
U mnie też występuje clouding w mocno ciemnych scenach, to jest wada tej technologii, gdzie efekt obrazu otrzymuje się sposobem zasłaniania światła (napisałem w uproszczeniu).

Możesz spróbować samodzielnie jeśli czujesz się na siłach, albo oddać do serwisu, by sprawdzili mocowanie matrycy.
Małe poluzowanie mocowania mogą zmniejszyć naprężenia, które mogą być przyczyną cloudingu, ale nie muszą.
 
Ostatnia edycja:

AlvaroGhost

New member
ale wtopa

Kurcze ale Ci się trafił egzemplarz :-( współczuje
Ja od 4 lat zawsze na gwiazdkę kupuję sobie nowe tv :) w nadzieji że będę miał go na dłużej
niż rok i jak zawsze rzeczywistość okazuje się inna od magicznych reklam danego produktu :-(
Człowiek wydaje po 4 tys za telewizor - gdzie nie którzy nie mają tak drogiego samochodu a tu Ci takie coś przysyłają :-(
Powoli się zbliżają święta i znów mam zamiar wymienić tv na nowy :) ale przyznam szczerze że aż się boję :-( wcześniej zwracałem uwage na bajery a teraz chce mieć już tylko DOBRY obraz !!!
 

Primer

New member
Jeszcze raz zaznaczam Samsung rzeczywiście ma najczęściej Clouding względem innych marek ale... zdecydowanie nie każdy tak ma. Mam ES6570 46 cali i Cloudingu zero także kolego nie masz racji (założyłem osobny wątek z moim testem tego modelu jest już kilka zdjęć - będzie więcej wiec zajrzyj).


Tu na potwierdzenie ciemne sceny w moim modelu: (micro dimming załączony, podświetlenie 9/20). Zdjęcie robione w nocy całkowita ciemność.
Na krawędziach ekranu widać jaśniejsze miejsca, ale chmurek zero. Gdy zejdę z podświetlaniem w nocy do 6 znikają również jaśniejsze krawędzie matrycy. Przy oglądaniu filmów nawet z ciemnymi scenami nocą pełen komfort obrazu. Wcześniej miałem plazmę Panasonica S20 i zmiana TV w nocnym oglądaniu nie boli.

Pozdrawiam
Michał

Człowieku o czym ty piszesz?Jaki komfort obrazu? Zmniejszasz podświetlenie do 6 ?! i piszesz że nie masz cloudingu.A jak chcesz go zobaczyć skoro praktycznie wyłączasz podswietlenie.To ci dopiero super tv przy podświetleniu na 6 nie ma cloudingu :).Nigdy nie uwierzę że nie masz cloudingu.Jak poczytasz w innym wątku o moich przejściach to zobaczysz że takie tv nie występują.Przynajmniej w Samsungu.Zwiększ podświetlenie do 15-18 i wtedy pochwal się super podświetleniem.Zapewniam Cię że zniknie uśmiech z twej twarzy!!!
 

ciepok77

New member
Mi Lg odpisało tak:

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta firmy LG Electronics.
Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby czas oczekiwania na odpowiedź z naszej strony był jak najkrótszy.-----------Reply to Customer Enquiry------------
Szanowny Panie,***dziękujemy za kontakt z naszym działem.Uprzejmie informujemy, iż widoczne na nadesłanej dokumentacji zdjęciowej zjawisko nierównomiernego podświetlenia matrycy jest normalne i ściśle związane z technologią wykonywania paneli LCD, gdzie ekran jest podświetlany świetlówkami bądź diodami LED. W każdym telewizorze , na ciemnym tle, nierównomierne podświetlenie będzie bardziej lub mniej widoczne. Wystąpienie tego zjawiska nie kwalifikuje się do naprawy serwisowej i nie stanowi podstaw do reklamacji sprzętu.W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.
Z poważaniem,Mariusz BorysLG Electronics Polska.

Zaczynam na meczach dostrzegac banding czy to tez nie podlega reklamacji? Mój stary sharp 42x20e nie miał takich problemów, czasem na kanalach bajkowych klatkuje (pojawiaja sie artefakty), czlowiek wydaje 5tyś na nowy tv i z miłą chęcią wróciłby do starego:)
 

ciepok77

New member
Widze, że lg ma gdzieś klientów ale jakbym zareklamował tv u sprzedawcy (niestety sklep euro agd, wiem, że z nimi też są problemy) na niezgodność towaru z umową czy to by coś dało?
 

mare37

Banned
jacek szulc chyba nie jest w temacie wiec dodam ze obojetnie jakiego samsunga kupisz problem cloudingu bedzie wiekszy niz np w sharpach,sony,czy philipsach.clouding bedzie nawet w serii najdrozszej i najwyzszej.nie ten typ tak ma tylko samsung tak ma obojetnie jaki model.


ale glupoty piszesz. ty wez sobie poczytaj opinie o sharpach jaka kicha
a clouding wystepuje wszedzie kolega ma sony hx850 i po rozjasnieniu matrycy widac nierownosci wiec bez przesady ze samsung to jakis twór z defektami
mnostwo ludzi kupuje samsunga i sa bardzo zadowoleni. ci co narzekaja nie potrafia skalibrowac tv i w tym temacie jest problem..troche przyciemnic czern, zwiekszyc podswietlenie, kontrast wyostrzyc i nie bedzie dawac po oczach nierowne podswietlenie


tu macie jak swieci seria es 2012. bez wyjatkow http://www.hifi-forum.de/bild/11600x902_186481.html
 
Ostatnia edycja:

ciepok77

New member
Wczoraj napisałem do lg:
Witam już raz przesyłałem zdjęcia z nierównomiernym podświetleniem i dostałem odpowiedz, ze "ten typ tak ma" ( szkoda tylko, ze przeglądając rożne fora często padają wypowiedzi, ze to loteria i można trafić na dobre podświetlenie, ja nie miałem okazji sprawdzić). Wracając do tematu to mam pytanie czy pionowe pasy widziane podczas meczów piłkarskich podlegają reklamacji i na kanałach bajkowych czasami pojawia się pikseloza (artefakty), kolejnym problemem tez jest jakość kanałów cyfrowych nie w hd, obraz jest jakby zbudowany z pikseli, wokół postaci występuje otoczka (próbowałem zrobić zdjęcie ale aparat maskuje problem) chociaż kanały HD tez nie są idealne (podczas powtórek na meczu cale tło migocze). Czy to tez wina tego rodzaju podświetlenia, czy można reklamować produkt?

Oto ich odpowiedź:
Informujemy, że wyznacznikiem dla ustalenia przyczyny opisanego zjawiska jest uruchomienie TESTU OBRAZU. Jeżeli na teście również będą widoczne te zjawiska sprzęt kwalifikuje się do naprawy. Jeżeli na teście nie będzie tych nieprawidłowości przyczyny należy szuka po stronie sygnału lub kabla.

Szkoda tylko, że tv nie służy do wyświetlania statycznych obrazów i jeśli to jest ich wyznacznik jakości telewizora to wszystkie są idealne:smile:.
Zaczynam się zastanawiać nad reklamacją w sklepie na niezgodność towaru z umową bo wtedy odpowiedzialność spoczywa na sprzedawcy a nie na mającym wszystko w d... serwisie lg, który nawet nie ma ochoty wysłać serwisanta, żeby się temu przyjrzał.
 

MAJA2010

New member
A jak się wam podoba podświetlenie w moim LG?

55lm670s03.jpg


55lm670s02.jpg


55lm670s01.jpg


LG odmówiło mi nawet przyjęcia zgłoszenia gwarancyjnego!

Według pani Róży Janickiej z LG, która oceniła mój telewizor wyłącznie po trzech zdjęciach (musiałem je sam wykonać), z podświetleniem tego telewizora wszystko jest ok. Po wymienieniu się kilku mailami w te i we w te, otrzymałem w końcu taką odpowiedź:
"Zjawisko będzie wadą jeżeli będzie wykazane na teście obrazu, a takiego zdjęcia nie otrzymaliśmy."

Jakby ktoś nie wiedział jak wygląda obraz testowy do którego odwołuje się bystra przedstawicielka LG, to zamieszczam jego zrzut poniżej. To jest obraz na którym należy wykazać clouding i banding:

testscreen.jpg


Prawda że w LG mają poczucie humoru?


Kupiłeś kibel to masz za swoje..
 

tdx

New member
Bez reklam
Zaczynam się zastanawiać nad reklamacją w sklepie na niezgodność towaru z umową bo wtedy odpowiedzialność spoczywa na sprzedawcy a nie na mającym wszystko w d... serwisie lg, który nawet nie ma ochoty wysłać serwisanta, żeby się temu przyjrzał.

1. Wiem że może tego nie widać ale to dział SAMSUNGA
2. Reklamacja z tytułu NTzU mówi o wadzie tkwiącej w momencie zakupu - jak rozumiem wadą TV którą będziesz reklamować jest clouding.
Sklep zabiera od Ciebie TV, wysyła do serwisu producenta celem wystawienia opinii o NTzU. Nie słyszałem jeszcze o przypadku by z tego tytułu serwis wystawił opinie potwierdzającą zaistnienie NTzU. Lepszym rozwiązaniem jest udanie się do sprzedawcy o ile nie minęło za dużo czasu od zakupu i dogadanie się że dopłacisz do wyższego lub wymienisz na inny model który Ci bardziej będzie odpowiadał...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moj stary Samsung 55" full led nie mial zadnego cloudingu, pierwszy mial te oznaki a nieuczciwy sprzedawca wmawial mi myslac ze trafil na kogos z pierwszej lapanki ze tak ma wlasnie kazdy lcd, po interwencji prawnika szybko oddal kase a ja ponownie kupilem ten tv w innym miejscu, zero cloudingu mam gdzies zdjecia - malo tego do dzis wisza gdzies w sieci testy tego tv i byl porownywany do Kuro ale to juz inna bajka. Ekran pieknie sie wygaszal lokalnie, jedyny minus to efekt halo ale to byla drobnostka. Jak pomysle ze tv ma juz kilka latek a widze te nowe ultra cienkie tv z takimi kwiatkami to noz sie otwiera w kieszeni.
 

nemko

New member
Swego czasu byłem bliski oddania swojego telewizora, i nie wiedziałem czy mogę.
Skorzystałem z "teoretycznej" pomocy Federacji Konsumentów.
Tam powiedzieli mi że zakupiony towar mogę zwrócić w przeciągu dwóch miesięcy od daty zakupu, lub zamienić go na inny bez wad.
Mają oni stosowny formularz, który należy wypełnić chyba w dwóch egzemplarzach z opisem usterki i wręczyć sprzedawcy, dostając jednocześnie potwierdzenie na drugim przyjęcia przez sklep zgłoszenia o niezgodności towaru z umową.
Sklep ma dwa tygodnie na ustosunkowanie się do sprawy.
Ponieważ nie skorzystałem z żadnej z powyższych możliwości, radzę wcześniej upewnić się, czy aby jest tak jak napisałem.
 

r_p_r

New member
Po pierwsze Federacja Konsumentow nic nie moze... a to co "poleca", to tylko wlasna interpretacja Ustawy o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej.

W ciagu dwoch miesiecy, to masz obowiazek zglosic wade, a to czy Ci naprawia lub wymienia na wolny od wad zalezy od opini reklamacyjnej, czyli uznania reklamacji za zasadna badz niezasadna.

W Federacji nawijaja makaron na uszy, a tak naprawde nic nie moga kazac Sprzedawcy, jedynie negocjowac.
 
Do góry