REGZA vs AQUOS

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam wszystkich!

Za rekomendacją szwagra zainteresowałem się modelem Sharp LC 42DH77E.
Niestety nigdzie w Szczecinie nie udało mi się go zobaczyć na żywo. W MediaMarkt mają być za tydzień.
Za to zwróciłem uwagę na Toshiba 42XV635DG. Spośród wszystkich, które widziałem i są w zasięgu mojego portfela
ten wydał mi się najciekawszy, ale może dlatego że cały czas na nim chodziło demo w HD.

Pokój ma 4m x 5m, będę ogladał z odległości ok. 3,5m.
Niestety jest mocno nasłoneczniony, z tego powodu mam rolety zewnętrzne bo nawet na CRT (Sony VEGA) były problemy.
Odbiór głównie sygnału SD z TV kablowej (TVK Vectra). HD może w przyszłości. Z całą pewnością filmy DivX, teraz już najlepiej w HD :).

1. Miał ktoś z was możliwość porównania tych dwóch modeli?
2. Czy z karty SD (poprzez wbudowany czytnik kart) można odtwarzać filmy DivX w HD?
Wiem, że z napisami jest problem, ale moja żona nie jest Polką, więc ograniczamy się do filmów z lektorem.
3. Kupię ze względu na cenę prawdopodobnie przez internet. Czy macie jakieś sprawdzone sklepy? Nauczony wpadką mojego kolegi podchodzę do mniej znanych sklepów z rezerwą.


Pozdrawiam
Jacek Szulc
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
piotrflo napisał:
Toshiba 42XV635DG
Taki był mój typ do chwili gdy przeczytałem test Sharpa. Kiki mocno go zachwalał.
Z punktacją nie mogę się połapać.
Sharp LC 42 DH77: 82/100, 74/100
Toshiba 46SV685: 128/140
Toshiba 42ZV635: 114/140

Idąc tym tropem to po serii xv6 można się spodziewać ~104/140.
Jak to odnieść do Sharpa?
 

mimi222

New member
ja mam taki sam problem z tymi samymi modelami tylko, ze wersjami 46 cali.

Sharp LC 446 DH77E - tutaj ludzie psioczą, że maja problemy...
juz sam nie wiem... to moze ten starszy model bedzie lepszy... 46X2LE

Toshiba 46XV685DG

nie wiem ktory wybrac....

Toshiba 47ZV635 - i " ewentualnie " ten model... Dlaczego ewentualnie ?? Z pewnoscia jest najlepszy z calej trojki, ale i chyba niestety najdrozszy...

Forum wertuje od rana do wieczora... Dzwonie do kikiego i prosze co chwile o pomoc... Juz mnie Glowa boli z tego wszystkiego...

Ale na przestrzeni tygodnia z pewnoscia sie na jakis zdecyduje .. :)
 
Ostatnia edycja:

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
mimi222 napisał:
Forum wertuje od rana do wieczora... Dzwonie do kikiego i prosze co chwile o pomoc... Juz mnie Glowa boli z tego wszystkiego...

mimi222, bez paniki! To tylko telewizor :)
Na co się nie zdecydujesz to kupisz jeden.
Jak go postawisz w domu to nie będziesz miał z czym porównać.
I po tygodniu zapomnisz o wszystkich przeczytanych gdzieś różnicach.

Mój wybór padł wstępnie na Toshibę.
Wstępnie bo muszę wcześniej teściową do domu odprawić.
Już oświeciła żonę, że ten co mamy też działa.
I całą robotę negocjacyjną muszę zacząć od nowa.
 

mimi222

New member
JacekSzulc napisał:
mimi222, bez paniki! To tylko telewizor :)
Na co się nie zdecydujesz to kupisz jeden.
Jak go postawisz w domu to nie będziesz miał z czym porównać.
I po tygodniu zapomnisz o wszystkich przeczytanych gdzieś różnicach.

Mój wybór padł wstępnie na Toshibę.
Wstępnie bo muszę wcześniej teściową do domu odprawić.
Już oświeciła żonę, że ten co mamy też działa.
I całą robotę negocjacyjną muszę zacząć od nowa.

hehe... usmialem sie z ta tesciowa ;)
Ja chyba tez Toshibe... a decydujesz sie na 42 czy 47 ??....
Ja, jak kupie to pozniej odcinam neta, bo bedzie mnie korcilo zeby sprawdzic ile kosztuje, a wkurzac sie to srednio mam ochote..;/
Myslicie, ze po Swietach duzo stanieje ?? ;) ;p
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Przy moich warunkach 4mx5.5m to tylko 42" a i tak mam obawy czy nie za duży.
Ceny spadną bo cały czas spadają i całe szczęście :)
Masowa elektronika to nie lokata kapitału. Ze stratą finansową trzeba się pogodzić. Inaczej musiałbyś czekać bezustannie, bo co chwila są promocje.
 

jacek001HD

New member
JacekSzulc napisał:
Przy moich warunkach 4mx5.5m to tylko 42" a i tak mam obawy czy nie za duży.
Ceny spadną bo cały czas spadają i całe szczęście :)
Masowa elektronika to nie lokata kapitału. Ze stratą finansową trzeba się pogodzić. Inaczej musiałbyś czekać bezustannie, bo co chwila są promocje.

Ja kiedyś myślałem, że w takim pokoju 46 cali będzie zbyt duży. Po kilku tygodniach opatrzył się i przywyczailiśmy się. Teraz wiem, że następny będzie miał ok 55 cali.

Pzdr
Jacek
 

mimi222

New member
_BOSS_ - tak, tak..orientowalem sie i dzieki za info...

Kurczę... 1000 pln za 5 cali wiecej troszke duzo ;)....

Padlo na Toshibe 47ZV :)
 

_BOSS_

New member
Mi ją przywieźli wczoraj do domu - na pierwszy rzut oka na sygnał SD - bardzo dobry obraz po zwykłym antenowym kablu z UPC.
Funkcja auto-view - obraz troche za ciemny, na dynamicznym za jasny - nienaturalne kolory - standardowy jest najbardziej OK.
Trzeba będzie sobie samemu za pomocą płytki skalibrować obraz :)
Dzięk z głośników dobry.
Szyba nie taka straszna w Tym TV.
W poniedziałek bede miał cyfrowy sygnał z UPC z dekodera z nagrywarą to po właczeniu animal planet HD powiem coś więcej?

Ps. czy ktoś wie jaki format i czy wogóle napisy są odtwarzane w przy DIVIXIE?
Bo wczoraj sprawdzałem z USB to napisy się nie wczytuja TXT.
 

mimi222

New member
BOSSU -> Ale jest szal, ze Ah, Oh i Eh ?? ;) czy raczej nie ?? :)
Zastanawiam sie czy nie przeplacilismy, z 1,5 K zlotych dla jakichs szczegolow jakich i tak nieujrzymy na pierwszy rzut oka... Chocby starszy model XV. Ja dzisiaj podepne Cyfre i bede mogl cos powiedziec. Wszyscy zachwalaja ten model wiec chyba musi byc ok ;).
Odnosnie kalibracji to bede dzwonil po Marka, chyba ze jest ktos z Warszawy i okolic...hhmmmm??...
 

piotrflo

New member
Jak bedziesz mial info co do kalibracji przez kogos z okolic warszawy to ja chetnie bym ten namiar tez przechwycil. Bo rozumiem, ze Marek nie z Warszawy. Walcze wlasnie ze soba przed kupnem Toski 37" lub 42" 635DG. I tu mam ciagle zagwozdke. 2,7 do 3 metrow od TV i sygnal cyfrowa UPC. To odleglosci z jakich najczesciej ogladam TV. A dzieciaki czasem blizej - z nosem na matrycy :D .A obecnie swieci mi wysluzony Philips CRT 29".
 

mimi222

New member
nie, nie...Marek to Kolega Kikiego ;)
Kiki swietnie zna sie na sprzecie
Marek kalibruje TV, zeby to co jest zajefajne, bylo jeszcze lepsze :)
 

piotrflo

New member
To ja wiem, ze Marek kalibruje TV by bylo piknie, ale z tego co widze i wnioskuje po stopce kikiego on jest z Olsztyna ja z Warszawy to nie wydaje mi sie by Markowi chcialo sie dygac kupe kilosow do jednego TV.
 

mimi222

New member
spokojnie,
Pan Marek przyjedzie do Ciebie i do jednego telewizora :)
wystarczy Mu napisac info...
ja tez z Wawy i tez bede chcial skorzystac z takiej kalibracji.
 
Do góry