Regulacja głośności - optical - LG B9, MF V90-AMP

benedetti

New member
Cześć.
Podłączyłem telewizor LG B9 kablem optycznym z amplitunerem Musical Fidelity V90-AMP. Problem w tym, że nie da się w tej konfiguracji regulować poziomem głośności z poziomu telewizora. Wzmacniacz ma dwa tryby pracy:

1. Regulowana głośność.
2. Nieregulowana głośność (sterowanie za pomocą urządzenia zewnętrznego).

Probówałem róznych ustawień telewizora bez skutku.
Czy jest na to jakiś sposób?

Dziękuję z góry za odpowiedzi.
 

benedetti

New member
LG posiada funkcję LG Sound Sync, która pozwala na sterowanie głośniością z pilota TV. Chyba znalazłem taki adapter, ale wtedy połączenie odbywa się przez bluetooth, więc jest to chyba bez sensu, ze względu na stratę na jakości. A może jest jakiś adapter kompatybilny z Sound Sync, który można podłączyć kablem?
 

Disto

New member
Bez reklam
Trudna sprawa, na optycznym bedzie stały poziom. Ńajprościej z wyjścia słuchawkowego TV do wzmacniacza.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Wydaje się, że nie będzie to możliwe bo wzmacniacz nie ma funkcji ARC.
Tutaj pytanie do posiadaczy "belek" bez Hdmi ARC czy da się sterować głośnością z pilota TV przez optyka.
 

masstq

New member
Hej. Odgrzeję temat. Trochę podobny i raczej nie ma oddzielny wątek. Kupiłem transmitter BT do TV podłączany do wyjścia optycznego, no i okazało się że nie mogę sterować głośnością na pilocie TV... Czy jak kupię przejściówkę jack->optical i tak podłączę to wtedy coś to zmieni? Zamówiłem to na aliexpress więc odsyłanie, refundacja i zamawianie potrwa wieki, o ile w ogóle zwrot dojdzie...

Pzdr
 
Do góry