Regeneracja lamp

lepp

New member
Bez reklam
Dlatego nie moge zrozumieć jak widze w filmach białą chołotę jeżdżąca rozwalającymi się rupieciami i oglądających tv na 14 calowych kineskopach.
Albo bogatszych cwaniaczków z ich tekstami "Uważaj na moje buty, kosztowały 100 dolców" i odpowiedź "zwariowałeś 100$ za buty"
albo z Pulp Fiction, "shake za 5 dolarów?".
 

Deimos

Banned
Bambolo82 napisał:
Deimos, nie traktuj Polski i Eurolandu jako wykładni. W cywilizowanych wiodących karajach takich jak USA i Japonia tw-2000 kosztuje w przeliczeniu na zlote ok 6000 (2700$). Europa, a tym bardziej jej dziki wschód to prawdziwy zaścianek audio/video.

Sprawdz sobie ceny w USA, ja zresztą pare dni temu podawalem link do pierwszej lepszej strony gdzie amerykanie oferowali tw-2000 za 2700$ (6000 zl) z 3,5 letnia gwarancją na lampę i 5 letnią projektor (!!!!!!!!), a za 1300$ (3000 zł) dawali z taka sama gwarancją zestaw: projektor HD ready mitsu hc 1500 z ekranem 90", uchwytem, kablami component i hdmi i odtwarzaczem dvd z hdmi (!!!!!!!)

Zanim kupilem projetor duzo siedzialem na amerykańskich stronach poswieconych projektorom dla amatorów i zorientowałem się ze z punktu widzenia amerykańskiego rynku tw-2000 to sprzęt amatorski, przyjemna zabawka dla masowego odbiorcy i napewno nie żadne "Ferrari" kina domowego. Na projectorcentral i projectorreviews amaerykanie zaszeregowali ten projektor do grupy tzw "under 3000$" czyli "masówka" ktora jest nieco lepsza niż tzw. "entry level" do którego zaliczają się zabawki takie jak np w500, tw-700 lub mitsu hc 1500.
No dzięki za wskazówki, ja oczywiście nie zamierzam Epsona TW-2000 ściągać z USA, bo żadnych szans w Europie na naprawe gwarancyjną (zamówiłem już w Niemczech-przynajmniej o 3500pln taniej niż u nas i gwarancja w Polsce ważna).
A co do cen w USA, to nie urodziłem się wczoraj i ich ceny śledze od dawna, dzięki temu sprowadziłem sobie tanio całe okablowanie Monster Cable (łącznie z HDMI) i wszystko z serii 1000. U nas musiałbym przepłacić przynajmniej o 100%. A jaki to projektor kupiłeś, skoro tak dużo czasu spędziłeś na amerykańskich stronach?
A co do klasy Epsona TW-2000 to niech świadczy fakt, że w testach dorównał projektorom za dobre 10000$:) Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Deimos napisał:
No dzięki za wskazówki, ja oczywiście nie zamierzam Epsona TW-2000 ściągać z USA, bo żadnych szans w Europie na naprawe gwarancyjną (zamówiłem już w Niemczech-przynajmniej o 3500pln taniej niż u nas i gwarancja w Polsce ważna).
A co do cen w USA, to nie urodziłem się wczoraj i ich ceny śledze od dawna, dzięki temu sprowadziłem sobie tanio całe okablowanie Monster Cable (łącznie z HDMI) i wszystko z serii 1000. U nas musiałbym przepłacić przynajmniej o 100%. A jaki to projektor kupiłeś, skoro tak dużo czasu spędziłeś na amerykańskich stronach?
A co do klasy Epsona TW-2000 to niech świadczy fakt, że w testach dorównał projektorom za dobre 10000$:) Pozdrawiam

projektorami zainteresowalem sie doslownie pare miesiecy temu i natychmiast marzylem o kupnie jakiegos sprzetu. W sumie to przesiadywalem na stronach amerykanskich ze zwyklej ciekawości bo na moj pierwszy projektor wydalem zaledwie 2870 zł (kupilem Benq w500). W sumie lubie czytac o sprzecie a/v i jak w przyszlosci troche się uda mi wzbogacici to byc moze siegne po cos drozszego. Tak czy inaczej amerykanskie strony takie jak projectorcentral czy projectorreviews czy avs forum puchna od ciekawych opisow, recenzji, ofert, opinii - no i pozwalaja trzymac kontakt ze światem gdzie projektory się konstruuje i wymyśla (USAi Japonia) a nie tylko je się uzywa i upycha się starocie (Afryka, Latino i Europa)

Tw-2000 to napewno świetny kawalek sprzetu renomowanej firmy z Japonii na ktory mnieaktualnie nie stać, szacunek dla jego szcześliwych posiadaczy!!!
 

Deimos

Banned
No mnie to marzyłby się jakiś Sim 380, Runco, ale niestety w Lotto ciągle oszukują i nie losują moich numerów;) no to padło na Epsona. Pozdrawiam
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Ja bym tam się zadowolił Sim2 C3 Evo... :p
Czekam Deimos na recenzję Epsonką. Szczerą - czy projektor spełnił Twoje wymagania. Kiedy dostaniesz sprzęcik?
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Topic o regenracji a wyście się wszyscy rozmażyli o Simach :p Ja na pewno bym nie regenerował, tym bardziej, że cena lampy z Japonii do mojego projektora to 715 zł (z kosztami przesyłki i vatem na cle).
 

fiozo

New member
BENQ W500 nowa lampa padła po 82 godzinach pracy !!!

Witam
Dorzucę swoje trzy grosze. Prawdopodobnie będę wysyłał lampę do regeneracji dlaczego?
Ano dlatego ze firma BENQ stwierdziła że projektor ma więcej niż 6 miesięcy i to że przepracował tylko 82 godziny !!! kompletnie ich nie interesuje. Model projektora to BENQ W500. Dla nich liczy się co pierwsze minie 1000h lub 6 miesięcy (chodzi o gwarancje lampy):/ Zaproponowali mi wymianę lampy na nową za skromne 1050zł więc jeśli ktoś mi powie że regenerowane są gorsze od nowych to wybaczcie ale jakoś te nowe potrafią naprawdę dać po kieszenie a jakością jak widać nie grzeszą ( to dla tych co tak obstają za nowymi że niby są takiej super jakości) jeśli miałbym teraz wydać 1050zł prawie połowę wartości projektora za 82 godziny oglądania w trybie ECO ?? :/ To jest czyste zdzierstwo i oszustwo. Rozumiem 1000 h i padła, ale 82 to jakaś porażka, kto te lampy produkuje??
Pozdrawiam i przestrzegam przed projektorami BENQ zwłaszcza model W500 bo lampa tragedia a obsługa serwisowa jeszcze gorsza. A co gorsze w regeneracji jest to najdroższa lampa czyli 450zł minimum trzeba szykować :/
 

tomek67

New member
fiozo napisał:
Witam
Dorzucę swoje trzy grosze. Prawdopodobnie będę wysyłał lampę do regeneracji dlaczego?
Wyrazy współczucia.
Mi kiedyś też strzeliła lampa w Infocusie.
Jednym z głównych powodów dlaczego dwa moje ostatnie projektory to Epsony to właśnie gwarancja na 3 lata także na żarówkę.
 

skoku01

New member
witam wszystkich!
jestem świezo po regeneracji. mój projektorek to sony bravia aw15. regeneracje robili mi w krakowie i koszt 350 zł i zero różnicy w jakości . jezeli tylko lustro bedzie pozwalalo na nastepna regeneacje( mam nadzieje że w dalekiej przyszłosci:)) a ceny nie zjada w dół ,to tez tam oddam. jaktos ma dylemat pomiedzy regeneracja za 350 zł i nowa za ok 1300 zł to smiało polecam regeneracje.
pozdrawiam.
 

dusi

New member
witam wszystkich!
jestem świezo po regeneracji. mój projektorek to sony bravia aw15. regeneracje robili mi w krakowie i koszt 350 zł i zero różnicy w jakości . jezeli tylko lustro bedzie pozwalalo na nastepna regeneacje( mam nadzieje że w dalekiej przyszłosci:)) a ceny nie zjada w dół ,to tez tam oddam. jaktos ma dylemat pomiedzy regeneracja za 350 zł i nowa za ok 1300 zł to smiało polecam regeneracje.
pozdrawiam.

Witam, mam taką prośbę, mógłbys podać dane serwisu z krakowa, intersuje mnie ta sprawa.

A tak na marginesie ciekawy jestem czy żywotność tej lampy będzie mniejsza, lub czy lampa po regeneracji będzie szybciej tracić na jasności itp. Może kidys podzielisz się tymi inforamcjami...
 

Buti

New member
Wysyłka lampy do wymiany palnika?

Nastał dzień dylematu.
Regenerować swoją lampę do proja? Kupić nowego proja?
Może jak się obudzę to będę wiedział;) Skubana lampa zaczęła mrugac i utrzymuje się to od dłuższego czasu. Nie da się tego pozbyć w trybie standard i nie da się przy mruganiu oglądać czegokolwiek. W trybie eco nie mruga. Rozsądek mówi by nie kupować nowego proja (jedyny następny typ to HC4000) gdyż obecne hd ready mi w zupełności wystarcza a w kwesti poziomu czerni nie będzie spektakularnej przepaści. Więc gdyby tak zdecydować się na regnerację lampy... Raz, że wyjdzie taniej o conajmniej połwę od nowej a w dodatku zamiast 5000zł na nowe mitsu będzie 450zł na nowe życie HC1100. Jakaś podpowiedź? Czy może probuję się oszukać;) Nowe HC4000 to taki fajny projek.
 

dusi

New member
ja bym zaryzykował. Nie porównuj zakupu proja do regeneracji lampy, tylko do zakupu nowej. Pytanie brzmi czy chcesz nowy projektor czy chcesz by starszy znowu ci słuzył. Kwesta osobista i kwestia kasy... itp.

Ja bym zaryzykował regeneracje w przypadku chęci korzytania ze strego sprzetu. Napewno sam bede regenerował swoją jak przyjdzie czas, chyba ze projek się sypnie.

Jestem natomiast ciekaw opinii po regeneracji zwłaszcza po uzytkowaniu kilkaset godzin.

Nikt się nie wypowiedział w tym temacie, ale oczywiście byli tacy, którzy z góry zakładali, że regeneracja nie ma sensu....pewnie dlatego ze kupili nową, he he:p

mitsu hc 1100 to dobry sprzęt jak ci hd ready wystarcza to masz odpowiedz.
 

pa3

New member
Bez reklam
HC1100 to zacny sprzęcik, mimo wieku nadal posiada b. dobra czerń, czytałem kiedyś że może i gubi szczegóły na ciemnych obrazach, ale czy zobaczysz wielką zauważalną różnice względem HC4000 i czy to jest warte wydania 5k zł ?

Ja również na twoim miejscu bez zastanowienia bym regenerował - przy okazji napiszesz czy to faktycznie działa i na jak długo ;)
 

Buti

New member
To ja tu chciałem rozwiać moje wątpliwości a wy chcecie bym był królikiem doświadczalnym;)
Tak realnie to myślę o tej firmie, do której jest link w tym wątku. Poczytałem trochę na ten temat. W pierwszym rzędzie to chciałem sam to zrobić, tzn wymienić palnik w lampie. Natomiast problem z ustaleniem rodzaju palnika i sprowadzaniem go z Chin, odpowiednim ustawieniem w przypadku gdy to musiałbym zrobić nigdy wcześniej się tym nie zajmujac nie dokońca mnie przekonuje. Opinia jest, że to bardzo proste. HC4000 odchodzi za mgłą w moich myślach haha. Chciałbym widzieć go w bezpośrednim porównaniu z moim;). Do kogo mam wpaść na porównanie? ;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Pytanie za sto punktów: czy migotanie lampy to feler samej lampy, czy problem z układem jej zasilania?
To tak a propos "rozwiewania" wątpliwości. ;)
 
Do góry