Red Dead Redemption

Peek

New member
Bez reklam
Mam swoją kopię!!! Zakupiłem w Electronic Dreams za 230zł.

Dziś trochę pogram to opisze wrażenia. Podobnie w całej Europie gry nigdzie nie ma i nie zanosi sę na to, żeby sytuacja mogła się zmienić.

Z dostępnością na PS3 jest o wiele lepiej niż z X360.

EDIT:
Po pierwszej godzinie czyli tutorialu oraz samotnemu ekspolorowaniu prerii/lasku wrażenie naprawde mga pozytywne. Szkielet rozgrywki wzięty z GTA aczkolwiek celowanie lekko poprawione. Co od razu rzuciło mi się w oczy, że już teraz widze, że to tytuł na dobre 30 godzin. (ze względu na ilość zadań pobocznych, zbieractwa itd.). Co do grafiki to szczerze mówiąc GTA IV w porównaniu do RDR to gra jakby z poprzedniej generacji. Wszystkie tesktury ostre jak brzytwa, mnogość szczegółow, genialnie zrobione konie, po prostu super (gorzej wychodzi to na cut-scenkach, ale w rozgrywce świetnie). Klimat jesczze mi się nie udzielił bo to dopiero godzinka grania, ale już widać hektolitry miodu jakie da ten tytuł. Ogólnie po pierwszej sesji oceniam na 9.5/10, taki właśnie powinien być sandboks.

Wygląda na to, że u mnie PS3 sobie trochę odpocznie (tytuł, w który wciąż gram to World Cup 2010, no i bede musiał dokończyć single Bad Company 2, i ewentualnie Assassin's Creed II ale jakoś na razie mi sie nie chce) a pałkę pierwszeństwa przejmie Xbox (Alan Wake, Splinter Cell, Red Dead Redemption).

Jak widać będzie krótki, ale jednak sezon ogórkowy (lipiec - sierpień), bo następna mocna pozycja to Mafia II (27 sierpnia), ale ja osobiście w lato prawie wcale nie gram. Dopiero jak nadchodzi jesień to zaczynam (zeszły rok - Batman, ten - Mafia).
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Skończyłem!

Gra FENOMENALNA!!! Grafika! Klimat! Świat! Możliwości! Postacie! Wszystko!!!

Rozumiem wszystkich, którzy dali tej grze 10/10.

Przebija GTA IV! Jedna z najlepszych gier tej generacji!

Nie wyobrażam sobie lepszego sanboxa, chociaż nie... wyobażam sobie a jest nim... MAFIA II !!!

Ale tak czy siak gra genialna!
 

pav3l

New member
Bez reklam
Skończyłem!

Gra FENOMENALNA!!! Grafika! Klimat! Świat! Możliwości! Postacie! Wszystko!!!

Rozumiem wszystkich, którzy dali tej grze 10/10.

Przebija GTA IV! Jedna z najlepszych gier tej generacji!

Nie wyobrażam sobie lepszego sanboxa, chociaż nie... wyobażam sobie a jest nim... MAFIA II !!!

Ale tak czy siak gra genialna!

Kurcze Peek,
zrobiłeś wszystko? W sensie - pomogłeś wszystkim Strangers, masz top level (10) na achievement, zdobyłeś wszystkie outfits, kupiłeś wszystkie "udziwnione bronie" itd....Czy skupiłeś się na grze tylko aby przejść wątek główny...? Tak z ciekawości....
 

Peek

New member
Bez reklam
Głównie skupiłem się na wątku fabularnymi to jego przeszedłem w całości, aczkolwiek z tego co wiem to wszystkie bronie zgromadziłem.

Wszystkie zadania dodatkowe oraz stroje itd. to robota na całe godziny, ale ja póki co mamm jeszcze do skończenia inne gry więc po wątku fabularnym przynajmniej teraz dam spokój Red Dead Redemption.
 

Peek

New member
Bez reklam
Hmm szczerze mówiąc nie liczyłem, ale tak na oko to wątku fabularnego starcza na jakieś 30 godzin, ale mogę się mylić. gra jest o wiele krótsza od GTA IV, które z tego co pamiętam zajmowało godzin 40.
 

Peek

New member
Bez reklam
PS Po takim zakończeniu fabuły kontynuacja po prostu MUSI się pojawić

Spoiler: Kazdy kto skończył zachęcam do przeczytania! (zaznacz myszką tekst pod tym zdaniem)
Na końcu gry będąc już Jackiem zabijamy Agenta Rossa, jednak w kontynuacji możnaby zawrzeć np pogoń Jacka za drugim agentem - Foldhamem po przedwojennej Europie. To by było idealne dopełnienie zemsty za ojca.
 
Ostatnia edycja:

bednar75

New member
Mi przejście całej gry na 100% zajęło około 40 godzin. Potwierdzam gra super, kontynuacja obowiązkowa.
Peek pytanie ile w wersji na Xboxa jest ukrytych gangów? Bo w wersji na PS3 wydaje mi się że jest jeden dodatkowy( Solomon's Folly Gang ).
 

Peek

New member
Bez reklam
Nie wiem, przeszedłem tylko wątek fabularny, ale wersja na PS3 posiadała jakąś dodatkową zawartość nie pamiętam jednak co to było.
 

pav3l

New member
Bez reklam
Zrobiłem 100% gry. Końcówka mnie rozwaliła.
przez całą grę przywiązujesz się do postaci, po czym na końcu, w dramatycznych okolicznościach, ona ginie :-? Mam poczucie, że trochę to niesprawiedliwe, bo wg scenariusza gry, postać odkupiła swoje wcześniejsze grzechy
. Ale gierka imho wymiata. Teraz wypad na wakacje, wracam i pojawi się Mafia2.
 
Do góry