ReClock ustawienia.

lennar

New member
Witam . posiadam TV Samsunga UE 46 C6500 i odtwarzajac filmy MKV, na TV, obraz przezucajac z monitora to obraz nie jest tak płynny jak powinien byc tylko chwilami sa jakby spadki fpsow. Wiem ze ReClockiem mozna to jakos poprawic tylko jak
 

lyskam

Klub HDTV.com.pl
vip
Witaj,
A ikona reclocka jest jaka? czerwona, zolta czy zielona? Jesli zielona - reclock dziala i mozna juz tylko poprawic finalny efekt mieszajac w ustawieniach playera lub kodekach. Ewentualnie wymusic w ustawieniach reclocka - klikajac na ikonke w trayu odpowiednie odswiezanie wlasciwe dla liczby klatek w materiale ktory grasz. Ja mam inny problem. Bo o ile udalo mi sie ustawic plynny obraz na plazmie to jednak rozjechala mi sie fonia. Otoz jest opozniona o doslownie 'mikrosekunde' od video. Widac to szczegolnie podczas dialogow. Tyle ze u mnie reclock niestety tylko przetwarza dzwiec wrzucajac go do PCM (DolbyD) a nie DTS. Szczerze mowiac, nie wiem co jest nie tak - ale jesli nie jest to zwiazane z tym ze PC podlaczony jest do amplitunera i on rozpieprza reclocka to moze jest to wina tego, ze dzwiek leci po hdmi (polaczony przez spdiff z plyta glowna). W kazdym razie ikona reclocka jest czerwona co oznacza, ze cos jest skopane. Probowalem mieszac oczywiscie w czestotliwosciach odswiezania karty graficznej, reinstalowalem wiele razy kmp (bo na nim odtwarzam), kodeki (coreAVC) i niestety nic. Jeszcze sprobuje format C i postawie system na 7. Aktualnie mam xp. Jakies pomysly? Milo bedzie posluchac rad osob, ktore zjadly juz na tym niejedne zeby. Jestem w stnie ustawic obraz tak aby fonia grala - jednak wowczas sa przyciecia - co zrozumiale, bo reclock formalnie nie dziala (czerwona ikona w trayu).
 

satanica

New member
Uploaded with ImageShack.us

gdy zmieniam na 24 fps to jest zolty, dopiero od 29 robi sie zielony ale zaraz miga z czerwonym.
bo odswiezanie ekranu musisz przestawic na 24 herce na karcie graficznej, na zdjeciu widac ze odswiezanie masz na 59.. herców a film jest nagrany 23.9....fps wiec jak relock ma byc na zielono? twoje odswiezanie w tv nie pokrywa sie z z iloscia klatek w wyswietlanym filmie
 
Ostatnia edycja:
Do góry