Realne różnice ONKYO 508 vs 608 (ciężki wybór) PILNE

muaddib

New member
Sprzedałem właśnie mojego poczciwego 505 za 750zł;) teraz się zastanawiam - czy wydać wszystkie oszzędności na 608 czy wziąźć 508

Mam mały pokój 11m2, przeznaczenie - filmy bluray oraz divx/mkv (głównie bluray)

608 mogę mieć za 1685zł z przesyłką
508 mogę mieć za 1185zł z przesyłką

różnica cen 500zł

teraz pytania

1. Czy upscaling w 608 coś daje? Mam bluray samsunga i jest super, jedynie ma średni upscaling - czy po podłączeniu 608 uzyskam realnie widoczną poprawę obrazu?

2. Czy będę mógł w 508 puścić tak dźwięk aby mieć dźwięk przez hmdi na głośnikach i aby w tym samym czasie nie leciał dźwięk z tv?

z 505 mam tak że dźwięk idzie przez kino domowe ale także przez tv (muszę wyciszać tv pilotem), dźwięk podłaczony przez optyka

3. Czy dźwięk przez hdmi jest lepszy od tego przez optyka?

4. Czy muszę mieć specjalne kable hdmi tzn. 1.3? (samsung ma wyjście 1.3) , kable mam ale stare 3 lata temu kupowane?

5. Czy poczuję realną różnicę w dźwięku między 608 a 508 w pokoju 11m2 przy użyciu quadral quintas 500 i sub quadrala? używam 5.1

Widziałem że 608 ma thx ale doczytałem że to zostało przyznane za dźwięk 7.2/7.1 a nie 5.1

6. Co daje gw EIC? Co jeśli sklep nie ma takiej? Nie mam wtedy gw czy co? Nie stać mnie dopłacać 150zł do sklepu z EIC.
 

schwarz

New member
Optymistyczne ceny. Można wiedzieć skąd je masz? Moim zdaniem nie ma sensu dokładać do 608. W 508 wystarczy ci jakości i mocy. Poza tym w 508 nie masz wiatraczka w środku.
 

ravel

Banned
Poza tym w 508 nie masz wiatraczka w środku.
Tak tylko strasznie się grzeje. Mój sr578 stoi na odsłoniętej półce a po godzinie nagrzewa się tak ,że nie można go prawie dotknąć. Ostatnio po kilku godzinach grania zaczyna przerywać dzwięk po hdmi i optyku, wydaje mi się że to właśnie przez tą temperaturę.
 

schwarz

New member
Mam 308 i grzej się ale bez przesady. Po głośnym słuchaniu można na nim rękę położyć a przy cichym ma może 40-50C. Może w mocniejszych jest nieciekawie...
 

muaddib

New member
Ceny - już 2 osoba to pisze: Ceneo - porównanie cen, sklepy, perfumy, agd, rtv, komputery

Ceneo - zawsze sprawdzam ceneo

Grzanie się hmm - tutaj w 505 chyba nie ma wiatraczka, lekko się grzeje. Czyżby 508 więcej się grzał.

Czy może ktoś odpowiedzieć na każde z pytań? W szczególności ten upscaler mnie ciekawi.

Co do mocy to spokojnie 505 starcza na 50/75 włączam i jest bardzo głośno;) chodzi o czystość dźwięku, efekt przestrzenności - opad szczęki;)

Ja mam takie coś jak włączam mrocznego rycerza lub pan i władca czy sunshine - te filmy mają moc:)

Aha jeżeli chodzi o nagrzewanie - mój stoi nisko - ze wszystkich stron ma prawie przewiew, do tego stoi blisko balkonu;p
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
nie wiem jak w nizszych modelach ale w 905 grzeje sie sekcja video- jak reka przylozyc to tyl prawa strona- moje 3-letnie obserwacje utwierdzily mnie, ze nie ma sie tym co przejmowac :)....
 

pkomp

New member
ech kolego....a to w tv nie potrafisz ustawić by grał system audio? instrukcja.......zamiast czytać to potem xxxxxxxxxx pytania są

zostaw wszystko tak jak jest - kompletnie nic nie zyskasz chyba ze zmienisz tez kolumny i pomieszczenie....

hdmi stoi znacznie wyzej niz spdif i jesli jest mozliwośc nalezy korzystac z hdmi
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

muaddib

New member
Kolego w opcjach tv nie ma ustawienia sygnału - jest tylko dźwięk z tv, a ten ampli nie ma ustawienia aby to wyłączyć.

Cóż Panasonic widocznie to skopał nie dając takiej opcji - nadal czekam na odpowiedzi:(
 

Kondor910

New member
1. Czy upscaling w 608 coś daje? Mam bluray samsunga i jest super, jedynie ma średni upscaling - czy po podłączeniu 608 uzyskam realnie widoczną poprawę obrazu?

2. Czy będę mógł w 508 puścić tak dźwięk aby mieć dźwięk przez hmdi na głośnikach i aby w tym samym czasie nie leciał dźwięk z tv?

z 505 mam tak że dźwięk idzie przez kino domowe ale także przez tv (muszę wyciszać tv pilotem), dźwięk podłaczony przez optyka

3. Czy dźwięk przez hdmi jest lepszy od tego przez optyka?

4. Czy muszę mieć specjalne kable hdmi tzn. 1.3? (samsung ma wyjście 1.3) , kable mam ale stare 3 lata temu kupowane?

5. Czy poczuję realną różnicę w dźwięku między 608 a 508 w pokoju 11m2 przy użyciu quadral quintas 500 i sub quadrala? używam 5.1

Widziałem że 608 ma thx ale doczytałem że to zostało przyznane za dźwięk 7.2/7.1 a nie 5.1

6. Co daje gw EIC? Co jeśli sklep nie ma takiej? Nie mam wtedy gw czy co? Nie stać mnie dopłacać 150zł do sklepu z EIC.

1 zdecydowanie bym na to nie liczył
2 tak
3 tak
4 a jakie masz? HDMI 1,????????
5 szczerze wątpię
THX się nie dostaje tylko kupuje znakomita większość obecnie sprzedawanego sprzętu przeszła by ten test i mogła kupić ten certyfikat.
THX dawno się zeszmacił zobacz ile jest rodzajów tego certyfikatu.
No i żeby mieć pożytek z tego niebogatego THX Select2 Plus. to musisz dołożyć kolumny z tym albo wyższym THX
Za to jak w ogule nie kupisz ampka tego (droższego) i trochę dołożysz to może kupisz przewody z certyfikatem THX
Inaczej nie bierz tego pod uwagę
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
no to lipa
2.zalezy od tv - jak producent dał ciała to nie - musisz wyciszyć w tv - w sony mam wybór - głośniki tv albo system audio
3.nie - to to samo dla tych samych parametrów - HDMI ma wieksze mozliwości jak przesyłanie 8 kanałów PCM DTS MA DD true HD czy wogóle 8 kanałowe audio - dla stereo 44.1/48 bedzie to to samo
4.standardem sa teraz hdmi 1.3 (1.4 jak się bawimy w ARC ethernet i 3D)

6.gwarancja 3 lata - zwykły sklep da ci rok i 2 lata rękojmi - serwis EIC działa bardzo sprawnie czego sklep który sprowadził sprzet na własną ręke ci nie zapewni - ale wtedy nie oddajesz na gwarancji tylko zwrot kasy na niezgodnośc towaru z umową(wygodniej - możesz zmienic sprzęt a i nie musisz czekac nie wiadomo ile na naprawę)
 

muaddib

New member
Wielkie dzięki i tego właśnie oczekiwałem.

Samsung już zwracam - kupuję sony. Ciekawe jakie będzie bluray - nie wiem czemu ale ten samung daje piorunujący efekt na bluray - miałem ps3 i powiem że samsung ostrzy jakby lepiej, lepiej wyglądają sceny ruchome - ale może mi się wydaje.

Jakość materiału i upscaling jednak to lipa - cóż teraz tylko czekać na firmware sony aby "ś" dali;)

Co do ampli dzięki za opinie - może i wezmę 508 i będę musiał kupić jeden kabel hdmi 1.3, drugi będzie 1.1 chyba ale podłączę go do Nki;)

Właśnie czy jest sposób na poznanie jaki mam kabel?:)

CZY WARTO WYDAĆ DUŻO NA KABEL HDMI? Czy jest różnica w jakości kabla za 60zł od 250zł?

W googlu piszą że brać firmy Supra, Profigold - oba kosmicznie drogie - 1.4 - 250zł
Chodzi o kabel 1m - gdyby była duża to ok lepszy trzeba ale jak 1m to nie wiem

Co powiecie o tej trójce? Który wart uwagi?

1. http://allegro.pl/kabel-hdmi-hdmi-1-4-bandridge-bvl1201-dl-1m-i1422789974.html
2. http://allegro.pl/kabel-hdmi-1-4-prolink-exclusive-1-2m-w-wa-i1444407422.html#gallery
3. http://allegro.pl/kabel-hdmi-1-4-high-speed-cat2-lindy-41111-1m-i1457398228.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry